forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Mentinere (http://forum.slabute.ro/mentinere/)
-   -   Sfaturi mentinere (http://forum.slabute.ro/mentinere/sfaturi-mentinere-3835.html)

loryanaa 14 mar 2010 11:52:26

Cum sa ma mentin
 
buna ..am revenit si eu pe aici,,,am si eu o mica problema...azi mam cantarit si aveam 49,3 kg asta chiar nu imi place..nu vreau sa fiu mai slaba de 50 de kg(niciodata nu mi`au placut fetele prea slabe),mananc toate prostiile,paine dulcuri,,sucuri in fiecare zi...asta inaite nu imi permiteam sa mananc asa ceva,,lucrez 8-9 ore in solar,,asta implica activitate:D ..deci nu mai vreau sa slabesc vreau sa ma mentin asa..mananc mult si tot slabesc..si asta nu imi doresc...vreau ceva sfaturi pt mentinere;;)?

onetotilia 14 mar 2010 11:55:27

Re: loryana
 
Pfff............ar trebui sa te consideri o norocoasa,insa nu iti intoxica corpul cu atatea prostii.....

ianna 14 mar 2010 13:51:30

Re: loryana
 
da-ne un exemplu de meniu (ce papi tu) pe o zi sau 2 ca sa te putem ajuta cu cateva sfaturi

loryanaa 14 mar 2010 16:30:38

Re: Cum sa ma mentin
 
azi am mancat:
dim:un hamburger ,iaurt, si o bucata jum de praj..baema
amiaz:supa de pui, piure de cartofi,o pulpa de pui, carnat..salata verde
deseara :un mar,,

Red_Rose 14 mar 2010 23:00:25

Re: Cum sa ma mentin
 
tare as mai vrea asa ceva si eu ;)) asta nu e problema,cel putin pt mine n-ar fi.Poate trebuie o cina mai consistenta ca un mar nu-i o masa.Dar la inaltimea ta 48 nu e asa rau cred eu.Deja depinde cum arati anume.

ianna 14 mar 2010 23:07:20

Re: Cum sa ma mentin
 
Citat:

Anterior postat de loryanaa (Post 117418)
azi am mancat:
dim:un hamburger ,iaurt, si o bucata jum de praj..baema
amiaz:supa de pui, piure de cartofi,o pulpa de pui, carnat..salata verde
deseara :un mar,,


parerea mea e ca papi un pic haotic si amestecat aiurea

poti incerca sa folosesti calculatorul caloriilor din site care iti zice clar cate calorii sa papai ptr mentinere si sa iti construiesti un meniiu sa vezi daca nu cumva papai prea multe grasimi sau carbohidrati:)

codrutz94 16 mai 2010 07:47:32

Sfaturi mentinere
 
Am tinut dieta personalizata de la nutritionist de pe acest site aproximativ 2 luni jumatate si am ajuns de la 100 la 81 de kg si mai am un kg de slabit dupa care nu stiu ce sa fac pentru a nu pune kg la loc .
Va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturi sau cu orice chiar vreau sa ma stabilizez la 80 de kg.AJUTOOOORRRRRRR

DrIulia2010 16 mai 2010 08:18:56

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Citat:

Anterior postat de codrutz94 (Post 188741)
Am tinut dieta personalizata de la nutritionist de pe acest site aproximativ 2 luni jumatate si am ajuns de la 100 la 81 de kg si mai am un kg de slabit dupa care nu stiu ce sa fac pentru a nu pune kg la loc .
Va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturi sau cu orice chiar vreau sa ma stabilizez la 80 de kg.AJUTOOOORRRRRRR


Neata.:)

Va trebui sa ai grija in continuare la alimentatie,sa nu faci treceri bruste.
Nu stiu in ce consta dieta pe care ai urmat-o.

Cate kcal/zi?Poti exemplifica,te rog,cum arata o zi din meniul tau?Sport faci?

offe 16 mai 2010 08:19:07

Re: ajutooorr va rog frumos
 
buna codrutza, imi poti spune si mie ce fel de dieta ai tinut si in cat timp ai slabit?? eu te sfatuiesc pentru mentinere sa ti calculezi caloriile astfel incat sa nu depasesti 1200-1400 pe zi, in felul acesta te vei mentine:)dar mai intrebaa si alte slabute cu vechime:)

codrutz94 16 mai 2010 09:22:38

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 188747)
Neata.:)

Va trebui sa ai grija in continuare la alimentatie,sa nu faci treceri bruste.
Nu stiu in ce consta dieta pe care ai urmat-o.

Cate kcal/zi?Poti exemplifica,te rog,cum arata o zi din meniul tau?Sport faci?

dieta e pe site se numeste DIETA PERSONALIZATA DE LA NUTRITIONIST. Sunt la volei deci da fac sport cam 6 zile pe saptamana


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:38:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO