Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #14551 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 11:35:04
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
Hihi, vin si eu pe aici
Bravo dia, ma bucur pt tine ! Vad ca te intelegi taare bine cu iubi, frumos asa ! E harnicut si f intelegator multi ani inainte defapt, pt totdeauna am vazut pozele pe fb, sunt superbe !! Voi doi sunteti ft frumosi

Si in leg cu cantarul .. Haidee, daca nici tu nu stii treaba cu faza de platou, atunci cine? bravo pt scadere ! Esti pe drumul cel bun
Hei, Roberta! :*
Multumim frumos, intr-adevar e omul potrivit pentru mine. A fost, din start, omul potrivit la locul potrivit
Of...faza de platou, da.....o cunosc bine, vb ta....ca doar nu ne intalnim pentru prima data in atatia ani de slabit-ingrasat Uite, maine o sa imi fac vreo doua poze si o sa le compar cu altele de la aceeasi greutate dar din alti ani, sunt curioasa de parerea voastra, pentru ca eu zic ca, desi e aceeasi greutate, nu arat ca atunci, odios )
Sau....as putea sa fac chiar acum
Tu?Ce mai zici? De cand nu am mai vorbit?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14552 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 12:29:19
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Hei, Roberta! :*
Multumim frumos, intr-adevar e omul potrivit pentru mine. A fost, din start, omul potrivit la locul potrivit
Of...faza de platou, da.....o cunosc bine, vb ta....ca doar nu ne intalnim pentru prima data in atatia ani de slabit-ingrasat Uite, maine o sa imi fac vreo doua poze si o sa le compar cu altele de la aceeasi greutate dar din alti ani, sunt curioasa de parerea voastra, pentru ca eu zic ca, desi e aceeasi greutate, nu arat ca atunci, odios )
Sau....as putea sa fac chiar acum
Tu?Ce mai zici? De cand nu am mai vorbit?
Da, sa stii ca si eu m-am confruntat cu treaba asta .. Aceleasi kg dar alt corp si mi-a luat ceva timp sa proceseze si creierasul )
Eu il dau naibii de cantar ca ma enerveaza am impresia ca nu par de cat imi arata el niciodata .. Stiu fete la fel de inalte ca mine cu 60 de kg care zau de nu le-as da mai mult, par mai grase ... Poi eu la 55-56 sunt cu muult mai slaba ca ele .. Nu ma cred cand le zic cat am si nici eu pe ele dar am vazut pe cantar, au dreptate ..
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #14553 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 12:31:33
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gata pozele! Nu sunt cine stie ce poze, pentru ca de cand am inceput sa iau iar proportii nu prea mai fac. La nunta nu am avut incotro
Asaaaa, deci colajele contin poze la aceeasi greutate, in ani diferiti. 2010-2014. Nu vreau sa dau dovada de lipsa de modestie dar mi se pare ca, totusi, kilogramele (desi sunt prezente toate ca si in 2010 - adica undeva la 83-84 de kile) s-au depus acum altfel, mai aranjate, parca nu mai sunt desfigurata ca atunci (sunt si acum, dar nu in halul ala). Asta e parerea mea. Voi ce ziceti?Sincer!
O sa revin cu niste poze imbracata mai sumar pentru a vedea diferenta mai bine, dar asta nu stiu cand, ca momentan nu am cablu de date sa transfer pozele din telefon


In prima si ultima poza ce e in stanga e 2010 si in dreapta e 2014 iar in poza nr 2 partea de sus e 2010 si cea de jos 2014
Imagini ataşate
File Type: jpg colaj1.jpg.jpg (3,17 MB, 0 vizualizări)
File Type: jpg colaj2.jpg.jpg (1,92 MB, 0 vizualizări)
File Type: jpg colaj3.jpg.jpg (3,06 MB, 0 vizualizări)
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 21 aug 2014 at 12:46:14.
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
niculina04 (24 aug 2014)
  #14554 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 12:40:45
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
Da, sa stii ca si eu m-am confruntat cu treaba asta .. Aceleasi kg dar alt corp si mi-a luat ceva timp sa proceseze si creierasul )
Eu il dau naibii de cantar ca ma enerveaza am impresia ca nu par de cat imi arata el niciodata .. Stiu fete la fel de inalte ca mine cu 60 de kg care zau de nu le-as da mai mult, par mai grase ... Poi eu la 55-56 sunt cu muult mai slaba ca ele .. Nu ma cred cand le zic cat am si nici eu pe ele dar am vazut pe cantar, au dreptate ..
Frumoaso, cu cantarul nici eu nu ma am prea bine, ti-am zis, arata ca as stagna. Dumnezeu stie....
Creierasul meu....nu neaparat ca a procesat, dar parca ma vad eu un pic mai bine decat eram la aceeasi greutate acum cativa ani, Si in plus....cred ca am reusit sa ma accept asa cum sunt, in prezent, si pt asta are si iubi meritul lui. Parca nu ma mai framant atat de tare, totul parca vine natural acum, miscarea, mesele, alimentatia corecta si sanatoasa....
Grasa sunt, intr-adevar, destul
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14555 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 13:37:29
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Vesti bune, ma bucur ca toate intra pe un fagas corect.
In poze arati diferit, s-au depus altfel kg.Eu am fost intrrbata de ce ma operez, ca doar am fost mai grasa de atat, dar nici vorba. Pur si simplu s-au asezat altfel.
In plus, in pozele prospete radiezi, si asta schimba atitudinea, portul. Te pup!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14556 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 16:06:24
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Frumoaso, cu cantarul nici eu nu ma am prea bine, ti-am zis, arata ca as stagna. Dumnezeu stie....
Creierasul meu....nu neaparat ca a procesat, dar parca ma vad eu un pic mai bine decat eram la aceeasi greutate acum cativa ani, Si in plus....cred ca am reusit sa ma accept asa cum sunt, in prezent, si pt asta are si iubi meritul lui. Parca nu ma mai framant atat de tare, totul parca vine natural acum, miscarea, mesele, alimentatia corecta si sanatoasa....
Grasa sunt, intr-adevar, destul
Yep, si eu ma vad altfel .. La mine mai e si treaba de varsta, m-am dezvoltat .. Cred ca mai mult asta a fost .. Ma si ingrasasem putin, dar eram in perioada de dezvoltare, si nu acceptam faptul ca prind forme ... Acum, chiar daca nu sunt model de revista, am inceput sa ma plac, sa fac sport pt mine, nu pt slabit .. Si sa mananc dulce atunci cand simt .. Chiar daca nu am slabit, pt ca nu respect ceva anume ci o fac de mentinere, am reusit sa ma echilibrez, sa nu mai existe cuvantul "dieta" si sa nu mai am frustrari .. O fac pt mine, pt sanatate .. Iar atunci cand voi simtii ca sunt pregatita 100%, voi avea mai mare grija pt a da 3-4 kg jos astfel incat sa ma simt pe deplin multumita de mine

Si sa stii ca ai dreptate .. Se vede ca arati altfel
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #14557 (permalink)  
Vechi 22 aug 2014, 08:41:58
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Post Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Vesti bune, ma bucur ca toate intra pe un fagas corect.
In poze arati diferit, s-au depus altfel kg.Eu am fost intrrbata de ce ma operez, ca doar am fost mai grasa de atat, dar nici vorba. Pur si simplu s-au asezat altfel.
In plus, in pozele prospete radiezi, si asta schimba atitudinea, portul. Te pup!
Buna, Simi! Da, se aranjeaaa cate putin-cate putin lucrurile.
Multumesc pentru opinie, chiar aveam nevoie de o parere sincera pt ca ma gandeam ca asa ma vad eu, din obisnuinta, i don t know :-) Si...ce e drept, la aceleasi kilograme altadata eram diferita si din punct de vedere psihic.., Acum sunt mai sigura pe mine, sunt schimbata dar nu as sti sa spun motivul. Oare sa fie fericirea? Serios acum.... Persoana de langa mine imi ofera incredere si siguranta si stiu ca ii plac de-a fir a par exact cum sunt si cum arat acum. Poate fi si asta, nu? :-) Schimba mult atitudinea.
Vreau sa stiu ce faci tu, cum esti? Acum dau o fuga la tinebsa ma pun la curent.

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
Yep, si eu ma vad altfel .. La mine mai e si treaba de varsta, m-am dezvoltat .. Cred ca mai mult asta a fost .. Ma si ingrasasem putin, dar eram in perioada de dezvoltare, si nu acceptam faptul ca prind forme ... Acum, chiar daca nu sunt model de revista, am inceput sa ma plac, sa fac sport pt mine, nu pt slabit .. Si sa mananc dulce atunci cand simt .. Chiar daca nu am slabit, pt ca nu respect ceva anume ci o fac de mentinere, am reusit sa ma echilibrez, sa nu mai existe cuvantul "dieta" si sa nu mai am frustrari .. O fac pt mine, pt sanatate .. Iar atunci cand voi simtii ca sunt pregatita 100%, voi avea mai mare grija pt a da 3-4 kg jos astfel incat sa ma simt pe deplin multumita de mine

Si sa stii ca ai dreptate .. Se vede ca arati altfel
Roberta, sa stii ca si eu simt ca am ajuns la un echilibru.Tin minte ca acum ceva timp trageam ca inecata o ora, o ora si ceva la sport pt ca vroiam doar un lucru: sa slabesc! Asta era scopul, trebuia atins si a fost atins.
Cu ce pret? Cu pretul frustrarii. Pe o parte ma indopam cu sport si evitam sa consum x alimente pt ca erau "interzise", iar daca le consumam ma simteam vinovata, iar pe cealalta parte deveneam frustrata. Si, imediat cum am atins 66 de kilograme, m-am vazut slabuta (pt ca aratam diferit, total diferit, nu eram fotomodel, dar eram slabuta si eram multumita ca am slabit aproape 20 de kg) am uitat de dieta, de miscare, am pus asta in baza programului incarcat de la munca si....iata-ma....cu 17 kile puse la loc....
Acum e altfel.... Fac miscare pt ca vreau, simt nevoia, fac cand imi place si cand am chef. Mananc cumpatat, educat, constient. Imi fac si pofta de dulce-sarat-acru etc atunci cand o am si stau si cu moralul mult mai bine :-)
De noi depinde totul :-)
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
CCristina D (22 aug 2014), WhiteAngel (22 aug 2014)
  #14558 (permalink)  
Vechi 22 aug 2014, 08:55:01
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Neata! Nu am o stare tocmai buna. Azi, parintii mei pleaca in Spania, li s-a terminat vacanta....noi suntem pe aici.... Ma deprima situatia..
Sper sa aveti o zi buna! :*
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
CCristina D (22 aug 2014), WhiteAngel (22 aug 2014)
  #14559 (permalink)  
Vechi 22 aug 2014, 10:12:15
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna, Simi! Da, se aranjeaaa cate putin-cate putin lucrurile.
Multumesc pentru opinie, chiar aveam nevoie de o parere sincera pt ca ma gandeam ca asa ma vad eu, din obisnuinta, i don t know :-) Si...ce e drept, la aceleasi kilograme altadata eram diferita si din punct de vedere psihic.., Acum sunt mai sigura pe mine, sunt schimbata dar nu as sti sa spun motivul. Oare sa fie fericirea? Serios acum.... Persoana de langa mine imi ofera incredere si siguranta si stiu ca ii plac de-a fir a par exact cum sunt si cum arat acum. Poate fi si asta, nu? :-) Schimba mult atitudinea.
Vreau sa stiu ce faci tu, cum esti? Acum dau o fuga la tinebsa ma pun la curent.


Roberta, sa stii ca si eu simt ca am ajuns la un echilibru.Tin minte ca acum ceva timp trageam ca inecata o ora, o ora si ceva la sport pt ca vroiam doar un lucru: sa slabesc! Asta era scopul, trebuia atins si a fost atins.
Cu ce pret? Cu pretul frustrarii. Pe o parte ma indopam cu sport si evitam sa consum x alimente pt ca erau "interzise", iar daca le consumam ma simteam vinovata, iar pe cealalta parte deveneam frustrata. Si, imediat cum am atins 66 de kilograme, m-am vazut slabuta (pt ca aratam diferit, total diferit, nu eram fotomodel, dar eram slabuta si eram multumita ca am slabit aproape 20 de kg) am uitat de dieta, de miscare, am pus asta in baza programului incarcat de la munca si....iata-ma....cu 17 kile puse la loc....
Acum e altfel.... Fac miscare pt ca vreau, simt nevoia, fac cand imi place si cand am chef. Mananc cumpatat, educat, constient. Imi fac si pofta de dulce-sarat-acru etc atunci cand o am si stau si cu moralul mult mai bine :-)
De noi depinde totul :-)
ai mare dreptate in ceea ce zici ! ma regasesc 100% .. la fel eram si eu .. si la fel am patit .. daar, am avut de invatat, nu?

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Neata! Nu am o stare tocmai buna. Azi, parintii mei pleaca in Spania, li s-a terminat vacanta....noi suntem pe aici.... Ma deprima situatia..
Sper sa aveti o zi buna! :*
capul sus asa e viata si mie imi e extrem de dor de mami .. de multe ori stau noaptea si plang .. probabil ca daca ar fi situatia de aici ok, sa ma simt bine in mediul actual nu ar fi la fel .. dar din orice punct de vedere era muult mai bine cu mami
uneori chiar stau si gandesc la rece: cat mai pot rezista ?? ca sunt om, am si eu limite .. cat mai pot? si ce voi face ?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
happygirldiana (22 aug 2014)
  #14560 (permalink)  
Vechi 22 aug 2014, 12:53:57
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Cu siguranta iub isi are rolul lui foarte mare in felul cum e simti.

Eu vreau sa slabesc pentru a fi sanatoasa si pt a face sport.la sfarsitul lui octombrie vine inventatorul zumba la cluj. Sper sa prind un bilet si sa fac si fata miscarilor si efortului.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
happygirldiana (23 aug 2014)
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole