forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cum sa nu ma descurajez? (http://forum.slabute.ro/motivatie/cum-nu-ma-descurajez-4071.html)

loredanaa 06 iun 2010 21:29:15

Cum sa nu ma descurajez?
 
Buna.am, 16 ani si 80 de kg.:((:((:(([*89*]Nu ma simt deloc bine in pielea mea,deci intr-un cuvant ma URASC!:(([*furios*]Vreau ca in aceasta vacanta de vara sa ma apuc serios de treaba insa nu prea stiu cu ce sa incep.Ce sa mananc ce sa nu mananc cum sa ma abtin de la unele alimente.cum sa nu ma descurajez,si cel mai important cum sa incep?
Va rog frumos sa ma ajutati cu orice sfat mic.Si inca ceva cate kg credeti ca as putea pierde pana in 15 septembrie?[*ganditor*]
Parintii mei au deja peste 40 de ani insa au inka corpuri de invidiat.Sora mea este foarte slaba ,practica baletul.Eu nu am fost NICIODATA SLABA.Sunt distrusa.Deja mi-am pierdut inceredrea in mine,pentru ca in copilarie nu conta prea mult aspectul fizik,insa acum......
V[*10*]a multumesc!

LicuriciColorat 06 iun 2010 21:37:47

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Buna si bine ai venit
o alimentatie sanatoasa inseamna:
fructe
legume
lactate
cereale
carne slaba:peste/pui/curcan la cuptor/gratar
pt a slabii trebuie sa eviti(adica sa le elimini):
dulciurile
sucurile fie si cele 'naturale'(poti face acasa)
fast-food-ul
prajelile
cofetariile si patiseriile sa nu fie pe lista:)
fara sport nu prea poti slabii
in ceea ce priveste nr de kg nu putem fii siguri,poti slabii in prima luna 5kg apoi 2 saptamani sa stagnezi,apoi iara sa slabesti,depinde de organism
hidratarea si masajul nu trebuie ignorate,bea 2l apa/zi(ceai,apa,lapte) si fa-ti masaje cu creme anticelulitice sau pt fermitate
sport,cel mai indicat e cardio:stepper,bicicleta,tae-bo,hip-hop abs,sarit coarda,alergat
incerca pt inceput macar de 4x pe sapatamana 30min sport,fie ca dansezi,alergi sau ce faci,apoi poti creste intensitatea si timpul
mult succes
cu perseverenta si rabdare vei reusii:)

mvthebest 06 iun 2010 21:46:12

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 211705)
Buna.am, 16 ani si 80 de kg.:((:((:(([*89*]Nu ma simt deloc bine in pielea mea,deci intr-un cuvant ma URASC!:(([*furios*]Vreau ca in aceasta vacanta de vara sa ma apuc serios de treaba insa nu prea stiu cu ce sa incep.Ce sa mananc ce sa nu mananc cum sa ma abtin de la unele alimente.cum sa nu ma descurajez,si cel mai important cum sa incep?
Va rog frumos sa ma ajutati cu orice sfat mic.Si inca ceva cate kg credeti ca as putea pierde pana in 15 septembrie?[*ganditor*]
Parintii mei au deja peste 40 de ani insa au inka corpuri de invidiat.Sora mea este foarte slaba ,practica baletul.Eu nu am fost NICIODATA SLABA.Sunt distrusa.Deja mi-am pierdut inceredrea in mine,pentru ca in copilarie nu conta prea mult aspectul fizik,insa acum......
V[*10*]a multumesc!

>:D<>:D<>:D<Bine ai venit printre slabute Loredana>:D<>:D<
Felicitari pentru ca vrei sa faci ceva pentru tine. Pentru sanatatea ta si pentru corpul tau.
Nu gandi cate kg dai pana in septembrie.
Momentan gandeste-te ca vrei pana la sfarsitul lui sa dai de ex. 3-4kg. :x
Si ce faci pentru a-ti atinge telul.

In primul rand. Inlocuieste zaharul cu fructoza.
Elimina de tot zaharul,pastele fainoase(din faina alba-normala),prajelile,painea normala,produsele de patiserie,
Consuma mai rar:banane,cartofi,morcovi fierti.
Acum cum a venit vara se apropie si vacanta ve-i avea mult mai mult timp si pentru sport:plimbari,alergat,role,volei,bicicleta,tae-bo,zumba,aerobic,etc.
Mananca multe legume,fructe,proteine:oua,carne,branza,lapte,etc.
Daca ai pofta de inghetata poti sa-ti faci din iaurt 0%grasime+cacao+fructoza sau branza degresata+diferite fructe+fructoza.,.etc

BAFTA!!!>:D<:-*

Slabuta 07 iun 2010 16:28:14

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 211705)
Buna.am, 16 ani si 80 de kg.:((:((:(([*89*]Nu ma simt deloc bine in pielea mea,deci intr-un cuvant ma URASC!:(([*furios*]Vreau ca in aceasta vacanta de vara sa ma apuc serios de treaba insa nu prea stiu cu ce sa incep.Ce sa mananc ce sa nu mananc cum sa ma abtin de la unele alimente.cum sa nu ma descurajez,si cel mai important cum sa incep?
Va rog frumos sa ma ajutati cu orice sfat mic.Si inca ceva cate kg credeti ca as putea pierde pana in 15 septembrie?[*ganditor*]
Parintii mei au deja peste 40 de ani insa au inka corpuri de invidiat.Sora mea este foarte slaba ,practica baletul.Eu nu am fost NICIODATA SLABA.Sunt distrusa.Deja mi-am pierdut inceredrea in mine,pentru ca in copilarie nu conta prea mult aspectul fizik,insa acum......
V[*10*]a multumesc!

Buna Loredana :)

Ce mananci tu de obicei?
Ca sa vedem unde este problema kilogramelor tale in plus. ;)

Faci vreun sport?

MIRUTZA 08 iun 2010 08:36:30

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 211705)
Si inca ceva cate kg credeti ca as putea pierde pana in 15 septembrie?[*ganditor*]

Buna dimineata, Loredana. Eu cred k 4 kg/luna e maximul admis( e recomandata o scadere de 0,5-1 kg/sapt), deci...pana pe 15 septembrie, ai putea slabi 12 kg, max 13 kg. Deci, daca te tii de treaba, la 15 septembrie vei avea 67-68 kg:D.Noi, suntem alaturi de tine!

Dieta+sport+ masaj= REUSITA ;;)

loredanaa 08 iun 2010 13:43:12

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 212842)
Buna dimineata, Loredana. Eu cred k 4 kg/luna e maximul admis( e recomandata o scadere de 0,5-1 kg/sapt), deci...pana pe 15 septembrie, ai putea slabi 12 kg, max 13 kg. Deci, daca te tii de treaba, la 15 septembrie vei avea 67-68 kg:D.Noi, suntem alaturi de tine!

Dieta+sport+ masaj= REUSITA ;;)

Multumesc ptr incurajare:-*[*sarut*]

loredanaa 08 iun 2010 13:55:08

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 212288)

Buna Loredana :)

Ce mananci tu de obicei?
Ca sa vedem unde este problema kilogramelor tale in plus. ;)

Faci vreun sport?

Pai..intr-o zi obisnuita...dimineata de exemplu:2 rosii 4 felii de paine,2 castraveti(mici);5-6 feliute de slam,sunca,etc,100 gr branza facuta de bunici,si cam atat.
La ameaza mananc supa sau ciorba,la fel cu 3,4 felii de paine mari,felul al doilea pireu cu o pulpa intreaga de pui cu vreo 3 feliute de paine si cu mult sos si castraveti muarti.
Seara mananc exact ce am mancat dimineata,poate in cantitati mai mari.
A si pe langa intre mese mananc multa ciocolata prajituri etc...
Asa mancam pana acum 2 zile defapt.

mvthebest 08 iun 2010 14:33:36

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 213214)
Pai..intr-o zi obisnuita...dimineata de exemplu:2 rosii 4 felii de paine,2 castraveti(mici);5-6 feliute de slam,sunca,etc,100 gr branza facuta de bunici,si cam atat.
La ameaza mananc supa sau ciorba,la fel cu 3,4 felii de paine mari,felul al doilea pireu cu o pulpa intreaga de pui cu vreo 3 feliute de paine si cu mult sos si castraveti muarti.
Seara mananc exact ce am mancat dimineata,poate in cantitati mai mari.
A si pe langa intre mese mananc multa ciocolata prajituri etc...
Asa mancam pana acum 2 zile defapt.

Papi cam multa painica. Si banuiesc ca este si paine normala:-/
Incearca sa papi doar 3feliute de paine pe zi.>:D< Si in mare parte la MD.

deadcountess 08 iun 2010 14:35:44

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 213214)
Pai..intr-o zi obisnuita...dimineata de exemplu:2 rosii 4 felii de paine,2 castraveti(mici);5-6 feliute de slam,sunca,etc,100 gr branza facuta de bunici,si cam atat.
La ameaza mananc supa sau ciorba,la fel cu 3,4 felii de paine mari,felul al doilea pireu cu o pulpa intreaga de pui cu vreo 3 feliute de paine si cu mult sos si castraveti muarti.
Seara mananc exact ce am mancat dimineata,poate in cantitati mai mari.
A si pe langa intre mese mananc multa ciocolata prajituri etc...
Asa mancam pana acum 2 zile defapt.

Pai reduci painea si dulciurile pt inceput.

Anca77yvb 08 iun 2010 14:37:08

Re: Cum sa nu ma descurajez?
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 213214)
Pai..intr-o zi obisnuita...dimineata de exemplu:2 rosii 4 felii de paine,2 castraveti(mici);5-6 feliute de slam,sunca,etc,100 gr branza facuta de bunici,si cam atat.
La ameaza mananc supa sau ciorba,la fel cu 3,4 felii de paine mari,felul al doilea pireu cu o pulpa intreaga de pui cu vreo 3 feliute de paine si cu mult sos si castraveti muarti.
Seara mananc exact ce am mancat dimineata,poate in cantitati mai mari.
A si pe langa intre mese mananc multa ciocolata prajituri etc...
Asa mancam pana acum 2 zile defapt.

la cat mancai ma mir ca te-ai facut doar de 80 de kg .......... oricum e bine ca te-ai hotarat sa incepi sa tii regim, e bine pt tine in primul rand ssa vezi ce mandra de tine te simti dupa ce slabesti macar un pic ........ bafta multa .......


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:13:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO