forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

Analia 28 aug 2010 21:22:32

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Diana!Am vazut ca ti-am facut casuta si am zis sa trec si eu pe la tine si sa iti urez mult succes in lupta cu kilogramele![*117*]

happygirldiana 28 aug 2010 21:30:00

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Analia (Post 306120)
Buna Diana!Am vazut ca ti-am facut casuta si am zis sa trec si eu pe la tine si sa iti urez mult succes in lupta cu kilogramele![*117*]

multumesc mult,la fel si tie![*zambet-larg*]
dap,mi-am facut si eu casuta ca celelalte slabute,cum sa stau pe forumul asta asa,ca fiind a nimanui,pe strazi:)) acum am si eu unde sta :*:*:*
imi pare bine de vizita si te astept la mine oricand ;)inclusiv maine la cafea,daca iti place cafeaua.daca nu,la un ceai verde
mai stai astaseara,da?nu pleci de acum?
ce ai mai facut tu azi?

cristine017 28 aug 2010 21:33:26

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Am revenit ;;)

happygirldiana 28 aug 2010 21:37:06

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 306130)
Am revenit ;;)

cu cate abdomene te lauzi? :P

cristine017 28 aug 2010 21:41:37

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 306134)
cu cate abdomene te lauzi? :P

cu 150 momentan si mai fac o serie ;;)

happygirldiana 28 aug 2010 21:44:05

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 306140)
cu 150 momentan si mai fac o serie ;;)

bravo,sportiva lu' mama,asa te vreau!:*:* dar eu zic totusi sa nu exagerezi,nu face nici prea multe.mai bine faci mai putine si le faci pe toate toate toate corect decat sa faci 3-400 si sa le ametesti pe final.
parerea mea!:D

anqutz 28 aug 2010 21:45:19

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 306107)
de la Mc nu mancam,fast food-ul in general nu ma incanta.dar aveam un stil de viata foarte prost si ma bucur ca intelegi.dar...daca a venit vb de pachet la facultate?ce pachet?ca eu de obicei daca mananc paine mananc dimineata 2 feliute de paine integrala sau una,depinde marime ;)) si atat,in restul zilei...nu ma mai ating de paine.imi trebuie multa imaginatie;) am auzit ca exista batoane proteice desi nu am mancat niciodata.e adevarat ca sunt sanatoase si tin locul unei mese?eu am fost acum 2 ani la un nutritionist si asa imi spunea,cand a venit vb de mesele de peste zi cand sunt la facultate,ca pot consuma un baton proteic...

Da, sunt ok batoanele proteice. Numai ca au si kcal pe masura, 300 per baton. Mai bine alegi unul de slabit, care are mult mai putine kcal (un fibrobar are 170 de kcal). Sa stii ca nici eu nu mancam sandvisuri la fac, mai ales pt ca nu mananc paine, nu mancam nici inainte asa ca de ce m-as apuca acum? :)) Mancam bine la micul dejun, la facutlate imi luam un iaurt de baut de 450 de gr, degresat, un fibrobar si un fruct sau chiar 2, in functie de cate ore stateam. :) Fibrobarul si iaurtul erau pranzul, iar fiecare fruct era cate o gustare. Si cina o luam acasa. Erau si zile fericite in care puteam sa mananc pranzul acasa, dar ori mai devreme ori mai tarziu decat ora corecta. :) Si iti recomand si tie sa-ti iei ceva la tine, ca sa nu te opresti la patiserie sau mai stiu eu pe unde sau sa sari peste mese.

cristine017 28 aug 2010 21:47:19

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 306144)
bravo,sportiva lu' mama,asa te vreau!:*:* dar eu zic totusi sa nu exagerezi,nu face nici prea multe.mai bine faci mai putine si le faci pe toate toate toate corect decat sa faci 3-400 si sa le ametesti pe final.
parerea mea!:D

Pai faza e ca eu fac demult si stiu ca la inceput faceam si 20 pe zi ..si le fac foarte usor acum cele 150 ..da,le fac corect pentru ca mi`a spus profa de sport de la scoala ca sunt foarte bine ;;)

happygirldiana 28 aug 2010 21:49:27

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 306148)
Da, sunt ok batoanele proteice. Numai ca au si kcal pe masura, 300 per baton. Mai bine alegi unul de slabit, care are mult mai putine kcal (un fibrobar are 170 de kcal). Sa stii ca nici eu nu mancam sandvisuri la fac, mai ales pt ca nu mananc paine, nu mancam nici inainte asa ca de ce m-as apuca acum? :)) Mancam bine la micul dejun, la facutlate imi luam un iaurt de baut de 450 de gr, degresat, un fibrobar si un fruct sau chiar 2, in functie de cate ore stateam. :) Fibrobarul si iaurtul erau pranzul, iar fiecare fruct era cate o gustare. Si cina o luam acasa. Erau si zile fericite in care puteam sa mananc pranzul acasa, dar ori mai devreme ori mai tarziu decat ora corecta. :) Si iti recomand si tie sa-ti iei ceva la tine, ca sa nu te opresti la patiserie sau mai stiu eu pe unde sau sa sari peste mese.

mai degraba sa sar peste mese.sincer...nu prea pot sa mananc ceva ce nu am vazut cand a fost gatit:)deci la patiserii nu.mereu abia asteptam sa ajung acasa sa mananc,ma seca de putere sa stau toata ziua la facultate...
ah...iaurt de baut?cred ca mi-ar fi destul de nassol,nu stiu de ce:D

happygirldiana 28 aug 2010 21:50:10

re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 306152)
Pai faza e ca eu fac demult si stiu ca la inceput faceam si 20 pe zi ..si le fac foarte usor acum cele 150 ..da,le fac corect pentru ca mi`a spus profa de sport de la scoala ca sunt foarte bine ;;)

asa da,te mai felicit o data[*66*] ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:29:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO