forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Colega mea (http://forum.slabute.ro/motivatie/colega-mea-796.html)

mishutza 23 iun 2009 20:45:36

Colega mea
 
Cred ca v-am mai povestit de o colega de a mea de la curs,ce arata bestial.Are 52 de ani.Doar fata o tradeaza,ii dai cam maxim 42.De corp nu va spun.Poarta maieuri fara sutien,fustite si blugi stramti,are o carne tare si o piele perfecta.Ma socheaza mereu mainile ei,nu are pielea de pe brate deloc lasata.Poate purta absolut orice,si nu e penibila.Nu ma intelegeti gresit,nu e slaba si atat,e pur si simplu tonifiata.
Astazi am stat la o tigara cu ea(doar eu tigara).Are 5 copii.Cel mai mare are 32 de ani.:-o
Mi-a povestit ca dupa ce l-a nascut pe ultimul avea 100 de kg in cap.Si atunci s-a apucat de sport,pt ca oasele ei dadeau semne de oboseala,incepusera problemele de sanatate.Nu am crezut niciodata ca femeia asta cu pielea perfecta a putut odata avea 100 de kg.
Mi-a povestit ca e dependenta de jogging si inot.Ca totul e ca un cerc,sport,mancare,sanatate.Ca inca isi aduce aminte ce haine si-a cumparat cand i-a aratat cantarul cu 30 de kg mai putin.
Acum s-a ingrasat 10 kg,dupa parerea mea arata perfect,ma intreb cum arata cu 10 mai putin:))Ea imi spunea ca era prea slaba,acum cu scoala nu mai are asa mult timp de sport.Si stie ca daca se apuca iar de alergat,in maxim 2 luni cele 10 kg.Hmm,ce cool o fi sa iti poti controla asa greutatea,ma gandesc eu.
Deci se poate fetelor.Se poate ca dupa ce ai 100 de kg,sa ajungi la 52 de ani,si sa faci geloase fete de 27,ca nu is singura de se holbeaza la ea.Daca o vezi de la spate,adica sa nu ii vezi fata,pt ca totusi,are riduri si se vede ca e trecuta de prima tinerete,nu ii dai mai mult de 25 de ani.

Slabuta 23 iun 2009 20:54:39

Re: Colega mea
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 13084)
Cred ca v-am mai povestit de o colega de a mea de la curs,ce arata bestial.Are 52 de ani.Doar fata o tradeaza,ii dai cam maxim 42.De corp nu va spun.Poarta maieuri fara sutien,fustite si blugi stramti,are o carne tare si o piele perfecta.Ma socheaza mereu mainile ei,nu are pielea de pe brate deloc lasata.Poate purta absolut orice,si nu e penibila.Nu ma intelegeti gresit,nu e slaba si atat,e pur si simplu tonifiata.
Astazi am stat la o tigara cu ea(doar eu tigara).Are 5 copii.Cel mai mare are 32 de ani.:-o
Mi-a povestit ca dupa ce l-a nascut pe ultimul avea 100 de kg in cap.Si atunci s-a apucat de sport,pt ca oasele ei dadeau semne de oboseala,incepusera problemele de sanatate.Nu am crezut niciodata ca femeia asta cu pielea perfecta a putut odata avea 100 de kg.
Mi-a povestit ca e dependenta de jogging si inot.Ca totul e ca un cerc,sport,mancare,sanatate.Ca inca isi aduce aminte ce haine si-a cumparat cand i-a aratat cantarul cu 30 de kg mai putin.
Acum s-a ingrasat 10 kg,dupa parerea mea arata perfect,ma intreb cum arata cu 10 mai putin:))Ea imi spunea ca era prea slaba,acum cu scoala nu mai are asa mult timp de sport.Si stie ca daca se apuca iar de alergat,in maxim 2 luni cele 10 kg.Hmm,ce cool o fi sa iti poti controla asa greutatea,ma gandesc eu.
Deci se poate fetelor.Se poate ca dupa ce ai 100 de kg,sa ajungi la 52 de ani,si sa faci geloase fete de 27,ca nu is singura de se holbeaza la ea.Daca o vezi de la spate,adica sa nu ii vezi fata,pt ca totusi,are riduri si se vede ca e trecuta de prima tinerete,nu ii dai mai mult de 25 de ani.

Mishutza, multumesc pentru aceasta povestire. :)
Si eu cunosc femei, care de la spate arata de 25 de ani, cred ca asta cel mai mult ma motiveaza, sa arat si eu bine la 50 de ani. :D
O femeie trebuie sa fie femeie pana la sfarsit, eleganta, rafinata, ingrijita, supla.....

Si sunt de admirat astfel de femei, care au reusit dupa sarcina totusi sa arate mai bine, ca unele de 18 ani. ;) Eu nu cred ca nu se poate, trebuie sa ai vointa si reusesti absolut orice in viata asta, chiar si cu slabitul.

Sper sa citeasca si fetele care tin sa slabeasca rapid intr-un timp foarte scurt, lucru care, cu siguranta, le va lasa pielea atarnata si nu acel corp suplu despre care ne-ai povestit. :)

ianna 23 iun 2009 21:50:17

Re: Colega mea
 
:-ocinci copiii...o doamne ...pai d`aia a slabit:))..au tzinut-o copii in forma:))

da ...deci daca vrei ..se poate. Cum zice tipa de la exercitziile pe care le fac eu dimineatza...corpul nostru este facut pentru miscare ...iar miscarea pune muschii in miscare... care ard calorii si ne mentzin sanatatea.

eu de mica am admirat o bunica...tzin si acum minte "bunica lui Robert, vecinul de la 3"... va jur...femeie trecuta de 60 de ani umbla pe tocuri cui! de 7:-ob-) cu fuste deasupra genunchilor...arata mortal baba:)) asa mi-as dori sa arat si eu la batranetze:D sa sperii pushtanii care ma fluiera de la spate si cand ma intorc sa zica "auoleu scuzati-ma":)):)):))hahahahaha

huhu 23 iun 2009 22:32:08

Re: Colega mea
 
eu cred a am iubit o doamna mai in varsta :)...mi-a fost profesoara de romana in liceu, si mi se parea cea mai frumoasa femeie pe care o vazusem vreodata. era inalta si subtire cu mainile extrem de frumoase, pielea alba, cu ochii mari negri si tusoare a la clopatra. daca ma prindea in pauze pe sala ma strangea tare in brate si ma pupa, cred ca stia ca o admir mult sau ceva, ca nu mai facea asta cu nimeni, oricum, pentru colegii mei era cam ciudat ;)) avea vreo 50 si ceva de ani, stiu ca imediat ce am terminat a 12a a iesit si ea la pensie..n-am s-o uit niciodata, era atat de gratioasa, mergea si vorbea atat de calm si dulce. da! vreau sa fiu o doamna in varsta eleganta si admirata

Daphne 14 aug 2009 16:49:19

Re: Colega mea
 
Am o doamna ce imi face masaj ( are cursuri de specializare, fosta sportiva de performanta, antrenoare si de aerobic in prezent ) si nu depaseste 1500 cal pe zi. Sa vezi masa musculara pe ea........ cred ca are in jur de 50 de ani ( mi-a fost rusine sa o intreb ) dar arata de cca 40 ( din cauza fetei ). Are corpul hidratat, pielea intinsa pe corp, pe gat etc. La corp arata mai bn decat fetele de 20 de ani.face masaj in fiecare zi.
Mi-a povestit si de niste cliente ce arata impecabil, dar infine dar acelea se intretin cu f multi bani! Oricum se vede ca alimentatia sanatoasa necesita bani si timp ptr gatit...

Ea mi-a spus ceva ce nu vreau sa uit : " MAI BINE PREVII DECAT SA TRATEZI! "

Marlin 01 nov 2009 23:42:47

Re: Colega mea
 
Fraza asta " Mai bine previi decat sa tratezi" ar trebui inramata si pusa la loc de mare cinste...pt. ca e atat de adevarata...:)

roseadria 01 nov 2009 23:54:08

Re: Colega mea
 
Ianna. vorba aia" din spate liceu, din fata muzeu":))

deadcountess 01 iun 2010 18:12:57

Re: Colega mea
 
Eu am mai multe colege de invidiat (se pare ca pe aici femeile au mai multa grija de ele si arata mult mai bine decat cele de aceeasi varsta de la noi)

Primul soc l-am avut cand am aflat ca sefa mea este cu 5 ani mai mare ca mine. Arata de 25 de ani (si la fata si la corp).
Al doilea a fost o colega care implineste luna asta 50 de ani (mama a cinci baieti) Cred ca eu si acum mi-as dori sa am corpul pe care ail are ea la 50 de ani :D
Are cateva riduri fine, cam ca o femeie la 37-38 de ani.

Prima nu se omoara dupa sport, in schimb a doua isi petrece aproape tot timpul liber facand sport.

irina27 16 iul 2010 17:09:47

Re: Colega mea
 
Woau,m-ai lasat masca cu povestea!Desi cunosc si eu destule femei atat de frumoase si cu un corp atat de superb,ce nu isi arata varsta..este o enigma pentru mine cum poti arata atat de bine la o varsta asa inaintata..pe madonna o inteleg dar pe oamenii de rand mai greu :d

cristiniq 19 iul 2010 12:59:48

Re: Colega mea
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 13084)
cred ca v-am mai povestit de o colega de a mea de la curs,ce arata bestial.are 52 de ani.doar fata o tradeaza,ii dai cam maxim 42.de corp nu va spun.poarta maieuri fara sutien,fustite si blugi stramti,are o carne tare si o piele perfecta.ma socheaza mereu mainile ei,nu are pielea de pe brate deloc lasata.poate purta absolut orice,si nu e penibila.nu ma intelegeti gresit,nu e slaba si atat,e pur si simplu tonifiata.
Astazi am stat la o tigara cu ea(doar eu tigara).are 5 copii.cel mai mare are 32 de ani.:-o
mi-a povestit ca dupa ce l-a nascut pe ultimul avea 100 de kg in cap.si atunci s-a apucat de sport,pt ca oasele ei dadeau semne de oboseala,incepusera problemele de sanatate.nu am crezut niciodata ca femeia asta cu pielea perfecta a putut odata avea 100 de kg.
Mi-a povestit ca e dependenta de jogging si inot.ca totul e ca un cerc,sport,mancare,sanatate.ca inca isi aduce aminte ce haine si-a cumparat cand i-a aratat cantarul cu 30 de kg mai putin.
Acum s-a ingrasat 10 kg,dupa parerea mea arata perfect,ma intreb cum arata cu 10 mai putin:))ea imi spunea ca era prea slaba,acum cu scoala nu mai are asa mult timp de sport.si stie ca daca se apuca iar de alergat,in maxim 2 luni cele 10 kg.hmm,ce cool o fi sa iti poti controla asa greutatea,ma gandesc eu.
Deci se poate fetelor.se poate ca dupa ce ai 100 de kg,sa ajungi la 52 de ani,si sa faci geloase fete de 27,ca nu is singura de se holbeaza la ea.daca o vezi de la spate,adica sa nu ii vezi fata,pt ca totusi,are riduri si se vede ca e trecuta de prima tinerete,nu ii dai mai mult de 25 de ani.


vreau sa fiu exact ca ea!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:32:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO