Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #111 (permalink)  
Vechi 05 mai 2017, 17:17:21
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Buna Axenya!

Am lipsit o perioada de pe aici si a trebuit sa citesc din urma sa vad ce ai mai facut

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Da, da...cred ca data viitoare am sa aleg masajul de relaxare, abonamentul e deja platit deci ar fi si mai trist sa nu merg deloc..
Azi dimineata, pentru ca cantarul meu e rautacios cu mine, am zis sa vad cum sta treaba in cm. Am ramas foarte dezamagita sa vad ca slabesc fix de unde nu ar trebui, fix de la sani. Au discarut vreo 3 cm de la sani, vreo 4 de sub sani si vre'o 1 din talie, asta doar de la inceputul lunii ..iar de la colac nimic, la fund +1cm, pulpa iarasi nimic...
Ce nu imi place cel mai mult la corpul meu e colacul si fix acolo nu prea vrea sa scada, acum am impresia ca voi arata si mai deformata, am slabit si mai mult de la sani, dar de la solduri, fund si colac nimic. Nu voi lua in calcul foarte mult aceste date ptr ca pe data de 1 e masuratoarea "oficiala" si sper ca aceste rezultate sa fie influentate de faptul ca abia am trecut de perioada accea a lunii..chiar sper ca asta sa fie motivul
Nu voi lasa ca aceste rezultate sa ma impiedice sa ajung la kg dorite, insa mi-ar fi placut atat de mult sa mai slabesc la burta
Vreau sa ma duc si eu la masaj anticelulitic incepand cu luna iunie...in speranta ca slabind, dar facand si masaj, voi reusi ca in doua luni jumatate sa imbunatatesc cat de cat aspectul picioarelor si al fundului....Plecam in vacanta la sfarsitul lui august...la mare...sper din suflet sa ajung intr o forma decenta pana atunci

O antrenoare mi a recomandat o data sa ma cantaresc si sa ma masor abia la o saptamana dupa ce trec "rusii"...pentru ca, asa cum ai spus si tu, treaba cu ei nu e un mit...Determina retineri de apa...iar de aici...plusuri la cantar si centimetri

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna dimineata!
E inceput de luna, deci e zi de masuratori oficiale!
Rezultatele sunt slabute, dupa cum am mai zis, ma asteptam la asta, dar mi-am propus ca in luna Mai sa fiu mult mai ordonata.
In dimineata asta cantarul imi arata 77 kg, desi zilele trecute imi arata 76 kg. A fost un weekend cu cumatrie, aniversare, iesiri la masa cu prietenii, sa fi pus 1 kg in cateva zile? nu stiu, dar daca asa arata cantarul pe ziua de azi, asa voi salva si datele.
Deci: Luna Aprilie/ Total de la inceputul dietei
Kg: -1.6 kg / -6.4kg
Sani: -4.5 cm / nu stiu (mi se pare foarte mult si nu prea imi doresc sa slabesc la sani)
Sub sani: -1 cm / nu stiu
Talie: -2cm / -8cm
Colac burta: -5cm / -11cm
Sub fund: -2cm / -6.5cm
Fund: -2.5cm / nu stiu
Brat: -1cm / nu stiu
Coapsa: -2cm / -4cm
Gat barbie: 0cm / nu stiu
Gat: 0cm / -1,5 cm
Mi-am propus ca la sfarsitul luni Mai sa ajung la 72 Kg, deci 5 kg intr-o luna, stiu ca e mult, dar stiu ca se poate si ca am si de unde sa scad.. Cu mese mult mai bine organizare si cu o zi in plus de sport pe sapt. pot slabi aceste kg fara sa ma infometez.(plus ca nu m-as surprinde daca in 2-3 zile cantarul meu va arata iarasi 76kg, si ar fi 4 kg de slabit).
Sa purcedem zic!
Felicitari! Ai slabit incet, frumos si sanatos! Sigur iti vei atinge urmatorul obiectiv

Oi fi singura ciudata care isi doreste sa slabeasca de la sani?!?!

De la sani si picioare....

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna dimineata!
Cate frustrari poate aduce 1 kg! Ma simt atat de vinovata pentru un kilogram, sapt. trecuta aveam 76, acum cantarul arata 77, ma simt ca si cum as fi muncit degeaba. M-am trezit cu sentimentul ala " ca e greu" "ca dureaza prea mult"...sper sa raman focusata si sa nu ma pierd pe drum...
O zi buna sa avem!
Annnd..sometimes, s**t happens...dar tu esti o luptatoare...si dupa cum am cititit ulterior, a fost doar o stare trecatoare!

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna dimineata!
M-am trezit cu o durere musculara la picioare de numa' numa', nu am idee de ce, nu mi se pare ca am facut mai mult sport decat de obicei...
In Iasi, zilele astea, a fost foarte cald. Ieri, in drum spre casa, m-am lasat la maneca scurta si uite asa m-am decis sa caut mai multe exercitii pentru brate.Greutatile vor fi sticle de 2l sau de 5l, improvizez..oricum ar trebuie sa fie bine decat nimic..
Va pup, o zi buna sa avem!
Ei bine, subiectul bratelor a devenit pentru mine unul la fel de sensibil ca si coapsele(care in momentul de fata sunt groase si celulitice...)...Nu stiu cum e la tine, dar eu am capatat acel aspect de brate pufoase....de femeie de 40 de ani...adica vai de mine...Imi doresc sa le subtiez si sa le definesc...dar nu exagerat...insa sincera sa fiu...nici nu stiu cum e mai bine...Serii multe cu greutati mici...sau serii putine cu greutati mari...Foarte multi antrenori recomanda femeilor sa nu se fereasca de greutati mari...pentru ca genetic, ele n au cum sa devina la fel de masive ca un barbat, daca nu lucreaza si nu iau suplimente in acest sens...Vreau sa aternez 4 zile pe saptamana...exercitii cu greutati pentru brate cu cele pentru fund si coapse....dar habar n am pe ce drum sa o apuc....
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (07 mai 2017), alina_neamt (17 mai 2017)
  #112 (permalink)  
Vechi 08 mai 2017, 08:15:41
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Neata! o saptamana minunata cu mult spor si cumpatare!
Imagini ataşate
File Type: jpg axenya-slab.jpg (10,1 KB, 0 vizualizări)
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
  #113 (permalink)  
Vechi 15 mai 2017, 18:06:14
Axenya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Hello!
Am avut o saptamana cu spor... la mancat, dar bine ca a trecutAm avut o alta deplasare, de data asta la Bacau... toate dicutiile s'au purtat la masa...din nou..nici nu vreau sa ma urc pe cantar..si ...din nou am revenit la dieta. O sa mai am o ultima deplasare un undeva prin iunie, dupa care pauza pana in toamna...hate this part of my job!
Nu sunt mandra de faptul ca in timpul deplasarilor mananc total gresit si poate si mai mult, dar sunt mandra ca de fiecare data cand m-am intors acasa, m-am intors si la dieta mea..
Nici luna asta nu iti voi atinge targetul in kg, dar asta nu ma face sa renunt...slabesc incet, insa sunt spre directia corecta!
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Axenya:
adinico (16 mai 2017), butterfly30 (15 mai 2017), mika_me (16 mai 2017)
  #114 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 08:52:30
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Hello!
Nu sunt mandra de faptul ca in timpul deplasarilor mananc total gresit si poate si mai mult, dar sunt mandra ca de fiecare data cand m-am intors acasa, m-am intors si la dieta mea..
Neata! sinceritatea ta este debordanta! este de apreciat ca ne recunoastem greselile; pentru mine este un element cheie sa recunosc ca am gresit sa vad de ce daca etse o chestiune conjuncturala sau "mentalo-pofticioasa" (cum e cazul tau e o chestiune conjuncturala- deplasarile) si sa ma pliez inapoi pe "program" mancare cumpatata si echilibru in ganduri.
asa ca spor sa ai intoarce-te la dieta si te asteptam cu drag si in jurnalul de sport in completarea dietei cu ceva miscare, raportam chiar si numarul pasilor, trepetelor si etajelor cele urcate desigur. cu drag
Imagini ataşate
File Type: png untitled-22.png (56,7 KB, 0 vizualizări)
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...

Ultima dată editat de adinico; 16 mai 2017 at 08:55:17.
Acest membru apreciaza mesajul lui adinico:
Zoe (16 mai 2017)
  #115 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 10:44:34
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Hello!
Am avut o saptamana cu spor... la mancat, dar bine ca a trecutAm avut o alta deplasare, de data asta la Bacau... toate dicutiile s'au purtat la masa...din nou..nici nu vreau sa ma urc pe cantar..si ...din nou am revenit la dieta. O sa mai am o ultima deplasare un undeva prin iunie, dupa care pauza pana in toamna...hate this part of my job!
Nu sunt mandra de faptul ca in timpul deplasarilor mananc total gresit si poate si mai mult, dar sunt mandra ca de fiecare data cand m-am intors acasa, m-am intors si la dieta mea..
Nici luna asta nu iti voi atinge targetul in kg, dar asta nu ma face sa renunt...slabesc incet, insa sunt spre directia corecta!

Heiiii!!! You re back!!!

All in all...esti inapoi pe baricade...faptul ca indiferent de abateri...esti la fel de hotarata sa slabesti...e o chestie extrem...extrem de importanta si e un maaaaaaare pas inainte. Te inteleg perfect...pentru ca ai eu am experimentat ceva de genul dupa Paste...din varii motive....pentru ca am fost plecata...si inca mai umblu ici colo...dar...ca si tine, nu renunt....

Asa ca nu pot decat sa ti urez mult spor in continuare si...sa ne auzim cat se poate de des pe aici
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (16 mai 2017), alina_neamt (17 mai 2017), butterfly30 (16 mai 2017)
  #116 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 14:06:31
Axenya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Buna fetelor!
Bine v-am regasit! ma bucur sa va gasesc aici!
Deocamdata nu stiu despre ce jurnal de sport e vb, insa am sa vad indata, poate faptul ca voi da "raportul" ma va face sa ma misc si mai mult.
Deplasarile si situatia in sine, din pacate, trebuie sa o iau ca atare si singura solutie e ca de fiecare data cand ma intorc acasa, sa ma intorc si la dieta mea pe care o iubesc Da, am ajuns sa o iubesc, pentru ca sapt trecuta cand am mancat aiurea, am avut parte de balonari, dureri de stomac, greata, si altele. Sa fiu la dieta/mancat mai sanatos imi face bine pentru stare a mea fizica si psihica, nu ma confrunt cu nici o balonare, constipatie sau scaune moi, de greata nici nu mai zic...Observand toate aceste detalii+dorinta de a arata bine, nu imi ramane decat in mod fieresc sa revin la ceea ce imi face bine. Sincer va zic, cand ma puneam seara in pat ma simteam ca un om bolnav, abia asteptam sa treaca mai repede zilele si sa ajung acasa, sa pot alege si decine EU ce mananc. Din pacate nu am o diurna ptr deplasari, intalnirile si meniul pentru mese sunt prestabilite, de cele mai multe ori suntem cazati in pensiuni sau hoteluri la margina de oras( probabil mai ieftine, nu cu multe magazine in jur, sau chiar deloc..), iar intalnirile au loc in sala de sedinta cu meniu de catering sau la restaurantul hotelului cu mese prestabilite ptr 25-30 pers.., iar in rest mergem pe teren...de aici si dezamagirea ca nu am intotdeuna posibiltatea sa manac ce vreau si cand vreau..
Ma bucur sa fiu acasa!!! si ma bucur sa va regasesc aici de fiecare data!
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Axenya:
adinico (16 mai 2017), alina_neamt (17 mai 2017), butterfly30 (16 mai 2017), mika_me (16 mai 2017)
  #117 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 14:59:17
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Citat:
Anterior postat de axenya Vezi mesajul

ma bucur sa fiu acasa!!! Si ma bucur sa va regasesc aici de fiecare data!
>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<

Ultima dată editat de adinico; 16 mai 2017 at 15:01:23.
Acest membru apreciaza mesajul lui adinico:
Axenya (17 mai 2017)
  #118 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 16:44:14
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna fetelor!
Bine v-am regasit! ma bucur sa va gasesc aici!
Deocamdata nu stiu despre ce jurnal de sport e vb, insa am sa vad indata, poate faptul ca voi da "raportul" ma va face sa ma misc si mai mult.
Deplasarile si situatia in sine, din pacate, trebuie sa o iau ca atare si singura solutie e ca de fiecare data cand ma intorc acasa, sa ma intorc si la dieta mea pe care o iubesc Da, am ajuns sa o iubesc, pentru ca sapt trecuta cand am mancat aiurea, am avut parte de balonari, dureri de stomac, greata, si altele. Sa fiu la dieta/mancat mai sanatos imi face bine pentru stare a mea fizica si psihica, nu ma confrunt cu nici o balonare, constipatie sau scaune moi, de greata nici nu mai zic...Observand toate aceste detalii+dorinta de a arata bine, nu imi ramane decat in mod fieresc sa revin la ceea ce imi face bine. Sincer va zic, cand ma puneam seara in pat ma simteam ca un om bolnav, abia asteptam sa treaca mai repede zilele si sa ajung acasa, sa pot alege si decine EU ce mananc. Din pacate nu am o diurna ptr deplasari, intalnirile si meniul pentru mese sunt prestabilite, de cele mai multe ori suntem cazati in pensiuni sau hoteluri la margina de oras( probabil mai ieftine, nu cu multe magazine in jur, sau chiar deloc..), iar intalnirile au loc in sala de sedinta cu meniu de catering sau la restaurantul hotelului cu mese prestabilite ptr 25-30 pers.., iar in rest mergem pe teren...de aici si dezamagirea ca nu am intotdeuna posibiltatea sa manac ce vreau si cand vreau..
Ma bucur sa fiu acasa!!! si ma bucur sa va regasesc aici de fiecare data!
Pfff...intr adevar..mancatul prost da deseori si stari aiurea si atunci, cum ai spus si tu, realizezi ca o alimentatie echilibrata aduce numai beneficii.

E neplacut cu meniurile astea prestabilite..si de multe ori..mai de buget asa...
Eu am onservat ca de cand mananc mai ok ...cheltuiesc mai multi bani...Fructe...carne de calitate...legume...
Altadata as fi dat 3 lulele 3 surcele pe niste prostii...si eram in modul economy...Deci pot sa inteleg ca dorinta celor care asigura mesele..de a se incadra intr un buget...duce la genuri de mancare departe de a fi nutritive...

Iti admir vointa...si chiar daca nu atingi targeturile...ele au rolul lor...pentru ca tinzi spre ele...Reprezinta un scop si e tot ceea ce conteaza!

Bafta multa!!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
alina_neamt (17 mai 2017)
  #119 (permalink)  
Vechi 16 mai 2017, 17:04:10
nikytour's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 167cm, 105.9kg
Mesaje: 1.944
Aprecieri acordate: 4.256
Am fost apreciat(a) de 2.817 ori in 1.699 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

mie mi se pare ca ma costa mai putin cand sunt atenta la ce mananc: dimineata un iaurt cu tarate, aprox 1leu in loc de 2-3 un pateu/merdenea, la pranz imi fac un sendwich cu mozzarela/o feliuta de carne ce imi ramane de seara max 3lei in loc de ceva de la fast-food 5-10lei, si seara fasole verde congelata/salata verde cu o conserva mica de ton sau ceva carnita slaba. gustarile sigur nu ma costa mai mult de 1 leu una si sunt max 2/zi
nikytour, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui nikytour:
adinico (17 mai 2017), alina_neamt (17 mai 2017)
  #120 (permalink)  
Vechi 17 mai 2017, 06:11:05
Axenya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Probabil meniurile sunt facute in functie de buget, sau sunt prost gandite..nu stiu exact. Intr-o sapt. am avut o singura data ciorba, iar salata era doar cea de varza, in rest ne-au dat snitele de pui, pulpe de pui( cu tot cu piele) parjoale moldovenesti, sarmale si gratar de porc, garnitura era intotdeuna din cartof: prajiti, piure sau natur. Aparent, nu pare foarte rau, dar daca stam si ne gandim ca pranzul cu cina semanau foarte mult, ca snitele alea au fost date prin faina si prajite in baie de ulei, pulpele prajite cu tot cu piele, din nou in baie de ulei. parjoalele..cartofi prajiti..piureul care sigur era amestecat cu unt/margarina/ulei... iar salata extrem de mica si doar din varza, dar asta e...fiecare dintre noi tragem ptr bani si timp, ii inteleg...mergem mai departe..
Saptmana asta mi-am propus ca dimineata sa mananc 2 lg de tarate de ovaz, am procedat asa si in trecut, iar rezultatele sunt intradevar ceea ce promite: reduce colesterolul, regleaza nivelul de zahar, regleaza tranzitul si da o senzatie de satietate....ca are proteine, fier, calciu, zinc si nu stiu mai ce...nu cred ca mai are rost sa zic... deci e super bun, plus ca am de gand sa adaug tarata si in mastile mele de infrumusetare .
Acest membru apreciaza mesajul lui Axenya:
adinico (17 mai 2017)
 

Informatii despre slabit
2, calorii, diary, dieta, jurnale, nr, primavara, sanatos, slabit, start

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues! Q88 Arhiva jurnale slabit 3462 03 oct 2018 11:23:59
Primavara a venit! vadmin Rezultate concurs.slabute.ro 0 29 apr 2011 23:00:00
Jurnalul Oanei - Start la slabit! onutzaa Arhiva jurnale slabit 17 15 iun 2010 22:18:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Pelmeni Nr.7, Olentina eugen Retete culinare 0 04 iul 2009 16:33:59

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole