forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Ajutati-ma va rog sa slabesc!! (http://forum.slabute.ro/motivatie/ajutati-ma-va-rog-slabesc-11700.html)

mariaaaa 12 iul 2012 16:36:54

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
buna! si eu vreau sa slabesc....
dar nimic nu ma motiveaza am mese haotice,mananc mult,si cand am o zi de mancat mai ok,a 2a zi ma urc pe cantar nu vad nici o schimbare sau ceva in plus,ma apuc de mancat...
nu stiu ce sa mai fac cum sa fac sa incep sa slabesc odata...

happygirldiana 12 iul 2012 16:41:21

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de mariaaaa (Post 1090353)
buna! si eu vreau sa slabesc....
dar nimic nu ma motiveaza am mese haotice,mananc mult,si cand am o zi de mancat mai ok,a 2a zi ma urc pe cantar nu vad nici o schimbare sau ceva in plus,ma apuc de mancat...
nu stiu ce sa mai fac cum sa fac sa incep sa slabesc odata...

buna,Maria!kilogramele in plus ar trebui sa te motiveze. si sa stii ca daca mananci o zi ok, a doua zi nu se vor vedea rezultate, nu dupa doar o zi. daca ai mai multe zile de mancat haotic la cantar se va vedea plusul cam intr-o saptamana, asta e valabil si pentru zilele de mancat curat si dietetic si sanatos.

dyiu 12 iul 2012 20:42:12

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
si eu sunt ca tine si toata lumea ma streseaza ca is grasax-( si eu nu pot sa ma motivez pe perioada lunga:)
Unchiul meu are firma de plante naturale am baut ceai de slabit ,ma ajutat dae dupa 1 sap renuntam nushh dc..........nu am vointa suficienta?
daca am ne-am inventa un concurs" slabuta in rochia preferata"..........sau de vara....... si sa ne facem acum poza sa o postam si peste o luna sa punem alte poze......
[*tigru*]

astept idei noi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)


mariaaaa 12 iul 2012 23:16:13

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1090365)


buna,Maria!kilogramele in plus ar trebui sa te motiveze. si sa stii ca daca mananci o zi ok, a doua zi nu se vor vedea rezultate, nu dupa doar o zi. daca ai mai multe zile de mancat haotic la cantar se va vedea plusul cam intr-o saptamana, asta e valabil si pentru zilele de mancat curat si dietetic si sanatos.

Citat:

Anterior postat de dyiu (Post 1090611)
si eu sunt ca tine si toata lumea ma streseaza ca is grasax-( si eu nu pot sa ma motivez pe perioada lunga:)
Unchiul meu are firma de plante naturale am baut ceai de slabit ,ma ajutat dae dupa 1 sap renuntam nushh dc..........nu am vointa suficienta?
daca am ne-am inventa un concurs" slabuta in rochia preferata"..........sau de vara....... si sa ne facem acum poza sa o postam si peste o luna sa punem alte poze......
[*tigru*]

astept idei noi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)


mie ieri mi-a zis tata eram cu 3 prietene...si ne-a vazut in oras,cand am venit acasa mi-a zis sa imi iau alti pantaloni cu marime mai mare ca ma strang si imi suncile....si alte 2 fete mi-au mai zis "Tuuuuu.....Te-ai ingrasat!!!:o"
nu stiu cum sa ma mai motivez...am parte si de mult stres...si la stres mananc multtt....tot zic gata si iar gata si iar dau inapoi...

Anisieella 13 iul 2012 09:32:38

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Buna si eu am probleme ca de prin martie m-am blocat la 57 de kg, dar stiu ca e important sa nu renunt si sa nu ma descurajez. Adevarul e ca nu imi monitorizez tot ce inghit si stiu ca ar fi bine sa am cunostinta de cate calorii am consumat si in functie de cat consum sa ma si misc. Eu cred ca ar fi bine sa ai rabdare cu tine, ca sa nu te descurajezi. Sa nu uiti ca fiecare exercitiu facut, fiecare plimbare, fiecare saritura...orice miscare iti consuma din calorii, asa ca sari, danseaza, alearga...simte-te bine miscandu-te. Daca crezi ca rezultatele de la cantar te descurajeaza, cantareste-te mai rar si doar atunci cand vezi ca te anunta la hainele ca ai slabit, dar in cazul asta fa miscare multa si ai grija ce mananci. Mananci la stress? Propune-ti sa mananci morcovi sau mere, ceva fruct cand simti nevoia rontaitului...NU UITA FIECARE SCHIMBARE CONTEAZA!!!! Spor la slabit!

simonet 13 iul 2012 13:00:36

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Buna dragelor!!
Sarita, nu inteleg cum spui ca vrei sa slabesti insa mananci prostii chiar daca nu iti e pofta de ele.
Ma gandesc ca treci printr-o perioada stresanta. Totul vine de la psihic, daca ai probleme in familie, de sanatate, mai stiu eu ce, o viata haotica inseamna mese haotice. Poate te streseaza f tare numai ideea de dieta, ma gandesc ca ai putea sa incepi cu mese la ore fixe, si slab calorice, de ex dimi cereale cu lapte, sunca slaba +branza slaba+ cu salata, fructe pe la ora 11, la pranz supa cu felul 2 o salata, sau salatqa de cruditati cu ou, masline, branzica, fructe pe la 4-5 si seara iaurt, supa, mancare de mazare, varza calita sau la cuptor ...

sper sa reusesti sa te mobilizezi!! sa ne tii la curent, bafta multa!!

Nana26 13 iul 2012 14:57:41

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Ia-ti o bluza cu o marime mai mica dar care chiar sa iti placa. Inearca sa slabesti pentru bluza !

dyiu 13 iul 2012 17:17:51

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
o idee perfecta hai sa ne facem poza intr-o rochie sau bluza preferata care acuma nu ne sta bine si peste o luna postam alta poza sa vedem evolutia:)
ce parere aveti?
:)[*cadou*]

Miclaus 13 iul 2012 20:29:29

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
buna! Simonet anumite cereale cu lapte ingrasa............trebuie sa alegem cerealele fara zahar.

simonet 15 iul 2012 21:59:59

Re: Ajutati-ma va rog sa slabesc!!
 
Citat:

Anterior postat de Miclaus (Post 1091337)
buna! Simonet anumite cereale cu lapte ingrasa............trebuie sa alegem cerealele fara zahar.

Ma rog, cereale integrale ...
In cazul de fata cred ca ar merge si cu zahar.
De la fast food la cereale cu zahar .... eu as alege cerealele:D
Spor la slabit, dragelor!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:40:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO