Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Nou început. De data asta, până la capăt!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #161 (permalink)  
Vechi 26 iul 2017, 18:57:36
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
mai am putin si ajung la jumatatea distantei spre Iasi ..incet incet....ajung eu daca e caldura mare bem
o , daca nu cafea . weekend minunat!!!
Cum mai merge drumul spre Iasi? Eu nu mai sunt in localitate, dar din octombrie te astept pe acolo! Cu bicicleta!

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Ce mai faci, Roxana? Ne e dor de tine!
Si mie mi-a fost dor de voi! Sper ca esti bine!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #162 (permalink)  
Vechi 26 iul 2017, 20:55:38
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Draga Roxanica, îți doresc numai bine și bucura-te de acesta super reușită! Îți dai seama Mexica oooauuu vei avea parte de o experiență extraordinara. Privim înainte, lăsăm trecutul în spate și vb ta sa cazi la pace cu el dar lasa-l în urma, azi e azi și mâine e mâine sunt doua lucruri importante spre care tb sa ne canaliza toață energia noastră!! Încredere Multă sa ai în tine, eu te simt o fata extraordinara!!! Mă bucur pentru tine tare mult.te așteptăm să te întorci cu bine cu bagaje multe de amintir frumoase. Totul este în. Puterea noăsta și divinitatea lucrează alături de oamenii buni! Cu mult drag ..
Succes...
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Acest membru apreciaza mesajul lui adinico:
curly.light (27 iul 2017)
  #163 (permalink)  
Vechi 27 iul 2017, 08:36:38
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Ma bucur pentru tine, Roxana!Drum bun, sa pleci cu inima deschisa, te asteapta lucruri frumoase! Eu as zice ca si reciproca e valabila, adica slabitul ajuta la calitatea vietii, slabind, capeti mai multa incredere, esti mai optimist, mai vioi, mai plin de energie, dornic de lucruri noi etc. Crezi ca poti face orice, avand ca limita...doar cerul.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
adinico (27 iul 2017), curly.light (27 iul 2017)
  #164 (permalink)  
Vechi 27 iul 2017, 22:47:10
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
Draga Roxanica, îți doresc numai bine și bucura-te de acesta super reușită! Îți dai seama Mexica oooauuu vei avea parte de o experiență extraordinara. Privim înainte, lăsăm trecutul în spate și vb ta sa cazi la pace cu el dar lasa-l în urma, azi e azi și mâine e mâine sunt doua lucruri importante spre care tb sa ne canaliza toață energia noastră!! Încredere Multă sa ai în tine, eu te simt o fata extraordinara!!! Mă bucur pentru tine tare mult.te așteptăm să te întorci cu bine cu bagaje multe de amintir frumoase. Totul este în. Puterea noăsta și divinitatea lucrează alături de oamenii buni! Cu mult drag ..
Succes...
Multumesc din suflet, draga mea, pentru gandurile frumoase! Si eu sper sa fie o experienta buna pentru mine, sa capat forte proaspete si incredere in viitor. Eu oricum voi mai intra sa va citesc, dar voi avea la mine doar tableta, deci nu stiu cat voi putea sa si postez.
Oricum, apreciez ca slabutele de pe forum au fost mereu alaturi de mine in semestrul asta cu ganduri bune, sfaturi utile, exemple de viata. Mi-ati adus mereu cate un zambet pe chip si a fost o placere sa revin printre voi! Imi va fi dor, dor, dar ma intorc, nu scapati de mine!
Bafta si tie in tot ce iti doresti sa realizezi, o vara minunata in continuare!



Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Ma bucur pentru tine, Roxana!Drum bun, sa pleci cu inima deschisa, te asteapta lucruri frumoase! Eu as zice ca si reciproca e valabila, adica slabitul ajuta la calitatea vietii, slabind, capeti mai multa incredere, esti mai optimist, mai vioi, mai plin de energie, dornic de lucruri noi etc. Crezi ca poti face orice, avand ca limita...doar cerul.
Multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase! Da, ai dreptate, toate se leaga pana la urma.. am realizat ca e greu sa imi imbunataesc viata cand muncesc pe un singur front, oricat de tare as trage. Incerc de acum cu cate putin din toate.
Voi incerca luna aceasta sa mananc cumpatat..pe cat se poate, sigur ca voi fi entuziasmata sa incerc mancarurile de pe acolo macar putin, dar nu voi face abuz. Voi incerca sa imi fac prieteni, sa calatoresc, sa explorez, sa ma bucur de viata.. si sper sa vin mai bine pe toate planurile. Nu am target-uri clare, vreau sa ma relaxz..a fost un an plin, plin.

Te imbratisez, iti urez toate cele bune si tie, si sa ne mai auzim cu bine!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (28 iul 2017), lidiuta (28 iul 2017)
  #165 (permalink)  
Vechi 02 aug 2017, 16:45:14
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Bună. fete dragi Mi-a fost tare, tare dor de voi! V-am mai citit, dar nu am avut laptop, doar tableta, si nu prea mi-a mers sa postez.

Am venit doar sa va imbratisez si sa imi iau ramas bun pentru o luna - o luna jumatate.
Am avut un an tare, tare zbuciumat, plin de dezamagiri si griji, v-am mai zis eu cate ceva. Ei bine, cum zice si Diana A. in ultimul ei articol, "Cresterea calitatii vietii ajuta la slabit, nu slabitul ajuta la cresterea calitatii vietii". E clar ca mananc pe fond emotional, m-am ingrasat pe fond emotional, si orice as face nu pot slabi pana nu imi confrunt problemele si nu ma impac cu mine insumi.

Am zis ca pentru a trece peste toate si a reincepe o viata cu forte proaspete, am nevoie de o pauza binemeritata departe, singura, intr-un loc cu multe de vizitat, si daca se poate spre folosul carierei mele - stalpul spre care mi-am canalizat energia de cand celelalte aspecte ale vietii au inceput sa scartaie

Am reusit sa prind un proiect de cercetare pe cealalta parte a lumii, in Mexic, si m-am facut in ultimele luni luntre si punte ca sa pot pleca. Proiectul asigura tot ce am nevoie acolo, dar a trebuit sa imi cumpar singura bilet de avion, ceea ce pentru o persoana fara studii finalizate nu a fost usor deloc. Am tras de mine, economii, imprumuturi, job part-time pe langa facultate, si am reusit pana la urma. Am avion sambata!

Am mai reusit zilele astea sa iau legatura cu niste persoane care au facut parte din viata mea, si astfel sa mai cad la pace cu trecutul. Si da, s-au adeverit vorbele Dianei A., chiar am sesizat ca in ultimele 2 saptamani nu am mai simtit nevoia sa mananc aiurea. Incep sa ma simt mai bine, mai puternica, mai stapana pe mine Si sa mai regasesc din increderea in sine pe care am pierdut-o undeva, pe drum. Am avut si niste probleme cu laptop-ul, de asta nu am mai reusit sa postez.. dar pana sambata ne mai auzim pe aici!

Wooow..pur si simplu, wooow! Mi se pare foarte tare ca ai parte de aceasta experienta si te felicit pentru toate eforturile pe care le ai facut in acest sens. Indeamna ca esti o persoana ff puternica, determinata si curajoasa!

Nu pot decat sa ti urez ..echilibru..echilibru in toate...si sa gasesti tot ceea ce ti doresti tu in adancul sufletului tau.

Ai grija de tine si te asteptam oricand pe aici (din pacate si eu am intrat mai rar, mai mult sa citesc).

Enjoy Mexico!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
curly.light (30 sep 2017)
  #166 (permalink)  
Vechi 03 aug 2017, 09:07:32
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

roxi, felicitări pentru reuşită!! şi un proiect cât mai interesant îţi doresc!
tare mă bucur că eşti pe drumul cel bun, şi ştiu ce spun, pentru că la fel ca tine mă îngraş şi eu, din restul problemelor din viaţa mea. felicitări încă o dată, şi sus pe baricade cu tine! să ne trimiţi poze din mexic!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
curly.light (30 sep 2017)
  #167 (permalink)  
Vechi 03 aug 2017, 17:28:09
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
roxi, felicitări pentru reuşită!! şi un proiect cât mai interesant îţi doresc!
tare mă bucur că eşti pe drumul cel bun, şi ştiu ce spun, pentru că la fel ca tine mă îngraş şi eu, din restul problemelor din viaţa mea. felicitări încă o dată, şi sus pe baricade cu tine! să ne trimiţi poze din mexic!
Ma bag si eu in seama pe subietul mancatului pe fond emotional..

In toti acesti ani presarati cu fel si fel de diete si "caderi", dar mai ales in ultimele luni...am sesizat mai multe obiceiuri ce caracterizeaza mancatul compulsiv. A fost o descoperire trista...Am realizat ca singura n am cum sa remediez acest aspect...si undeva...adanc zace o alta problema...pe care refuz sa o vad...si pentru a compensa..mananc...Ceea ce nu e normal...
Si pentru ca mi e frica de momentul in care voi ajunge la mentinere si va trebui treptat sa invat cum sa fac exceptii...sa jonglez cu alimente nepermise...astfel incat totusi sa nu ma ingras...am decis sa apelez la un psiholog pentru a face terapie in acest sens. Cat timp nu identific adevaratul motiv pentru care am mancat aiurea...nu voi putea duce cu adevarat la capat lupta cu kilogramele. Asa vad eu lucrurile!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
curly.light (30 sep 2017), lidiuta (04 aug 2017), nikytour (03 aug 2017), Zoe (03 aug 2017)
  #168 (permalink)  
Vechi 03 aug 2017, 18:23:19
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Mika, ai foarte multă dreptate. Și eu mai fac niște ședinţe de dezvoltare personală (chiar terapie nu-mi permit) și știu că problemele sunt acolo, sus, nu în farfurie.
Târâș-grăpiș sau cu pași mari, cumva tot ajungem la lumină!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
curly.light (30 sep 2017), lidiuta (04 aug 2017), mika_me (04 aug 2017)
  #169 (permalink)  
Vechi 20 sep 2017, 15:33:09
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Sper ca ești bine și totul este în regula cu tine acolo! Doamne ajuta când poți aștept un semn ca ești bine
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Acest membru apreciaza mesajul lui adinico:
curly.light (30 sep 2017)
  #170 (permalink)  
Vechi 30 sep 2017, 20:19:01
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Salutari, dragele mele!

M-am intors si eu in Iasi, intr-un final. Am avut o vara superba, am avut ocazia sa vad ce frumoasa e lumea in care traim si am avut timp sa mai respir, departe de probleme.
Sunt sigura ca aceasta experienta m-a schimbat, dar inca trebuie sa imi dau seama cum . Momentan ma simt linistita, puternica, si optimista.

Din pacate, mancarea din Mexic nu e cea mai sanatoasa din lume , prin urmare m-am ingrasat putin cat am fost acolo. Dar am de gand sa ma reapuc de treaba usor, in ritmul meu, fara graba. La mine nu functioneaza "trebuie sa slabesc pana la Revelion" ,, "in 3 luni" , e o presiune psihologica prea mare si gafez. Voi adopta un stil de viata mai sanatos, si vreau sa slabesc lent si frumos.
M-am impacat oarecum cu mine.. ma accept asa cum sunt, pana la urma. Da, voi slabi pana la urma, stiu asta, dar nu cu indarjire si ura fata de propria persoana. Cu calm, cu rabdare , cu iubire.

Am petrecut o luna si ceva in Mexic, si apoi am mai calatorit prin Europa putin. Abia astazi am revenit in Iasi. Cu banutii care mi-au mai ramas de cand am lucrat mi-am facut un abonament la sala pe o perioada mai lunga, si voi primi si niste recomandari nutritionale pe care am de gand sa le respect intocmai.

M-am echipat si cu un cuptor electric, asa ca lipsa de conditii nu mai e un pretext.

Sper ca voi toate sunteti bine! Imi pare rau ca nu am reusit sa va urmaresc peste vara, am avut internet cu picatura si un program plin, plin! Mi-a fost tare, tare dor de voi!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (30 sep 2017), Zoe (02 oct 2017)
 

Informatii despre slabit
asta, calorii, capat, data, dieta, inceput, jurnale, nou, pana, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi! alexandra123 Arhiva jurnale slabit 250 27 ian 2015 22:57:34
Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!! ancutzyka Arhiva jurnale slabit 14 05 mai 2013 06:49:06
Jurnal Helen - de data asta pot!!! Helen Arhiva jurnale slabit 36 02 sep 2011 10:06:11
de data asta nu renunt:) Alecsa Arhiva jurnale slabit 29 30 dec 2009 19:47:25
trebuie de data asta:) alinush Arhiva jurnale slabit 25 11 nov 2009 13:40:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole