forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   #Slabesc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/slabesc-12777.html)

nikytour 12 feb 2020 19:01:14

Re: #Slabesc!
 
Dr a zis , nu eu. Și eu am mâncat de toate. Am plecat de la 72-73 și am ajuns la 88. După am tot crescut până la 102, a urmat o operație de fibrom și după aceasta, in 6 luni am ajuns la 112. Acum stau bine:D(glumesc ,evident).

lidiuta 12 feb 2020 19:58:15

Re: #Slabesc!
 
Hei, bine te-am găsit și mulțumesc de primire!:) Cu mișcarea cum stai? Ai timp, chef, obicei să arzi calorii prin activitate fizică?
Mika, mă bucur pentru tine, mai avem o forumistă însărcinată, cu gemeni chiar, e lady din jurnalul lui Zoe. Bravo, fetelor, bucurați-vă de această perioadă minunată!

lonely 12 feb 2020 20:10:58

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1449173)
Hei, bine te-am găsit și mulțumesc de primire!:) Cu mișcarea cum stai? Ai timp, chef, obicei să arzi calorii prin activitate fizică?
Mika, mă bucur pentru tine, mai avem o forumistă însărcinată, cu gemeni chiar, e lady din jurnalul lui Zoe. Bravo, fetelor, bucurați-vă de această perioadă minunată!

Cu miscarea? Trebuie si miscare ca sa slabesc????:-o
:)) Glumesc... Nu stau bine, nu ma misc nici un pas. Stiu, nu ma certati, ar trebui sa incep dar, ca si inceputurile de dieta sunt cu " de maine", "de luni", etc.
Am zis ca o sa incep cand voi vedea ca stagnez cu dieta. Intai sa dau jos macar un 10 kg si dupa, jur pe rosu ca m-apuc!
Stii ce greu dai din picioare la 100 kg?????

adinico 13 feb 2020 08:57:56

Re: #Slabesc!
 
da exercitiile la o anumita greutate sunt limitate evident, dar cea mai la indemana forma de miscare este pentru inceput mersul pe jos; gradual luata treaba din rutina zilei daca lasam deoparte masina personala si mijloacele de transport si incercam sa facem un nr de pasi ia sa vezi ca ajuta ..zic ...eu asa am facut la inceputurile mele :) de rinuta...
spor>:D<

lonely 13 feb 2020 09:00:40

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata,

Ieri o zi cuminte, eu nu prea am ispite in jur, a terminat sotul aseara si prajitura pe care-o facusem sambata. In frigider am doar 3 ciocolate dar pe mine oricum nu ma ispiteste ciocolata. Eu sunt la level de profesionista gen tort, prajituri de casa sau de cofetarie cu "de toate".
Azi cu forte proaspete mic dejun cam acelasi din fiecare zi cu cascaval vegetal, masline(bine ca le-am terminat pentru ca sunt sarate si am retentie de apa), lapte de cocos cafeaua aferenta, sunca presata si somon afumat. Gustarea cu ananas proaspat si 2 biscuiti Belvita.
La pranz mi-am luat chiftele si castraveciori murati, o sa cam inmiresmez biroul dar... sper sa fiu singura la ora pranzului.
A, si sa nu uit apa corespunzatoare :)
Va doresc o zi cuminte >:D<

lonely 14 feb 2020 10:55:45

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata,


Sunt taaare mandra de mine de aseara, am rezistat eroic. Nu stiu de ce, de fapt banuiesc de ce - pentru ca nu mananc mult - m-au ajuns poftele. Si-aseara as fi mancat de toate! Si bineinteles, nepermise! Visam tochitura, carnati de casa prajiti.... Doamneee ce era in mintea mea si normal si stomacul facea ca toate alea. Si-am plecat de-acasa doar sa nu ma mai gandesc si sa nu ma arunc in frigider :)) Deci rezulta alta zi cuminte si sper sa fi meritat efortul cand ma urc pe cantar :))
Astazi sper sa ma tin la fel de ce mi-am propus sa mananc si sa nu ma mai gandesc la "balarii".
Oricum astept ziua de maine pentru cantarire ca dupa aia sa-mi fac de cap :))
Zi usoara tuturor :)

lidiuta 14 feb 2020 11:19:33

Re: #Slabesc!
 
Bravoooo! [*1*][*3*][*55*][*76*]
Deci se poate! Cu efort, evident. Dar merită osteneala. Să vezi ce frumoase vom fi noi pe plajă la vară.

lonely 14 feb 2020 11:23:50

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1449229)
Bravoooo! [*1*][*3*][*55*][*76*]
Deci se poate! Cu efort, evident. Dar merită osteneala. Să vezi ce frumoase vom fi noi pe plajă la vară.

:"> Multumesc
Tu sigur o sa fii frumoasa pe plaja, nu ai mult si daca ne tinem de dieta ai sa fii miss. Eu cred ca particip la plaja de la anu' :)) E timpul prea scurt sa pot merge anul asta...

lidiuta 14 feb 2020 11:53:51

Re: #Slabesc!
 
Te-aş sfătui să laşi deoparte complexele legate de trup. Vara şi plaja erau doar un pretext, ca să ne mobilizăm să slăbim.
Am avut şi eu 120 kg, nu credeam că voi mai slăbi vreodată, dar...mare e Dumnezeu! Sunt convinsă că vei slăbi frumos, trebuie să-ţi păstrezi motivaţia, să ai răbdare cu tine şi să te iubeşti aşa cum eşti! Ai calităţi pe care doar cine te cunoaşte le vede. Trupul ţine de partea fizică a existenţei noastre, dar mult mai important e sufletul.

adinico 14 feb 2020 11:55:18

Re: #Slabesc!
 
Bravo Ionelyyyyy, asa sa fii fata cuminte si cantarul te va bucura maine:x, si asa sa faci mereu, vorba lui Fluturas sa ne invatam sa spunem NU ..... hai cu hotararea si determinareaaaaa >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:11:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO