forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Ajutati-ma va rog sa slabesc!! (http://forum.slabute.ro/motivatie/ajutati-ma-va-rog-slabesc-11700.html)

dyiu 10 iul 2012 08:29:39

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1088070)
in primul rand, alege produse mai light.. piza vegetala.. cu blat subtire.. cioco neagra.. dulcirui mai dietetice.. si mult sport.. apoi mai tai din portiile nasanatoase.. si sper sa mearga
eu nu stiu ce sa mai fac.. ca si eu is pofticioasa..desi fac sport.. si incerc sa mananc corect tot nu mai scad

probabil esti la perioada de stagnare ....nu stiu ce sa iti zic, cu siguranta va trece, nu te da batuta si eu in weekend am papat prostii dar am revenit pe drumul cel bun:) totul este sa nu ne lasam ci sa mergem inainte

Sarita 10 iul 2012 18:26:35

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
in ultimul timp parca am mancat mai sanatos dar oricum mananc haotic..nu am ore fixe, nu am un nr de portii stabilit, mananc mult...nu stiu ce sa mai fac :(( stiu ca imi face rau si sunt constienta ca in acest ritm nu pot slabi..dar nu am ambitie..nimic nu ma motiveaza...

Adina14 10 iul 2012 18:32:08

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Ei, trebuie sa iti gasesti motivatia! Asta daca mai vrei sa slabesti.
Ca sa nu mai mananci mult, trebuie sa mananci la ore fixe ;) Stiu exact prin ce treci; asa am patit si eu pana mi.am reorganizat mesele. E mai greu la inceput dar ocupa.ti timpul ca sa nu te mai gandesti la mancare. Eventual practica sport fiindca nu cred ca dupa ce transpiri 1 ora iti mai vine sa dai totul pe apa sambetei si sa mananci mult.
Ai grija sa ai trei mese pe zi si 2-3 gustari iar intre ele nu mai ciuguli din mancare ci bea multe lichide.Lasa intre o masa si gustare macar 2-3 ore.
haide ca trebuie sa poti >:D<

Sarita 10 iul 2012 18:36:37

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1088656)
Ei, trebuie sa iti gasesti motivatia! Asta daca mai vrei sa slabesti.
Ca sa nu mai mananci mult, trebuie sa mananci la ore fixe ;) Stiu exact prin ce treci; asa am patit si eu pana mi.am reorganizat mesele. E mai greu la inceput dar ocupa.ti timpul ca sa nu te mai gandesti la mancare. Eventual practica sport fiindca nu cred ca dupa ce transpiri 1 ora iti mai vine sa dai totul pe apa sambetei si sa mananci mult.
Ai grija sa ai trei mese pe zi si 2-3 gustari iar intre ele nu mai ciuguli din mancare ci bea multe lichide.Lasa intre o masa si gustare macar 2-3 ore.
haide ca trebuie sa poti >:D<

Multumesc pentru sfaturi! Problema e ca eu nu am voie sa fac sporturi aerobe iar daca le fac trebuie sa aleg unele cu dificultate moderata..
Am sa incerc sa mananc la ore fixe pt ca asa am slabit si prima oara iar atunci mi s-a parut ca a fost asa usoooor...sper sa reusesc din nou..daca as stii ca voi avea mereu sustinerea voastra imi va fi mult mai usor!>:D<

Adina14 10 iul 2012 18:43:40

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Pai intra mai des ca sa vorbim si sa te sustinem ;) Eu de multe ori cand am pofte sau mi.e foame, vin aici , ma uit la cateva poze, vorbesc cu slabutele si gata, trece timpul si pot sa mananc :)) Stiu ca nu e normal sa fiu atat de obsedata de mancare dar asta e..e o perioada peste care trebuie sa trec .
Well, stii cum e, poti mereu sa optezi pentru miscarea in aer liber. Compenseaza lipsa sportului prin plimbari luuungi si dese ;)

roxy04 10 iul 2012 18:43:50

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 1088658)
Multumesc pentru sfaturi! Problema e ca eu nu am voie sa fac sporturi aerobe iar daca le fac trebuie sa aleg unele cu dificultate moderata..
Am sa incerc sa mananc la ore fixe pt ca asa am slabit si prima oara iar atunci mi s-a parut ca a fost asa usoooor...sper sa reusesc din nou..daca as stii ca voi avea mereu sustinerea voastra imi va fi mult mai usor!>:D<

buna
niciodata sa nu te indoiesti de acest lucru...mereu vei avea sprijinul slabutelor...multa bafta>:D<

Sarita 10 iul 2012 18:49:06

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 1088664)

buna
niciodata sa nu te indoiesti de acest lucru...mereu vei avea sprijinul slabutelor...multa bafta>:D<

Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1088663)
Pai intra mai des ca sa vorbim si sa te sustinem ;) Eu de multe ori cand am pofte sau mi.e foame, vin aici , ma uit la cateva poze, vorbesc cu slabutele si gata, trece timpul si pot sa mananc :)) Stiu ca nu e normal sa fiu atat de obsedata de mancare dar asta e..e o perioada peste care trebuie sa trec .
Well, stii cum e, poti mereu sa optezi pentru miscarea in aer liber. Compenseaza lipsa sportului prin plimbari luuungi si dese ;)

Multumesc mult de tot!

roxy04 10 iul 2012 19:16:21

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 1088666)
Multumesc mult de tot!

pentru putin...
intotdeauna vom fi aici cand ai nevoie de noi :-*

jessik 10 iul 2012 20:14:36

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
eh eu stagnez.. sau ma mentin de un an hahah.. am avut 73.. am scazut pana la 63.. am pus pana la 65.. si apoi pana la 69.. am scazut... si stagnez, ma ingras, slabesc.. si tot asa nu scap de 64.. poate daca as manca si eu la ore fixe.. dar nu pot ca am program dif la servici.. doar dim papa mereu pe la 10.. sau mai tarziu.. pranzul variaza.. 12 1 2.. si cina.. 6 7 8.. deci nimic calumea..

dyiu 12 iul 2012 16:04:31

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Buna dupa ce 3 sapt m-am tinut de Montignac am slabit 3 kg si acuma beau suc.... si mamnc prostii crd ca ma apuc o saptamna de disociat........sa dau rapid niste kg.......:D
Ce ar fi sa ne creea un concurs......care sa tina cateva luni........nush veniti cu ceva propuneri poate asa ne motivam...........:)
[*tigru*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:53:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO