Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 24 apr 2009, 14:27:12
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Am citit pe forum si am gasit foarte multe informatii interesante despre cum poti slabi. Tin sa recunosc ca vointa de care dati dovada in aceasta comunitate este apreciabila si va doresc succes in tot ce ati inceput. Sa fiti voioase, frumoase si sanatose. Este o misiune mai dificila in contextul societatii contemporane, dar cu vointa cred ca se poate orice ... bine, probabil nu se pot construi farfurii zburatoare ... dar probabil nu inca, in rest ce e omenesc si pamantesc, se poate rezolva tot de oameni.

Pana la urma m-am decis sa scriu si eu un jurnal despre cum sa ma ingras putin si cum sa pot pune sanatos niste kilograme pe mine, fara sa-mi creez niste riscuri suplimentare si bineinteles fara sa folosesc fast-food sau alte alimente care contin tot felul de substante, care probabil ar rezolva problema in cateva saptamani , dar nu si problema mea, de a fi sanatos. Oarecum consecintele ma intereseaza mult mai mult decat procesul in sine, pentru ca la urma raman cu ele.

In viata de zi cu zi ca si voi toti sunt o persoana ocupata, stresata, un pic obsedata de munca, de multe ori nemultumita de ce ma inconjoara, dar atitidinea pozitiva ma ajuta sa trec peste toate si la sfarsit de zi nu-mi pierd zambetul de pe buze. Trebuie sa recunosc ca in toata harababura asta 'uit' sa mananc. Odata nu am mancat vreo 2 zile ... cand a inceput sa mi se inroseasca in fata ochilor m-am prins urgent despre ce era vorba.

Nu am chiar tinut jurnale, este ceva nou pentru mine, dar o sa incerc sa ma tin de acest jurnal cat mai mult posibil si sa scriu mai frecvent. Bineinteles, orice sfat este binevenit .

O zi buna pentru toti!
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 24 apr 2009, 16:30:42
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de doru Vezi mesajul
Am citit pe forum si am gasit foarte multe informatii interesante despre cum poti slabi. Tin sa recunosc ca vointa de care dati dovada in aceasta comunitate este apreciabila si va doresc succes in tot ce ati inceput. Sa fiti voioase, frumoase si sanatose. Este o misiune mai dificila in contextul societatii contemporane, dar cu vointa cred ca se poate orice ... bine, probabil nu se pot construi farfurii zburatoare ... dar probabil nu inca, in rest ce e omenesc si pamantesc, se poate rezolva tot de oameni.

Pana la urma m-am decis sa scriu si eu un jurnal despre cum sa ma ingras putin si cum sa pot pune sanatos niste kilograme pe mine, fara sa-mi creez niste riscuri suplimentare si bineinteles fara sa folosesc fast-food sau alte alimente care contin tot felul de substante, care probabil ar rezolva problema in cateva saptamani , dar nu si problema mea, de a fi sanatos. Oarecum consecintele ma intereseaza mult mai mult decat procesul in sine, pentru ca la urma raman cu ele.

In viata de zi cu zi ca si voi toti sunt o persoana ocupata, stresata, un pic obsedata de munca, de multe ori nemultumita de ce ma inconjoara, dar atitidinea pozitiva ma ajuta sa trec peste toate si la sfarsit de zi nu-mi pierd zambetul de pe buze. Trebuie sa recunosc ca in toata harababura asta 'uit' sa mananc. Odata nu am mancat vreo 2 zile ... cand a inceput sa mi se inroseasca in fata ochilor m-am prins urgent despre ce era vorba.

Nu am chiar tinut jurnale, este ceva nou pentru mine, dar o sa incerc sa ma tin de acest jurnal cat mai mult posibil si sa scriu mai frecvent. Bineinteles, orice sfat este binevenit .

O zi buna pentru toti!

Buna Doru.
Nu iti mai spun bine ai venit, ca esti cu noi de ceva vreme. Dar tin sa te felicit pentru dorinta ta de a te ingrasa rational.

Cred ca putina lume abordeaza problema ingrasatului in asa mod. Noi care vrem sa slabim, ti-am spune ce trebuie sa mananci ca sa te ingrasi, dar ma tem ca nu e chiar sanatos regimul.

Revenind la ce ai spus tu despre modul tau de viata:

Citat:
In viata de zi cu zi ca si voi toti sunt o persoana ocupata, stresata, un pic obsedata de munca, de multe ori nemultumita de ce ma inconjoara, dar atitidinea pozitiva ma ajuta sa trec peste toate si la sfarsit de zi nu-mi pierd zambetul de pe buze. Trebuie sa recunosc ca in toata harababura asta 'uit' sa mananc. Odata nu am mancat vreo 2 zile ... cand a inceput sa mi se inroseasca in fata ochilor m-am prins urgent despre ce era vorba.
Ai dreptate, suntem stresati, ocupati, nervosi, iritati, obositi, dar.... asta nu ne da dreptul sa ne privam organismul de mancare, "combustibil", nu trebuie sa fortam nota, altfel s-ar putea ca exact corpul nostru sa devina inamicul nostru.

Deci prima regula la ingrasatul sanatos ar fi mese regulate la ore fixe si cu furnizarea tuturor nutrimentilor necesari.
A doua regula, ca sa nu pui grasime, faci sport, orice tip de sport, in as afel corpul se modeleaza frumos. intr-un final vei avea in plus 5 kg de muschi si nu strat adipos.

Pentru acest lucru, mancarea ta trebuie sa contina proteine pentru hranirea muschilor, carbohidrati cu digerare lenta (cereale) pentru furnizarea energiei si obligatoriu fibre din fructe si legume.

Promit sa trec mai tarziu si sa iti dau un model de regim care sa te ajuta sa te "ingrasi" frumos, cred ca mai frumos e sa cresti in greutate.

Pana atunci, multa bafta si nu mai forta organismul.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 25 apr 2009, 08:59:40
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Felicitari de casa noua si succes in ceea ce ti-ai propus.

Chiar acuma ii "scoteam ochii" iubitului meu..uite un barbat care face ce trebuie ca sa mai puna niste kilograme...tu stai foarte bine la numar de kilograme fata de el dar esti si un pic mai inalt...

Din ce am citit eu ..pentru ca am cautat si eu pentru al meu dar nu am nici o sansa sa il ingras...e important sa afli cam cate calorii consumi zilnic in mod normal si sa cresti aportul cu vreo 1000 de calorii impartite pe fiecare 3 mese..nici nu mai explic ca trebuie sa ai 3 mese pe zi la ore fixe...chiar ati vazut ca baietii se intorceau barbati adevarati din armata ....mese la ore regulate + sport..se pare ca asta e cheia unui om sanatos

Succes..chiar sunt curioasa ce alimentatie vei avea...
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 26 apr 2009, 20:45:51
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Am venit si eu sa te salut, Doru si sa iti aduc o prajitura de fructe, ca tu ai voie

Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 18:22:06
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Doru.
Nu iti mai spun bine ai venit, ca esti cu noi de ceva vreme. Dar tin sa te felicit pentru dorinta ta de a te ingrasa rational.

Cred ca putina lume abordeaza problema ingrasatului in asa mod. Noi care vrem sa slabim, ti-am spune ce trebuie sa mananci ca sa te ingrasi, dar ma tem ca nu e chiar sanatos regimul.

Revenind la ce ai spus tu despre modul tau de viata:



Ai dreptate, suntem stresati, ocupati, nervosi, iritati, obositi, dar.... asta nu ne da dreptul sa ne privam organismul de mancare, "combustibil", nu trebuie sa fortam nota, altfel s-ar putea ca exact corpul nostru sa devina inamicul nostru.

Deci prima regula la ingrasatul sanatos ar fi mese regulate la ore fixe si cu furnizarea tuturor nutrimentilor necesari.
A doua regula, ca sa nu pui grasime, faci sport, orice tip de sport, in as afel corpul se modeleaza frumos. intr-un final vei avea in plus 5 kg de muschi si nu strat adipos.

Pentru acest lucru, mancarea ta trebuie sa contina proteine pentru hranirea muschilor, carbohidrati cu digerare lenta (cereale) pentru furnizarea energiei si obligatoriu fibre din fructe si legume.

Promit sa trec mai tarziu si sa iti dau un model de regim care sa te ajuta sa te "ingrasi" frumos, cred ca mai frumos e sa cresti in greutate.

Pana atunci, multa bafta si nu mai forta organismul.
Ms mult slabuta pentru atitudinea inspirata pentru a mai rezolva din problemele stilului de viata. Primul lucru pe care l-am inteles, este ca trebuie sa am o atitudine mai serioasa asupra 'micilor mele abuzuri autodistructive' si al doilea este ca chiar daca este sa mai adaug niste kg, ar sa adaug muschi si nu grasime si deci banuiesc ca daca sar pe mac nu am facut nici o minune .

Trebuie sa recunosc ca suna un pic mai complex termenii folositi mai sus, dar o sa mai citesc pe aici sa vad ce inseamna si oricum, o sa incerc sa invat pe drum.

La cereale nu sunt chiar fan, dar am auzit ca sunt sanatoase si sunt recomandate dimineata. O sa vad cum ma impac cu ele, trebuie sa fac niste teste de 'autoconvingere' .

Cu sportul sunt de acord, sunt un pic mai sedentar si probabil mi-ar prinde bine pentru conditia generala, sa vad cum incadrez acest lucru in programul meu si cum o sa ma descurc cu factorul de oboseala.
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 18:33:20
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Felicitari de casa noua si succes in ceea ce ti-ai propus.

Chiar acuma ii "scoteam ochii" iubitului meu..uite un barbat care face ce trebuie ca sa mai puna niste kilograme...tu stai foarte bine la numar de kilograme fata de el dar esti si un pic mai inalt...

Din ce am citit eu ..pentru ca am cautat si eu pentru al meu dar nu am nici o sansa sa il ingras...e important sa afli cam cate calorii consumi zilnic in mod normal si sa cresti aportul cu vreo 1000 de calorii impartite pe fiecare 3 mese..nici nu mai explic ca trebuie sa ai 3 mese pe zi la ore fixe...chiar ati vazut ca baietii se intorceau barbati adevarati din armata ....mese la ore regulate + sport..se pare ca asta e cheia unui om sanatos

Succes..chiar sunt curioasa ce alimentatie vei avea...
Mersi mult Shorty pentru primire si urari ! La un moment dat credeam ca numai eu sunt cu problema asta 'mai pe invers' , dar se pare ca e mai normal decat imi inchipuiam ... este foarte interesanta comparatia ta cu armata si cu un regim organizat si pus la punct din punct de vedere timp si control alimentar ... ca un rezumat ideea ta suna: un corp ordonat intr-o minte ordonata ! Trebuie sa ma apuc sa fac ordine in haosul meu alimentar , lucru care probabil o sa aiba repercursiuni si asupra vietii mele private.

P.S. Super tari iconitele de pe forum ... ma distrez foarte mult cu ele.
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 18:41:19
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Am venit si eu sa te salut, Doru si sa iti aduc o prajitura de fructe, ca tu ai voie

Arata foarte bine prajitura Luna si ma face mai optimist in procesul de adaugare de kilograme. Incet trebuie sa ma apuc de treaba ... de alimentatia sanatoasa si sport , nu chiar sunt sigur inca ca rezist la efortul din iconita de langa text .
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 18:48:04
DynO's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2009
Locaţie: Ploiesti, Romania
Dieta: personala
Date: 186cm, 84.9kg
Mesaje: 43
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Salut Doru,
Te apreciez pentru vointa ta.
Parerea mea ar fi sa mananci la ore fixe..cum au spus si fetele...dar mai ales..sa te duci la o sala de forta pentru a pune masa musculara(cred ca asta vrei,nu grasime)..hmm in rest nu stiu ce sa-ti zic...decat Multa Bafta
Nu este setat nivelul de activitate fizica. DynO, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 19:38:46
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Citat:
Anterior postat de DynO Vezi mesajul
Salut Doru,
Te apreciez pentru vointa ta.
Parerea mea ar fi sa mananci la ore fixe..cum au spus si fetele...dar mai ales..sa te duci la o sala de forta pentru a pune masa musculara(cred ca asta vrei,nu grasime)..hmm in rest nu stiu ce sa-ti zic...decat Multa Bafta
Ms mult DynO,

In 'prima tinerete' , pe la vreo 14..17ani am facut sport, ceva box si arte martiale, aveam o conditie fizica excelenta. Pe atunci aveam 81kg fara grasime, dar era si normal pe undeva probabil. Eu sunt nascut la tara, deci E-uri nu chiar am mancat ... chiar si daca stai, tot faci ceva pe acolo, deci efort fizic vine de la sine.

De cand am venit la oras lucrurile s-au schimbat radical , dar nu din prima ... incet asa, cat sa nu ma prind ... fara sa stiu, am mancat multe porcarii care se vand cu tot felul de conservanti si potentiatori de aroma ... acest lucru cred ca a avut si un impact asupra sanatatii, nu mai am sanatatea aia 'de fier' de 'la tara' ... mai 'cedeaza' una/alta ... nu mai zic munca asta de birou, te transforma in ceva sedentar care rareori are ocazia sa mai faca ceva fizic ... sportul este un 'must' pentru a reveni in forma mea initiala, sunt de acord cu tine... cred ca o sa-mi faca si pofta de mancare .
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 29 apr 2009, 09:37:01
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos

Citat:
Anterior postat de doru Vezi mesajul
Mersi mult Shorty pentru primire si urari ! La un moment dat credeam ca numai eu sunt cu problema asta 'mai pe invers' , dar se pare ca e mai normal decat imi inchipuiam ... este foarte interesanta comparatia ta cu armata si cu un regim organizat si pus la punct din punct de vedere timp si control alimentar ... ca un rezumat ideea ta suna: un corp ordonat intr-o minte ordonata ! Trebuie sa ma apuc sa fac ordine in haosul meu alimentar , lucru care probabil o sa aiba repercursiuni si asupra vietii mele private.

P.S. Super tari iconitele de pe forum ... ma distrez foarte mult cu ele.

Nu esti singurul stai linistit...sunteti destuli probleme cu probleme de ingrasare...si bine zici un corp ordonat intr-o minte ordonata ...si ca sa slabesti si ca sa te ingrasi asta e regula
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
jurnal, jurnal ingrasat, sanatate

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Slabuta" Slabuta JURNALE SLABIT SANATOS 5839 28 feb 2019 13:17:04
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole