forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cum si in ce gasesc motivatia? (http://forum.slabute.ro/motivatie/cum-gasesc-motivatia-1927.html)

laura_best91 28 aug 2009 14:46:04

Cum si in ce gasesc motivatia?
 
stie cineva de unde pot 'cumpara' niste vointa:-/......asta cred ca imi lipseste cel mai mult...nu stiu ce se intampla cu mine dar de 2-3 luni parca nu mai pot tine nici o dieta si nu ma pot abtine de la mancare(mai ales seara):D. acum ceva ani,adica pe la 15-16 ani am inceput sa ma ingras,nu ma mai cunostea lumea aveam 74 kg:">imi era rusina sa mai ies afara.M-am ambitionatsi in 1 an am slabit 10 kg..cam putin stiu dar nu am renuntat la nici un aliment,nu am tinut diete ''miraculoase'',doar am renuntat la chips-uri,sucuri,dulciuri, paine alba,iar acum nu stiu ce am dar sunt atat de suparata pe mine x-(,...parca nu mai am nici un strop de vointa..nustiu ce sa fac:(

nicol30 28 aug 2009 14:49:42

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
bine ai venit printe noi !

Vointa....zici? E mai complicat ....nu cred ca avem noi monede ca sa platim :)):)):))

Am vazut ca ai slabit 10 kg. Felicitari pentru ele...
nu mai ai motivatie cred.....incearca sa-ti faci meniul in fiecare zi si ai sa vezi unde gresesti asa....

Slabuta 28 aug 2009 15:15:37

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 22683)
stie cineva de unde pot 'cumpara' niste vointa:-/......asta cred ca imi lipseste cel mai mult...nu stiu ce se intampla cu mine dar de 2-3 luni parca nu mai pot tine nici o dieta si nu ma pot abtine de la mancare(mai ales seara):D. acum ceva ani,adica pe la 15-16 ani am inceput sa ma ingras,nu ma mai cunostea lumea aveam 74 kg:">imi era rusina sa mai ies afara.M-am ambitionatsi in 1 an am slabit 10 kg..cam putin stiu dar nu am renuntat la nici un aliment,nu am tinut diete ''miraculoase'',doar am renuntat la chips-uri,sucuri,dulciuri, paine alba,iar acum nu stiu ce am dar sunt atat de suparata pe mine x-(,...parca nu mai am nici un strop de vointa..nustiu ce sa fac:(

Buna Laura si bine ai venit printre noi :)

Exista magazine in Timis care vand vointa? :D glumesc :)

Daca ar exista asa ceva, cred ca niciodata nu s-ar mai termina coada :D

Felicitari ca ai optat pentru un slabit incet, fara sa apelezi la tot felul de diete de infometare :)

Este putin 10 kg intr-un dae este extrem de sanatos :) si asta e cel mai important lucru :)
Ai facut sau faci vreun sport?

Sa inteleg ca in prezent e la fel, ai grija ce papi, fara acele bombe alimentare: chips-uri,sucuri,dulciuri?

laura_best91 01 sep 2009 18:14:34

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
da ..am grija ce pap..doar ca azi nu am rezistat unei gogosi:">...yamy...:> ...da' am facut sport..(se iarta nu???)

Slabuta 01 sep 2009 20:06:24

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 23887)
da ..am grija ce pap..doar ca azi nu am rezistat unei gogosi:">...yamy...:> ...da' am facut sport..(se iarta nu???)

Noi te iertam acum sa te ierte si corpul :D
Glumesc.... daca ai mancat rational toata ziua, si ai mai mancat o gogoasa, dar nu ai acumulat prea multe calorii, nu e capat de tara.
Zici ca ai facut si sport, e bine atunci :)

Oricum, eu zic sa te feresti de patiserie ;) are mult zahar si grasimi aiurea.... nu iti folosesc la nimic ;)

laura_best91 01 sep 2009 21:45:27

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
daa asa e..!! eu oricum de mult nu mai consum FAINA ALBA , PRODUSELE
DE PATISERIE NU MAI CONSUM DE MULT,...mananc paine integrala si pot spune ca e de 1000 de ori mai buna ca cea alba..
doar ca nu mai am idei de retete:-/,m-am saturat de eternul ...(piep de pui cu salata),:-s

laura_best91 01 sep 2009 21:49:11

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
cum ai slabit?? poti sa-mi spui si mie secretul??;;)

Slabuta 08 sep 2009 20:00:11

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 24020)
daa asa e..!! eu oricum de mult nu mai consum FAINA ALBA , PRODUSELE
DE PATISERIE NU MAI CONSUM DE MULT,...mananc paine integrala si pot spune ca e de 1000 de ori mai buna ca cea alba..
doar ca nu mai am idei de retete:-/,m-am saturat de eternul ...(piep de pui cu salata),:-s

Bravo, asta sunt "pacate capitale" in slabit, produse de patiserie, prajituri, fast-food :D
la capitolul idei de retete consulta aceasta categorie Retete dietetice, are niste mancaruri atre delicioase ;)

Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 24024)
cum ai slabit?? poti sa-mi spui si mie secretul??;;)

eu am slabit cu scarsdale, dar nu deodata, am tinut aceasta dieta cu pauze, am mai modificat-o dupa gusturile mele si dupa vreo 6 luni daca calculam fara pauze, am ajuns la aceasta greutate :)

da, si am facut sport, tae-bo si aerobic :)

laura_best91 10 sep 2009 00:51:47

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
si eu fac sport aproape in fiecare zi..acum fac aerobic inainte faceam si eu tae bo.+masaje de 3-4 ori pe sapt.

AdrianaB 10 dec 2009 18:38:20

Cum si in ce gasesc motivatia?
 
Buna fetelor. :)
Sunt noua pe aici si as dori sa ma prezint. Sunt o eleva de aproape 19 ani in clasa a 12 a si din data de 9 noiembrie am hotarat sa ma apuc de slabit. Am inceput sa fac zilnic aproximativ o ora de miscare, sa scot painea din alimentatie si dulciurile. Din cauza programului incarcat pe care il am, mancam doar o singura data pe zi, si atunci pe saturate. Din categoria lichidelor, consum apa plata si ceai; acum ajung la aproape 2 L pe zi, dupa ce acum o luna, abia daca ajungeam la 0,5 L pe zi. Datorita acestor schimbari produse in regimul meu alimentar( de la 1 la 3 mese pe zi, mai multe lichide si miscare zilnica) am slabit de la 65-66 de kg pana la 62. Tin sa mentionez faptul ca am probleme grave la nivelul abdomenului si al soldurilor, dar si al spatelui. Am si un sistem osos mai pronuntat si arat groaznic. Nu am nici o forma, nici talie, nici nimic. :(
Din cauza ca se apropie sarbatorile, ma sperie gandul ca voi lua proportii la modul cel mai serios;mai rau e ca dupa sarbatorile de iarna urmeaza sa ne facem pozele de album.Nu am fost niciodata o persoana slaba.Constitutia mea e spre extremea cealalta... si chiar m-am saturat sa nu pot purta unele haine pentru ca imi atarna sunca pe solduri, sau de sub bluza sa imi fie mai in fata stomacul( si nu sanii), sau sa cer in fiecare magazin cea mai mare marine la un articol... si sa nu fie...
Dupa primele laude de saptamana trecuta, cu privire la noua siluieta la care lucrez, saptamana asta am inceput sa mananc iar aiurea: m-am scapat la dulciuri, paine ( destul de multa), si o masa pe zi ... si am uitat complet de legume. Asadar stomacul si burta mea si-au recapatat vechea forma, lucru pe care nu il pot ascunde.
Sunt dezamagita de mine si suparata ca nu ma pot abtine atunci cand vine vorba de mancare; parca nu ma motiveaza nimeni si nimic. Desi sunt oripilata de formele corpului meu, nu sunt in stare sa fac ceva pentru a schimba acest lucru. Uneori nici nu stiu ce si cum sa mananc. Sunt chiar dezamagita de mine, si dupa ce mananc, regret enorm.

Dar v-am plictisit destul. Cele care ati reusit sa ajungeti la greutatea dorita, ce v-a motivat? :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:55:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO