forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

bathsheba20 10 oct 2010 19:38:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna seara draguta>:D<
mama...urata treaba cu lasatul de tigari..nu pot sa spun ca am incercat si eu..dar mai sunt zile in care nu am cum sa fumez..de ex azi..ca era si tata acasa si afara un frig de intelepeneai..deci tigari mai putin si imi vine sa stau cu capul in frigider:))sa ma mut in bucatarie:))eu am spus ca voi incerca sa le las dupa ce ma vad eu slabuta:D..imi gasesc scuze probabil..dar acum chiar nu ma simt destul de puternica sa renunt la 2 lucruri care aveau un rol important in viata mea inainte...negativ dar importanta:))mancarea si tigarile..renunt pe rand la ele spun eu:P
dar daca tu reusesti poate ma ambitionez si eu:P

happygirldiana 10 oct 2010 19:41:33

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 360069)
Buna seara draguta>:D<
mama...urata treaba cu lasatul de tigari..nu pot sa spun ca am incercat si eu..dar mai sunt zile in care nu am cum sa fumez..de ex azi..ca era si tata acasa si afara un frig de intelepeneai..deci tigari mai putin si imi vine sa stau cu capul in frigider:))sa ma mut in bucatarie:))eu am spus ca voi incerca sa le las dupa ce ma vad eu slabuta:D..imi gasesc scuze probabil..dar acum chiar nu ma simt destul de puternica sa renunt la 2 lucruri care aveau un rol important in viata mea inainte...negativ dar importanta:))mancarea si tigarile..renunt pe rand la ele spun eu:P
dar daca tu reusesti poate ma ambitionez si eu:P

vai...ce ambitie?ca m-a tinut in camera numai greul sa merg la magazin ca aud ca sunt baieti la mine la usa si mi-i greu sa ies intre ei.de-asta nu am fost sa iau.si nici la dus nu am curaj sa merg..:-s e etaj de baieti si parca mi-i teama.daca erau colegele de camera aici era ok dar sunt singura.si mi-e naspa rau..am o stare aiurea rau...imi vine sa o iau la sanatoasa si sa ma opresc acasa...:(((

bathsheba20 10 oct 2010 20:56:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
nu cred ca au ce sa-ti faca baietii..si fiind noua nu cred ca isi permit glume cu tine..adica si la noi se mai faceau glume la dus dar nu si daca erai mai noua asa..ca deh..nu prea gusti glumele si poti sa ii reclami la administrator:)asa ca du-te cu incredere la dus...
hai ca ma chinui de o ora sa-ti scriu post-ul asta dar ma tot iau cu altceva pe aici pe la munca:))
si daca ti-e urat singura,stai aici cu noi..iti tin eu companie:D

happygirldiana 10 oct 2010 21:29:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
gata dusul:D am reusit!\:D/ am facut pe etajul 2,in baile alea ca au perdele la dus.maine ma mut si eu la 4 unde tot asa,sunt perdele#:-s acum sunt aici cu voi:)

merge treaba Dienush?

andra_aly 10 oct 2010 21:32:28

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 360296)
gata dusul:D am reusit!\:D/ am facut pe etajul 2,in baile alea ca au perdele la dus.maine ma mut si eu la 4 unde tot asa,sunt perdele#:-s acum sunt aici cu voi:)

merge treaba Dienush?

Diana, tu ce casa ai?;;);)) sau e vrba de altceva...:-/

bathsheba20 10 oct 2010 21:37:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 360296)
gata dusul:D am reusit!\:D/ am facut pe etajul 2,in baile alea ca au perdele la dus.maine ma mut si eu la 4 unde tot asa,sunt perdele#:-s acum sunt aici cu voi:)

merge treaba Dienush?

sincer...sunt f dezamagita de mine zilele astea..nu maia re rost sa spun ce am facut..sau mai degraba ce am mancat..si nici la sala nu am mai fost de vineri..pt ca ieri am fost la munca all day si azi e duminica si inchide devreme..si eu m-am trezit tarziu...maine sper macar sa nu creasca cantarul..pt ca de slabit.,..nici nu stiu daca sa mai sper...dar stii tu..era si un vers intr-o mel.."hope for the best when we expect the worst":)..asa si eu...ma astept la ceva rau..dar tot mai sper ca va fi bine:))ca voi fi iertata pt nesimtirea mea..pt ca asta fost...dar vedem maine...
si stii care este cea mai mare problema a mea??ma gandesc intruna la mancare acum:| ma gandesc la dulciuri..si vad ca am inceput sa trec si la "fapte"...si nu stiu ce s-a intamplat cu mine..ajunsesem la un calm desavarsit..imi mergea bine..chiar spuneam zilele astea pe aici...sia cum..uite ce fac..sper din tot sufletul maine sa-mi revin...ca ma simt groaznic cu mine altfel...dar nu ca sper..imi voi reveni!!sigur sigur...altfel nu se poate...dar poate totusi ma mai tragi si tu un pic la raspundere?;;)pliiz...am nevoie de o chelfaneala...

happygirldiana 10 oct 2010 21:44:23

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 360314)
sincer...sunt f dezamagita de mine zilele astea..nu maia re rost sa spun ce am facut..sau mai degraba ce am mancat..si nici la sala nu am mai fost de vineri..pt ca ieri am fost la munca all day si azi e duminica si inchide devreme..si eu m-am trezit tarziu...maine sper macar sa nu creasca cantarul..pt ca de slabit.,..nici nu stiu daca sa mai sper...dar stii tu..era si un vers intr-o mel.."hope for the best when we expect the worst":)..asa si eu...ma astept la ceva rau..dar tot mai sper ca va fi bine:))ca voi fi iertata pt nesimtirea mea..pt ca asta fost...dar vedem maine...
si stii care este cea mai mare problema a mea??ma gandesc intruna la mancare acum:| ma gandesc la dulciuri..si vad ca am inceput sa trec si la "fapte"...si nu stiu ce s-a intamplat cu mine..ajunsesem la un calm desavarsit..imi mergea bine..chiar spuneam zilele astea pe aici...sia cum..uite ce fac..sper din tot sufletul maine sa-mi revin...ca ma simt groaznic cu mine altfel...dar nu ca sper..imi voi reveni!!sigur sigur...altfel nu se poate...dar poate totusi ma mai tragi si tu un pic la raspundere?;;)pliiz...am nevoie de o chelfaneala...

Dienush...asa spune ca ai nevoie de chelfaneala ca iti arat eu tie>:) trebuie sa te mobilizezi si sa iti dai seama ca nu e bine sa mananci tot felul de prostii.uita-te la ele si gandeste-te cat rau ti-au facut!nu se merita sa strici acum tot ce ai realizat!revino-ti ca te smotocesc!ce se intampla cu tine?nu vroiam sa fim slabute?sa aratam mai bine si sa ne simtitm mai bine in pielea noastra?gandeste-te ca daca treci peste toate poftele astea o sa ai de castigat si o sa primesti un rezultat frumos.sunt sigura ca de maine te mobilizezi.de certat nu vrau sa te cert pt ca desi sapt trecuta nu am foacut prosii,am mancat ce trebuie,cat si cand trebuie,cand am mers in weekend am papat tort,asa cum am spus aici in jurnal,am fost acasa si a facut sorela tort.si cu sportul am stat prost,nu am abonament la sala inca,stii ca din cauza faptului ca mi s-a furat portofelul cu tot ce continea.maine ma duc sa vad sala unde as vrea sa merg.acum caut cev ainfo despre zona:D


asa ca,scumpa,fa bine si revino-ti,lasa mancarea la o parte,in afara de cea pe care ai voie sa o papi si gata,treci la treaba!motiveaza-ti cantarul,nu il face sa se supere!fa-l sa se miste!
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 360303)

Diana, tu ce casa ai?;;);)) sau e vrba de altceva...:-/

hei Andra>:D<era vb de caminul in care stau acum.m-am mutat aici vineri,dupa ce am stat in unul si mai groaznic:D si tot incerc sa ma obsnuiesc cu baile aste acomune.despre asta era vb.tu ce ai inteles?:D

lucia ely 10 oct 2010 21:51:20

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
buna diana:*:*:* buna si tie dee>:D<
ce mai faceti fetele?:>
cum merg treburile?:>
scumpa ma bucur ca ai reusit cu dusu?:D cum e la nouu camin?;;)

dee :d lasa ca nu e asa mult de vineri....daca mergi maine la sala...e mai bine:D si sa stii ca am si eu zile cand ma gandesc doar la mancare:"> dar imi trece si o iau iarasi de la capat:D

scumpa am uitat sa iti zic:"> nu m-am mai urcat pe cantar:">
ma mai urc maine:"> si apoi ...de e tot asa muult:"> o sa-mi vina sa fac ca un strut:">
acum eu invat la latina:D mi-am amintit ca dau test=)) si mna imi trebuiesc note mari la toate materiile:d daca se poate dc nu?:D nu?:D
m-am apucat de citit morometii:)) si imi place:D
va mai citesc si pe voi:D
desi nu scriu va mai citesc:D

fetele:d cum sa fac sa ma apuc de sport?:| de knd a inceput scoala in afara de plimbari nu am mai facut nimic:-s:-s

andra_aly 10 oct 2010 21:54:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 360338)

hei Andra>:D<era vb de caminul in care stau acum.m-am mutat aici vineri,dupa ce am stat in unul si mai groaznic:D si tot incerc sa ma obsnuiesc cu baile aste acomune.despre asta era vb.tu ce ai inteles?:D

Ma gandeam ca ai casa asa mare:D
Acum am inteles care e treaba. of.... te inteleg. e nasol cu baile la comun, dar ce sa ii faci. acum cauti care e cea mai buna, nu?:P
In rest ce mai faci?>:D<

bathsheba20 10 oct 2010 21:55:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
[QUOTE=happygirldiana;360338]Dienush...asa spune ca ai nevoie de chelfaneala ca iti arat eu tie>:) trebuie sa te mobilizezi si sa iti dai seama ca nu e bine sa mananci tot felul de prostii.uita-te la ele si gandeste-te cat rau ti-au facut!nu se merita sa strici acum tot ce ai realizat!revino-ti ca te smotocesc!ce se intampla cu tine?nu vroiam sa fim slabute?sa aratam mai bine si sa ne simtitm mai bine in pielea noastra?gandeste-te ca daca treci peste toate poftele astea o sa ai de castigat si o sa primesti un rezultat frumos.sunt sigura ca de maine te mobilizezi.de certat nu vrau sa te cert pt ca desi sapt trecuta nu am foacut prosii,am mancat ce trebuie,cat si cand trebuie,cand am mers in weekend am papat tort,asa cum am spus aici in jurnal,am fost acasa si a facut sorela tort.si cu sportul am stat prost,nu am abonament la sala inca,stii ca din cauza faptului ca mi s-a furat portofelul cu tot ce continea.maine ma duc sa vad sala unde as vrea sa merg.acum caut cev ainfo despre zona:D


asa ca,scumpa,fa bine si revino-ti,lasa mancarea la o parte,in afara de cea pe care ai voie sa o papi si gata,treci la treaba!motiveaza-ti cantarul,nu il face sa se supere!fa-l sa se miste!

uof...multumesc!si sa stii ca ai dreptate..si fratele meu imi tot spune" a moment on the lips,a lifetime on the hips"..are un stil el mai glumet;))..dar cata dreptate are...dar partea trista e ca am ajuns sa ma ascund..adica bag in mine fara sa ma vada altii:|zici ca sunt defecta!!!si chiar nu stiu ce mi-a venit asa deodata...daca as sti...ehhh...maine promit ca voi fii cuminte!promit ca ma duc si la sala!
ma bucur ca ai reusit sa fii cumintita>:D< felicitari pt asta..si lasa tortul ala...o data face sora ta 2 ani cu iubitul:))...daca tu ai reusit sa fii cuminte la camin,voi reusi si eu:D
pai maine sper sa ne informezi si pe noi daca ti-ai facut abonament la sala..sau daca te-ai dus sa te interesezi..sper sa reusestio sa te duci cat de curand..ca stiu cum te simti daca nu faci sport..si in camin chiar e cam exclus sa faci sport in casa...sau ai posibilitatea?/:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:46:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO