Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #10871 (permalink)  
Vechi 08 iul 2012, 22:26:13
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
nu esti tu rea,si stiu asta...altfel nu aveai loc la mine-n inima,auzi?????>:d<
>:d<>:d<>:d<>:d<
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10872 (permalink)  
Vechi 08 iul 2012, 22:35:38
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Noapte buna draga mea..atita am calcaaat..ma duc sa ma bag in pat..sper sa adorm..al meu asculta muzica la radio..Lady in red..si doarmeeeee..tu ai muzica la munca Diana?da pe europa fm..au o muzica..super in noaptea asta..pupici..ne auzim miine dupaamiaza
  #10873 (permalink)  
Vechi 08 iul 2012, 22:37:30
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Noapte buna draga mea..atita am calcaaat..ma duc sa ma bag in pat..sper sa adorm..al meu asculta muzica la radio..Lady in red..si doarmeeeee..tu ai muzica la munca Diana?da pe europa fm..au o muzica..super in noaptea asta..pupici..ne auzim miine dupaamiaza
Noapte buna, scumpa mea!Si...Europa fm ascult mereu Imi place mult
Sper sa ne auzim curand
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10874 (permalink)  
Vechi 08 iul 2012, 23:20:37
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Drag jurnal,
Am avut o zi destul de lenesa si calorica, ca de obicei. Nu am ambitie, nu am vointa...Bine si mai bine zic dimineata ca voi avea o zi buna, cu dieta, sport si voie buna, dar o stric cat ai zice peste....Nu stiu cum sa fac sa imi regasesc ambitia si sa las lenea deoparte. Nu stiu cum sa fac sa imi pun deoparte energie pentru sport. M-am saturat de dieta si strictete, m-am saturat de programe fixe, de orar stabilit, sa depind de un orar fix....Sa fac totul mecanic. Cateodata parca nu imi mai pasa, dar cand ma uit in oglinda si ma vad sunt dezamagita pentru ca m-am ingrasat din nou, pentru ca arat rau si pentru ca am din nou o celulita de ma sperii....Parca nimic nu merge bine, sunt asa si din cauza agitatiei din ultimul timp de la serviciu. M-au alergat intr-un hal incat m-am saturat. Sunt sluga.....Ieri am mai rupt o pereche de sandale, noua, purtata o saptamana. Si asta din cauza ca am alergat la propiru pe aici, toata lumea trage de tine, in special seful, trebuie sa fii la dispozitia lui, clientii trebuie sa fie multumiti....
Astazi am mers si mi-am luat o p[ereche de sandale cu talpa joasa de data asta, am zis ca poate sunt mai rezistente.Desi nu imi sunt nici mici nici mari, atunci cand merg imi scapa piciorul in afara si ating pamantul cu calcaiele....Aseara de nervi si agitatie, simplul fapt ca s-a rupt singura pereche de sandale pe care o mai aveam m-a facut sa plang....Clachez, incet-incet clachez....
M-am saturat de numarat calorii, de tinut cont, de....tot!Nu mai sunt deloc relaxata.Si desi imi doresc sa slabesc o data pentru totdeauna, imi vine sa renunt pentru ca nu mai suport nimic....

Acum sunt la serviciu, fara chef de serviciu, fara chef de colegi si agitatie, fara chef de discutii...Maine la fel, serviciu, apoi libera doua zile si merg la tara unde mai mult ca sigur nu voi reusi nimic cu dieta...

Astea fiind spuse, ma retrag, ma bag la un joc de remi pe internet si sper sa nu am clienti, sa fie liniste si sa nu mai apara sefii pe aici....
Ciao Dia ,

Imi pare foarte rau pentru boala socrelei Important e ca s-a descoperit la timp si cu tratament va fi mult mai bine. Cu mama trecusem prin ceva foarte asemanator in trecut si stiu ce stres genereaza...Te inteleg perfect ca esti stresata si mai ales ca o problema niciodata nu vine singura fiecare om are un moment cand ii vine sa isi bage picioarele in tot si in toate... Dar la partea a 2-a am cateva chestii de adaugat:
Nu trebuie sa privesti dieta ca pe o chestie restrictiva...Cred ca cuvantul dieta e mai mult de forma (cum am zis si in jurnal), mie imi place sa o numesc stil de viata Cred ca (cel putin la mine) nu functioneaza chestiile astea cu numarat, limitari sau chestii d-astea pe termen lung ca e normal ca omul se satura la un moment dat si hapt la chestiile alea tanjeste cel mai mult. Asta cu numaratul, etc. ma oboseste teribil si pe mine, tin minte la inceput cand imi completam meniurile nu aveam rabdare sa caut exact tipul de preparat mancat si tot timpul bifam primu (evident ca de multe ori ajungeam in meniu la sub 1000 de calorii dar mancam de fapt mult mai mult si din lene de completat am zis pas). Dar nu vreau sa afirm ca nu e o chestie eficienta pentru alte persoane....insa eu am renuntat la asta acum 2 luni. Si inainte de toate (chiar si de a arata bine) sa te gandesti ca o sa fii mai sanatoasa Motivatia mea principala asta a fost ca vrem bebe la iarna => tre' sa aiba o mama sanatoasa. E doar o pasa proasta prin care toate trecem la un moment dat, dar tu esti hotarata si ambitioasa si sigur vei reusi Important e sa te gandesti la tine, la ce vrei in viitor si sa iti re-intaresti motivatia Iar in ceea ce priveste serviciu (de care sunt convinsa ca e stresant) asta e doar un detaliu necesar din viata oricarui om so who tf cares about bosses ? Il ai pe iubi, familia, prietenii si o comunitate intreaga de slabute care te lectureaza cu drag Na, acestea fiind zise, maine cand te lecturez sa gasesc o Dienuta cu mai mult optimism si vesela cum am cunoscut-o Claro ?

Te pup cu drag si o seara placuta
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10875 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 05:41:53
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Luni, 9 iulie 2012. Reincepem. Cum?De data asta o sa incerc sa mananc sanatos si atat, cu bun simt si limitat. Asta inseamna ca o sa renunt macar pentru o saptamana la cantarirea alimentelor pentru a reusi sa scap cat de cat de frustrare si oboseala si de faptul ca m-am saturat sa tot fac asta. O sa mananc cumpatat, alimente sanatoase, o pofta pe saptamana.

O sa ma cantaresc lunea, o data la doua saptamani. Asadar, luni, peste doua saptamani ma voi cantari dupa cele doua saptamani care vor fi trecut atunci si voi vedea daca mi-a riit sau nu mancatul fara numarat calorii. Poate asa voi reusi, pentru ca nu vreau sa stau toata viata cu cantarul langa mine. Daca observ ca ma ingras sau raman pe loc (in functie de ce va arata azi cantarul), o sa reiau numaratul si cantaritul.

Sport o sa fac, da, o sa reiau. O sa fac o zi aerobic cu Les Mils, o zi aerobic cu Chalene (Turbo Fire), o zi bicicleta si tot asa, intre 30 s 60 de minute, in f unctie de timp, chef, energie.
O sa incerc sa ma hidratez cat trebuie si sa ma odihnesc cat trebuie. Astazi imi voi cumpara si o crema anticelulitica si voi relua masajele pentru ca picioarele mele arata groaznic (si nu doar picioarele).

Aproape am terminat tura, mai am aproape o ora. Merg acasa, mananc o cana de lapte cu fulgi de ovaz, fac un dus si trec la somn fara numar. Numai cu jumatate de ora inainte de dus sa ma trezesc ca sa fac un pic de sport. Deseara munci din nou. Apoi, maine si poimaine sunt libera, merg la tara cu sorela sa mai luam si noi legume proaspete si sanatoase de tara

Astazi nu stiu daca intru , deseara intru sigur!Asa ca eu va urez un inceput de saptamana minunat!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10876 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 05:42:55
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de cris85 Vezi mesajul
Ciao Dia ,

Imi pare foarte rau pentru boala socrelei Important e ca s-a descoperit la timp si cu tratament va fi mult mai bine. Cu mama trecusem prin ceva foarte asemanator in trecut si stiu ce stres genereaza...Te inteleg perfect ca esti stresata si mai ales ca o problema niciodata nu vine singura fiecare om are un moment cand ii vine sa isi bage picioarele in tot si in toate... Dar la partea a 2-a am cateva chestii de adaugat:
Nu trebuie sa privesti dieta ca pe o chestie restrictiva...Cred ca cuvantul dieta e mai mult de forma (cum am zis si in jurnal), mie imi place sa o numesc stil de viata Cred ca (cel putin la mine) nu functioneaza chestiile astea cu numarat, limitari sau chestii d-astea pe termen lung ca e normal ca omul se satura la un moment dat si hapt la chestiile alea tanjeste cel mai mult. Asta cu numaratul, etc. ma oboseste teribil si pe mine, tin minte la inceput cand imi completam meniurile nu aveam rabdare sa caut exact tipul de preparat mancat si tot timpul bifam primu (evident ca de multe ori ajungeam in meniu la sub 1000 de calorii dar mancam de fapt mult mai mult si din lene de completat am zis pas). Dar nu vreau sa afirm ca nu e o chestie eficienta pentru alte persoane....insa eu am renuntat la asta acum 2 luni. Si inainte de toate (chiar si de a arata bine) sa te gandesti ca o sa fii mai sanatoasa Motivatia mea principala asta a fost ca vrem bebe la iarna => tre' sa aiba o mama sanatoasa. E doar o pasa proasta prin care toate trecem la un moment dat, dar tu esti hotarata si ambitioasa si sigur vei reusi Important e sa te gandesti la tine, la ce vrei in viitor si sa iti re-intaresti motivatia Iar in ceea ce priveste serviciu (de care sunt convinsa ca e stresant) asta e doar un detaliu necesar din viata oricarui om so who tf cares about bosses ? Il ai pe iubi, familia, prietenii si o comunitate intreaga de slabute care te lectureaza cu drag Na, acestea fiind zise, maine cand te lecturez sa gasesc o Dienuta cu mai mult optimism si vesela cum am cunoscut-o Claro ?

Te pup cu drag si o seara placuta
Claro, claro!
Sar'na pentru vizita si suport!
O zi de luni minunata!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10877 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 06:09:53
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata, Diana!
Foarte amuzanta poza cu Garfield M.a binedispus pe loc.Imi place noul tau plan; esti ambitioasa! Si vad ca nici nu mai ai mult pana sa ajungi la mentinere.
Cum ti se pare Turbo Fire? Eu am incercat sa.l urmez programul mai demult dar nu ma puteam tine dupa cei de acolo.Cand vine vorba de coordonare mana-picior, e clar ca eu nu reusesc
Suna foarte gustos MD-ul tau. Si eu am avut fulgi de ovaz+lapte astazi. Bine, i.am mai "caloricit" eu cu miere si niste seminte.Dar tot preferatii mei raman.
Sa ai o saptamana frumoasa!
  #10878 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 06:35:17
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Buna dimineata, Diana!
Foarte amuzanta poza cu Garfield M.a binedispus pe loc.Imi place noul tau plan; esti ambitioasa! Si vad ca nici nu mai ai mult pana sa ajungi la mentinere.
Cum ti se pare Turbo Fire? Eu am incercat sa.l urmez programul mai demult dar nu ma puteam tine dupa cei de acolo.Cand vine vorba de coordonare mana-picior, e clar ca eu nu reusesc
Suna foarte gustos MD-ul tau. Si eu am avut fulgi de ovaz+lapte astazi. Bine, i.am mai "caloricit" eu cu miere si niste seminte.Dar tot preferatii mei raman.
Sa ai o saptamana frumoasa!
Hei, Adina, neata!Da,da, e tare haiosIncepem bine ziua.
Ehe, stai cuminte ca ce e acum la ticker nu e adevarat. Azi actualizez, am mult mai mult, cu vreo 2 kile in plus, cred Am reusit iar sa ma ingras dupa ce slabisem frumusel, ba cu Rina, ba cu hipo....Acum iar munca...Unde nu e cap, vai de...silueta

TUrbo fire mie imi place foarte mult. E preferatul meu, de departe, alaturi de LEs mills. La inceput si eu stateam prost cu cooronarea dar le-am invatat foarte bine si am reusit sa tin pasul. Am facut 4 saptamani din TF a fost bine, dar am renuntat din cauza ca nu reuseam sa ma tin dupa orarul lor, aveam zile cand veneam de la serviciu obosita si aveam energie doar pt o amarata de bicileta statica, nu pt ce aveau ei in program. Asa ca de acum o sa alternez, turbo fire, turbo jam, les mills, zumba, dans si alte alea. Ceva ceva tot o iesi

Cat despre md, si eu il caloricesc cu seminte de in si stafide Ma tot gandesc sa mananc lubenita la md, sa incerc sa combin md-ul de la RIna cu un soi de hipo (numai ca nu voi numara caloriile), desi nu e tocmai sanatos sa mananc fructe pe post de masa principalaVedem, vedem. Sincer...imi pare rau ca am fost nesatula si am pus la loc tot ce slabisem cu madam Rina. Of si ce ma mai bucurasem ca eram iar la 70...Reusesc eu oare sa dau iar jos doar cu alimentatie sanatoasa?

Pupici, Adina, draga, te mai astept pe la mine, poate ne auzim mai des, ca eu, de citit, zilnic te citesc
Sa ai o saptamana minunata!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10879 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 06:40:15
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna dimineata!
Luni, 9 iulie 2012. Reincepem. Cum?De data asta o sa incerc sa mananc sanatos si atat, cu bun simt si limitat. Asta inseamna ca o sa renunt macar pentru o saptamana la cantarirea alimentelor pentru a reusi sa scap cat de cat de frustrare si oboseala si de faptul ca m-am saturat sa tot fac asta. O sa mananc cumpatat, alimente sanatoase, o pofta pe saptamana.

O sa ma cantaresc lunea, o data la doua saptamani. Asadar, luni, peste doua saptamani ma voi cantari dupa cele doua saptamani care vor fi trecut atunci si voi vedea daca mi-a riit sau nu mancatul fara numarat calorii. Poate asa voi reusi, pentru ca nu vreau sa stau toata viata cu cantarul langa mine. Daca observ ca ma ingras sau raman pe loc (in functie de ce va arata azi cantarul), o sa reiau numaratul si cantaritul.

Sport o sa fac, da, o sa reiau. O sa fac o zi aerobic cu Les Mils, o zi aerobic cu Chalene (Turbo Fire), o zi bicicleta si tot asa, intre 30 s 60 de minute, in f unctie de timp, chef, energie.
O sa incerc sa ma hidratez cat trebuie si sa ma odihnesc cat trebuie. Astazi imi voi cumpara si o crema anticelulitica si voi relua masajele pentru ca picioarele mele arata groaznic (si nu doar picioarele).

Aproape am terminat tura, mai am aproape o ora. Merg acasa, mananc o cana de lapte cu fulgi de ovaz, fac un dus si trec la somn fara numar. Numai cu jumatate de ora inainte de dus sa ma trezesc ca sa fac un pic de sport. Deseara munci din nou. Apoi, maine si poimaine sunt libera, merg la tara cu sorela sa mai luam si noi legume proaspete si sanatoase de tara

Astazi nu stiu daca intru , deseara intru sigur!Asa ca eu va urez un inceput de saptamana minunat!
Cam ciudatel mesajul meuNu sunt prea coerenta dar...am fost schimb 3 again si de-aia

Hugs and kisses for my girls!Si un mic dejun simpplu, nu mai am timp sa pregatesc altceva!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10880 (permalink)  
Vechi 09 iul 2012, 06:50:56
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Am inteles foarte bine mesajul tau. Incep si eu de azi. La mine problema e ca mananc multe prostii in ultima vreme- dulciuri, PUFULETI, de exemplu. O sa fac exceptii numai in week-end, dar in locul unei mese, cred. Azi nu m-am cantarit, dar sunt oricum in jur de 79 yet again, pentru ca asta e my comfort-weight, s-ar parea...

Si ma voi cantari saptamanal, iar intre timp sper sa reusesc sa ma tin si de sport, chiar azi ma duc la sala de langa munca sa vad ce si cum. Te pup!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole