Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Slabuta la timpul prezent si viitor.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 22:04:47
maddy95's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Date: 175cm, 60kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Slabuta la timpul prezent si viitor.

In primul rand as vrea sa incep acest topic prin a mentiona cat de mult ma bucur ca ma pot afla intr-o astfel de comunitate in care nu este incurajat slabitul intr-un mod special, ci stilul de viata sanatos pe care ar trebui sa il ducem cu totii.
Buna! Sunt Madalina, slabuta incepatoare si ma gandeam sa incepem sa dezbatem (de ce nu? ) subiecte in ceea ce priveste slabitul cu rolul de a constientiza importanta pierderii kilogramelor atat din punct de vedere fizic cat si psihic. Nu vreau ca acest topic sa fie considerat gen "Grupul alcoolicilor anonimi" NU! ci mai degraba "Grupul slabutelor ambitioase"

Pentru inceput presupun ca fiecare dintre noi inainte sa slabeasca a avut o motivatie care si-a lasat mai mult sau mai putin amprenta pe existenta noastra. Unii vor sa slabeasca pentru ca vecina a slabit si, vorba aia, de ce vecina sa arate bine si eu nu? Unii slabesc pentru ca hainele nu ii mai incap. Unii slabesc pentru ca sunt complexati. Unii slabesc pentru ca vor sa aibe mai mult succes in dragoste. Toate aceste variante ni se potrivesc cu siguranta intr-o mai mica sau mai mare masura.

Pentru a va da mai mult curaj am sa imi destainui eu prima motivul...

Eu, personal, m-am pus pe slabit pentru ca... eram criticata la orice pas... si devenise o problema psihica... daca auzeam pe oricine vorbind in jurul meu de "grasi" in secunda a 2a eram ofensata, chiar daca eu nu eram subiectul discutiei. Recunosc ca la inceput ma gandeam doar la pierderea in kilograme, nu si la stilul de viata sanatos pe care mi-l aducea de la sine o dieta echilibrata. Mi-a luat mult sa imi dau seama de asta.

Voi, slabutelor, de ce va-ti pus pe slabit? :*

(As dori ca acest topic sa fie discutat cat mai dezinvolt cu putinta, sa vorbim fara retineri si cel mai important sa ne motiveze atat pe noi, cei ce am pasit deja pe drumul catre o viata sanatoasa cat si pe cei care inca amana )

Ultima dată editat de maddy95; 03 apr 2012 at 22:07:17.
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 22:39:23
sandra24's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

Citat:
Anterior postat de maddy95 Vezi mesajul
In primul rand as vrea sa incep acest topic prin a mentiona cat de mult ma bucur ca ma pot afla intr-o astfel de comunitate in care nu este incurajat slabitul intr-un mod special, ci stilul de viata sanatos pe care ar trebui sa il ducem cu totii.
Buna! Sunt Madalina, slabuta incepatoare si ma gandeam sa incepem sa dezbatem (de ce nu? ) subiecte in ceea ce priveste slabitul cu rolul de a constientiza importanta pierderii kilogramelor atat din punct de vedere fizic cat si psihic. Nu vreau ca acest topic sa fie considerat gen "Grupul alcoolicilor anonimi" NU! ci mai degraba "Grupul slabutelor ambitioase"

Pentru inceput presupun ca fiecare dintre noi inainte sa slabeasca a avut o motivatie care si-a lasat mai mult sau mai putin amprenta pe existenta noastra. Unii vor sa slabeasca pentru ca vecina a slabit si, vorba aia, de ce vecina sa arate bine si eu nu? Unii slabesc pentru ca hainele nu ii mai incap. Unii slabesc pentru ca sunt complexati. Unii slabesc pentru ca vor sa aibe mai mult succes in dragoste. Toate aceste variante ni se potrivesc cu siguranta intr-o mai mica sau mai mare masura.

Pentru a va da mai mult curaj am sa imi destainui eu prima motivul...

Eu, personal, m-am pus pe slabit pentru ca... eram criticata la orice pas... si devenise o problema psihica... daca auzeam pe oricine vorbind in jurul meu de "grasi" in secunda a 2a eram ofensata, chiar daca eu nu eram subiectul discutiei. Recunosc ca la inceput ma gandeam doar la pierderea in kilograme, nu si la stilul de viata sanatos pe care mi-l aducea de la sine o dieta echilibrata. Mi-a luat mult sa imi dau seama de asta.

Voi, slabutelor, de ce va-ti pus pe slabit? :*

(As dori ca acest topic sa fie discutat cat mai dezinvolt cu putinta, sa vorbim fara retineri si cel mai important sa ne motiveze atat pe noi, cei ce am pasit deja pe drumul catre o viata sanatoasa cat si pe cei care inca amana )
Buna!!Interesant subiect,cu siguranta o sa te motiveze relatarile noastre si o sa vezi ca fiecare are motive,care mai de care
Eu personal,nu sunt grasa,nici nu am fost si nici nu m-am vazut vreodata,acum..depinde cum percepe fiecare cuvantul'grasa'..eu l-as folosi pentru o persoana supraponderala si nu una care are max 10 kg peste medie,asa..din cauza celulitei m-am apukat..nu de slabit,mai mult de sport,de restrictionarea anumitor alimente nocive,e mult spus dieta,ca niciodata nu am fost tentata sa incerc una,poate nici nu am avut nevoie maxima,dar ma enerveaza la culme limitele..mai bine mi le impun singura din mers..si din cauza faptului ca abia ma miscam,ca un robot,la inceput imi trosneau oasele ,nu puteam respira normal ,imi era greu sa-mi fac exercitiile,stilul de viata stand pe canapea nu il mai stiu de vreun an si ceva ,2 cred,si slabutele ,acest site m-a ajutat enorm,intru in fiecare zi,ma crezi...?fie doar sa il deschid si stiu cum sa ma abtin sau sa ma apuk de miscare...mai am de lucrat recunosc la anumite capitole cu mancarea dar stiu ca o sa fac tot posibilul sa le evit,doar teoria o am aici non-stop,cu ajutorul slabutelor,
Sper sa ajungi unde doresti,cu ambitie si curaj,sa stii ca se poate
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 09:03:41
kasty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: nu stiu inca....
Date: 164cm, 68.60kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

buna fetelor!
eu am prb cu greutatea de cand ma stiu, ce m-a motivat acum sa vreau sa slabesc?
in primul rand imi era groaza sa plec la cumparat de haine.... pt ca nimik nu imi venea, iar de haine de ocazie ce sa mai vb... era schok.... plus ca vedeam sotiile colegiilor sotului niste slabanoage care doreau sa mai dea si ele jos.....si ma simteam prost
dar in realitate am vrut pt mine, sa ma simt bine in pielea mea, sa nu se simta fetele mele vreodata stanjenite de mamica lor (copii sunt afectati de comentariul cel mai mic legat de parintii lor sau de ei) si de ce nu pt sotul meu, sa se simta mandru de mine (desi niciodata nu mi-a zis nimik credeti ca nu ar vrea si el langa el o slabanoaga?) eu cred ca da, macar o slabanoaga cu forme.... nu un dulap plimbator

astea ar fi motivele mele,dar desi dorinta mea initiala era sa slabesc.... nu conta cum, de cand am descoprit site-ul realizez ca de fapt imp e schimbarea stilului de viata care aduce de la sine slabirea kg in exces
asa ca....ma bucur ca am descoperit slabutele
__________________
jurnal kasty
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...sty-10962.html
Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 09:23:32
maddy95's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Date: 175cm, 60kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

Multumesc slabutelor pentru faptul ca ati fost dispuse sa impartasiti gandurile voastre cu mine, de fapt cu noi. Nu ma asteptam sincer sa primesc vreun raspuns .

Deci, primul pas fusese facut... motivatia exista, dar oare si ambitia necesara pentru a deveni o slabuta?
Personal, nu ma pot lauda ca as avea o "ambitie de fier" am tinut extrem de multe diete de care nu prea ma puteam tine ... Nici eu nu eram inainte o adepta convinsa a dietelor, insa aveam nevoie de un program restrictiv de mancare, avand in vedere faptul ca ajunsesem sa mananc de plictiseala ... da... de plictiseala... stiu ca suna stupid si chiar mi-e rusine sa recunosc ... Dar uite ca se face aproape 1 an de zile de cand lupt cu kilogramele si fiecare 100 de grame date jos sunt sursa mea de fericire.
La inceput am tinut dieta Dukan timp de 2 luni. Mi s-a parut cea mai buna dieta pe care am tinut-o pana acum sincer... slabisem aproape 7 kg in 2 luni. Stiu ca multi medici sunt impotriva acestei diete, dar la momentul respectiv nu prea mai conta... aveam nevoie de o schimbare radicala ...

Voi cum va-ti ambitionat? Ce diete sau daca nu, ce trucuri ati folosit pentru a pasi pe drumul catre viata unei slabute?
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 10:00:06
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

Citat:
Anterior postat de maddy95 Vezi mesajul
In primul rand as vrea sa incep acest topic prin a mentiona cat de mult ma bucur ca ma pot afla intr-o astfel de comunitate in care nu este incurajat slabitul intr-un mod special, ci stilul de viata sanatos pe care ar trebui sa il ducem cu totii.
Buna! Sunt Madalina, slabuta incepatoare si ma gandeam sa incepem sa dezbatem (de ce nu? ) subiecte in ceea ce priveste slabitul cu rolul de a constientiza importanta pierderii kilogramelor atat din punct de vedere fizic cat si psihic. Nu vreau ca acest topic sa fie considerat gen "Grupul alcoolicilor anonimi" NU! ci mai degraba "Grupul slabutelor ambitioase"

Pentru inceput presupun ca fiecare dintre noi inainte sa slabeasca a avut o motivatie care si-a lasat mai mult sau mai putin amprenta pe existenta noastra. Unii vor sa slabeasca pentru ca vecina a slabit si, vorba aia, de ce vecina sa arate bine si eu nu? Unii slabesc pentru ca hainele nu ii mai incap. Unii slabesc pentru ca sunt complexati. Unii slabesc pentru ca vor sa aibe mai mult succes in dragoste. Toate aceste variante ni se potrivesc cu siguranta intr-o mai mica sau mai mare masura.

Pentru a va da mai mult curaj am sa imi destainui eu prima motivul...

Eu, personal, m-am pus pe slabit pentru ca... eram criticata la orice pas... si devenise o problema psihica... daca auzeam pe oricine vorbind in jurul meu de "grasi" in secunda a 2a eram ofensata, chiar daca eu nu eram subiectul discutiei. Recunosc ca la inceput ma gandeam doar la pierderea in kilograme, nu si la stilul de viata sanatos pe care mi-l aducea de la sine o dieta echilibrata. Mi-a luat mult sa imi dau seama de asta.

Voi, slabutelor, de ce va-ti pus pe slabit? :*

(As dori ca acest topic sa fie discutat cat mai dezinvolt cu putinta, sa vorbim fara retineri si cel mai important sa ne motiveze atat pe noi, cei ce am pasit deja pe drumul catre o viata sanatoasa cat si pe cei care inca amana )
Buna, Maddy!
Interesant subiect ai deschis tu aici
Ma bucur ca tot mai multe slabute realizeaza ca aici incurajam alimentatia sanatoasa si miscarea, pentru ca se mai intampla sa se inregistreze fete care sa ceara "disperate"informatii despre dieta cu supa de varza, mere sau cai verzi pe pereti,pentru ca vor sa slabeasca 10 kg in 5 zile sau mai stiu eu cat.Slava Domnului, suntem pe drumul cel bun!

Ca sa raspund si eu la intrebare, va spun ca e foarte aiurea sa ai 84 de kilograme.Pentru mine au fost niste momente groaznice, niste momente pe care,daca as putea, le-as uita chiar acum....
Am hotarat sa slabesc pentru mine, pentru a putea avea si eu mintea limpede si pentru a putea merge linistita pe strada, pentru a putea imbraca o bluza draguta, pentru a putea iesi la plimbare fara sa plang pentru ca nu imi vin hainele.Apoi, un alt motiv pentru care am hotarat sa slabesc este iubitul meu.Niciodata nu m-a jignit, niciodata nu mi-a reprosat ca sunt grasa, dar asa simteam eu nevoia, sa slabesc, pentru a nu se simti prost cu mine,desi bag mana in foc ca nu s-a simtit vreodata asa, nu s-a schimbat deloc fata de mine, e acelasi care era cand aveam 84 de kg, un om iubitor, intelegator, cald si pe care ma pot baza indiferent de situatie.
Si sanatatea a fost un motiv.Incepeam sa transpir groaznic, sa obosesc foarte rau chiar daca urcam doar 5 trepte, sa tremur si ma speriasem sa nu cumva sa dezvolt si un diabet.Toate acestea m-au facut sa iau decizia de a merge la un endocrinolog si de a face o serie de analize: era cazul sa imi schimb viata, sa ma schimb eu, pe mine. Asa ca, mai ambitioasa ca niciodata(am mai avut tentative) am mers la medic, am primit tratament, am inceput sa mananc sanatos numarand calorii, am inceput sa fac miscare si sa ma informez cat mai mult in ceea c epriveste slabitul sanatos, am gasit Slabute si de atunci sunt cu totul alt om.Complet diferit!Desi spunem ca aspectul fizic nu conteaza.Pentru mine a contat.Faptul ca am slabit cat de cat si am dat ce era mai mult jos, m-a ajutat psihic foarte mult, am crescut in ochii mei si am reusit sa am mai mereu o atitudine pozitiva, in asa fel incat si cei din jurul meu ma privesc cu alti ochi.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 12:10:59
monica1111's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 dec 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: mancare sanatoasa+sport
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

Sa ma confesez si eu
Eu ma regasesc in povestea sandrei cat de cat...ptr faptul ca nu am fost niciodata prea grasa...doar cateva kg in plus...dar suficiente cat sa simt nevoia de tricouri largute plovarase care sa'mi ascunda burtica si altele
Ajunsesem intr'o perioada sa nu mai vreau sa imi cumpar haine pentru ca ma deprimam ca toate erau frumoase si mie nu imi veneau bine...sau daca va vine sa credeti nu mai ieseam cu prietenele mele afara ptr ca ele erau slabe si eu ma simteam complexata..de iesit la un suc nici nu mai zic.
Can auzeam parintii spunand cuvantul mancare deveneam nervoasa ma comparam cu orice fata dupa strada si cum auzeam ca se deschide un subiect despre grasime sau ceva de genul deveneam ingrozita.
Am avut o obsesie ca sa spun asa...si mai m'a motivat faptul ca acum vreo 2 ani in iarna ajunsesem la 48 de kg fara mult efort(cred ca erau schimbarile adolescentei) si atunci ma simteam minunat si am zis ca pentru acele momente merita sa renunt la alimentatia nesanatoasa
monica1111, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1955 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1438 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 21:19:10
maddy95's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Date: 175cm, 60kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

Ma bucur foarte mult slabutelor sa aflu ca sunt atat de multe fete care au invatat sa spuna NU alimentatiei nesanatoase si sedentarismului ... si DA unui organism sanatos si aspectos.
Sincer, mi-a placut dintotdeauna sa ma consider o luptatoare cand vine vorba de kilogramele in plus si sunt sigura ca fiecare dintre noi este fericita cand vede ca treptat castiga aceasta lupta grea si lunga... dar cu efecte incredibile atat asupra psihicului, cat si a fizicului.
Voi cum ati putea descrie sentimentul care va copleseste atunci cand va urcati pe cantar si sunteti din ce in ce mai slabute?

Ultima dată editat de maddy95; 04 apr 2012 at 21:26:49.
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 21:53:12
sandra24's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

Citat:
Anterior postat de maddy95 Vezi mesajul
Ma bucur foarte mult slabutelor sa aflu ca sunt atat de multe fete care au invatat sa spuna NU alimentatiei nesanatoase si sedentarismului ... si DA unui organism sanatos si aspectos.
Sincer, mi-a placut dintotdeauna sa ma consider o luptatoare cand vine vorba de kilogramele in plus si sunt sigura ca fiecare dintre noi este fericita cand vede ca treptat castiga aceasta lupta grea si lunga... dar cu efecte incredibile atat asupra psihicului, cat si a fizicului.
Voi cum ati putea descrie sentimentul care va copleseste atunci cand va urcati pe cantar si sunteti din ce in ce mai slabute?
Pe mine nu ma incanta asa de mult cantarul,sau nu ma mai intereseaza atat de mult cat arata,atata timp cat in oglinde ma vad tonifiata,plina de viata,fara celulita,asta conteaza.Cand m-am inscris pe site..la sf lui 2010,avem 60 ,acum tot aici ma invart..dar nu ma afecteaza prea rau..ptr ca muschii s-au transformat..pielea arata altfel,nu mai merg greu,nu abia ma respir cand vin cu 2-3 sacose de la market..stau si la 4...deci mai important e cum arati si cum te simti pana la urma...nu kg..bine..nu exagerat si nu cand exista probleme de sanatate,ca un kg in plus unul in minus poate fi de la o retinere de apa temporara,nu te-ai hidratat suficient o perioada,poate k esti inainte de'musafiri'..cauze sunt multiple...pentru 1-2 kg in plus...si am ajuns la stadiul in care nu le bag in seama...atata timp cat imi vad de treaba cu sport si alimentatie cat de cat sanatoasa,ca e un pic greu sa alegi ce e sanatos din piata noastra,sau in varietatea zilei de azi de peste tot in lume,dar macar balanta sa incline spre alimente bune si tot e ceva
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 22:10:12
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

interesant subiectul ..
eu una am dorit sa slabesc din cauza complexitatii .. pur si simplu ma uram, nu`mi placea deloc ce vedeam in oglinda .. bine ca nu m`am schimbat in totalitate, asa imi este genul .. niciodata nu voi fi multumita de mine .. dar e totusi bine ca sunt mai increzatoare in mine acum, ma simt mai bine ca inainte in pielea mea
de slabit, am mai slabit eu de mai multe ori .. dar niciodata n`am reusit sa ma mentin ... acum este pentru prima oara, pentru ca nu am tinut o dieta, ci am adoptat un stil de viata sanatos pe care am de gand sa`l respect in continuare .. uneori este greu, vazand atatea ispite in jur, dar cu ambitie si atentie le putem ignora pur si simplu
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 13:24:33
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Talking Re: Slabuta la timpul prezent si viitor.

hei fetele ...buna Madalina bn ai venit printre noiimi zic si eu motivul pt care ...m'am pus de dat jos kgmele caci la mn in jurnal primul mesaj e caraghios ...fara informatie pt k nu aveam inspiratie atunci...la ora aceea
:-'gandul de a nu ma ingrasa mereu l'am avut in cap
anul trecut cam pe vremea asta aveam 54.5-sau54.8 kg nu multe dar stiam ca pot fii si mai multe...nu de alta dar am avut si 57kg knd eram mai mik iar nu's multe din pctul de vedere a unor persoane ....cred ca puteau fii si mai multe kt timp ajunsesem la kg acelea si dak nu ma opream la timp....
deci anul trecut din intamplare m'am kntarit si vazuta la aproape 55 kgm'am speriat caci cu 8 luni avusesem 48-49 kg...m'am speriat de ce oare atatea kg deodatac'am asta a fost motivul meu,
prin poze eram oribila ah prietenul meu nu e nici inalt si nici gras ...bun s zicem la kg sale(vreo 3 kg in plus nu iar strik...lucrez la ingrasarea lui)eu pe langa el grasutza vai am zis nu ......spre norocul meu am gasit rapid comunitatea aceasta si am inceput cu bn , ajutata si incurajata ,procesul slabirii cu un stil de viatza si alimentatie sanatoasa
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, motivatie, prezent, sanatos, slabit, slabuta, timpul, viitor

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei? Slabuta Celulita 116 18 apr 2012 00:11:07
Cind te gindesti tot timpul la mancare ICA Am nevoie de ajutor! 21 13 apr 2012 16:39:57
Jurnal Carolina "Inapoi in viitor" Carolina Arhiva jurnale slabit 158 08 nov 2010 09:41:56
Sport practicat in prezent... Slabuta Sport 21 18 iun 2010 21:12:47

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole