forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Mentinere (http://forum.slabute.ro/mentinere/)
-   -   Mentinere dupa dieta mayo (http://forum.slabute.ro/mentinere/mentinere-dupa-dieta-mayo-7005.html)

Anyya 07 nov 2010 16:53:20

Mentinere dupa dieta mayo
 
Buna!!Sunt Ana,sunt noua p aici si as dori si eu cateva sfaturi dk se poate...Am tinut dieta mayo si sunt multumita d rezultat..am 48 d kg si as vrea sa mai dau vreo 2 kg jos dar nu e nici o graba...sa reusesc intr-o luna ar fi foarte bine...vreau tare mult sa imi fac un regim..un stil d viata sanatos inkt sa ma mentin..va rog spuneti-mi km ce sa mananc in fiecare zi inkt sa nu depasesc 914 calorii p zi pt a putea da jos acele 2 kg si sa am un stil d viata sanatos si sa ma obisnuiesc asa..va multumesc mult!!!:-*:-*

VentoFreddo 07 nov 2010 18:18:04

Re: Mentinere dupa dieta mayo
 
Citat:

Anterior postat de Anyya (Post 394429)
Buna!!Sunt Ana,sunt noua p aici si as dori si eu cateva sfaturi dk se poate...Am tinut dieta mayo si sunt multumita d rezultat..am 48 d kg si as vrea sa mai dau vreo 2 kg jos dar nu e nici o graba...sa reusesc intr-o luna ar fi foarte bine...vreau tare mult sa imi fac un regim..un stil d viata sanatos inkt sa ma mentin..va rog spuneti-mi km ce sa mananc in fiecare zi inkt sa nu depasesc 914 calorii p zi pt a putea da jos acele 2 kg si sa am un stil d viata sanatos si sa ma obisnuiesc asa..va multumesc mult!!!:-*:-*

Bine ai venit, Anyya>:D<>:D<>:D<
Eu una nu am auzit de aceasta dieta:">Cam in ce consta si cat ai slabit cu ea?:-/
Noi de obicei sfatuim fetele sa nu scada sub 1000 de cal...
Da-ne mai multe detalii, ca sa putem sti cu ce ai fost obisnuita si sa te putem sfatui :)>:D<>:D<

Anyya 07 nov 2010 18:47:03

Re: Mentinere dupa dieta mayo
 
Am luat dieta de pe acest site :) dieta daneza ii mai spune sau mayo :P am slabit cu ea vreo 3 4 kg nush exact.cantarul meu are ceva probleme :P dar ori cum se observa..mai ales p haine..vreau sa nu ma mai ingras si daca se poate sa mai dau ceva jos dar nu printr-un regim asa strict..dieta daneza este dieta d 13 zile..foarte stricta dar am reusit sa o tin...am vazut cat de multe fete au reusit sa slabeasca si sa se mentina cu ajutorul acestui site..cu ajutroul vostru si de aceea va rog sa ma ajutati si pe mine deoarece ma lupt cu kg d ktiva ani...la 16 ani am avut 61 d kg deoarce am avut hipotiroidism si am slabit pana la 48 cu ajutorul unui regim si pastile date de un medic endocrinolog...iar acu ma invart intre 48-52..si imi doresc sa nu mai depasesc 48 kg... nu am specificat k ii mai spune si dieta daneza si poate de aceea nu ti-ai dat seama de ce dieta vorbesc :"> dar dk nici sub numele asta nu o recunosti iti spun in ce consta...multumesc mult :*:* >:D<

VentoFreddo 07 nov 2010 18:50:38

Re: Mentinere dupa dieta mayo
 
Citat:

Anterior postat de Anyya (Post 394534)
Am luat dieta de pe acest site :) dieta daneza ii mai spune sau mayo :P am slabit cu ea vreo 3 4 kg nush exact.cantarul meu are ceva probleme :P dar ori cum se observa..mai ales p haine..vreau sa nu ma mai ingras si daca se poate sa mai dau ceva jos dar nu printr-un regim asa strict..dieta daneza este dieta d 13 zile..foarte stricta dar am reusit sa o tin...am vazut cat de multe fete au reusit sa slabeasca si sa se mentina cu ajutorul acestui site..cu ajutroul vostru si de aceea va rog sa ma ajutati si pe mine deoarece ma lupt cu kg d ktiva ani...la 16 ani am avut 61 d kg deoarce am avut hipotiroidism si am slabit pana la 48 cu ajutorul unui regim si pastile date de un medic endocrinolog...iar acu ma invart intre 48-52..si imi doresc sa nu mai depasesc 48 kg... nu am specificat k ii mai spune si dieta daneza si poate de aceea nu ti-ai dat seama de ce dieta vorbesc :"> dar dk nici sub numele asta nu o recunosti iti spun in ce consta...multumesc mult :*:* >:D<

Sigur ca stiu dieta daneza:PDoar ca nu prea o tine nimeni, din cauza ca e f drastica si pe urma se pun la loc kilogramele..de aceea nu imi aminteam ca ii zice si mayo:P
E una din dietele care iti promit o slabire rapida, dar dupa aceea e f greu sa te mentii la greutatea ajunsa...Eu una ti-a recomanda sa treci la MOnty, s-ar putea la inceput sa iei un kil-2 in plus(mie asa mi s-a intamplat cand am venit de la o dieta hipocalorica) dar pe urma inveti un stil de viata..si te poti mentine;;)>:D<

Anyya 07 nov 2010 19:07:41

Re: Mentinere dupa dieta mayo
 
monty este dieta Montignac?

VentoFreddo 07 nov 2010 19:09:50

Re: Mentinere dupa dieta mayo
 
Citat:

Anterior postat de Anyya (Post 394546)
monty este dieta Montignac?

Da:)
Intra la Gasca fetelor MOntignac partea 6, acolo pe prima pagina vei gasi linkuri utile,poate te va interesa, bafta!>:D<>:D<

Anyya 07 nov 2010 19:13:15

Re: Mentinere dupa dieta mayo
 
ms mult de tot!!!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:12:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO