forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Ce m-a facut fericita astazi (http://forum.slabute.ro/motivatie/m-facut-fericita-astazi-1055.html)

mishutza 22 aug 2009 18:57:28

Ce m-a facut fericita astazi
 
Haideti sa ne impartasim chestiile frumoase care ni se intampla de cand slabim.Poate mai tarziu,cand suntem in vreo criza,ne gasim aici puterea de a merge mai departe.
Pt ca nu am mult timp,ca tre sa fac pe bucatareasa indata,am doua chestii sa vi (mi)le povestesc.
M-am intalnit cu o cunostinta ce m-a vazut saptamana trecuta pe strada,Si imi spune ca a vrut sa ma strige,dar a zis ca sigur nu vede bine,ca eu nu sunt asa de subtire:)):)):))
Astazi in lungile cautari de costum pt mister,am intalnit diferite oglinzi unde m-am admirat.La prima oglinda reactia din mintea mea a fost:is that me?Apoi am spus si cu voce tare si Pogsteru m-a asigurat ca io-s.:))

huhu 22 aug 2009 19:12:09

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
:) yep, trebuie sa fii mandra de tine!
eu azi am iesit sa-mi iau niste pantaloni, ca de 2 luni port aceeasi pereche ;)) si am fost asa fericita ca am putut proba orice am avut chef. si stau acum si-mi amintesc ce nervi si draci am avut in ultimii ani cand venea vorba de cumparat pantaloni, bocit in cabina de proba... si cat de proasta eram ca in loc sa ma enervez pe mine si sa realizez ca de fapt era vina mea ca nu ma-ncap blugii, ma ofticam pe magazin, sau pe firma de blugi sau pe vanzatoare ca nu aprovizioneaza magazinul cu numere mai mari... si toate chinurile astea numai pentru placerea aia de a baga in mine...mult si prost!
:) si pana la urma nu mi-am mai luat pantaloni...ca inca mai am de slabit, dar mi-am luat o pereche de colanti, pe care acum o luna nici nu i-as fi tras pe mine de groaza picioarelor. acu' il astept pe raul sa dea verdictul : ies sau nu asa din casa?:))

mishutza 22 aug 2009 19:16:04

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
Hehehe,bravo Huhule.Si eu dadeam vina pe toti si pe toate,pe matabolism,pe tiroida.Culmea e ca atunci cand am avut confirmarea ca da,e vina lor si a ciocolatii,am putut slabi,ihhihi.
Si mai sunt multe chestii mici pe care cred ca le traim pe toate,si cred ca ar merita notate.
Pt mine e o minune inca felul cum mananc,des de tot,dar portiile imi devin tot mai mici.Tot 2000 de calorii pe zi,dar vad ca merge inca:))

Laura 22 aug 2009 19:48:32

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
salut mishutza si salut huhu
acum e prima data cred, cand vorbesc cu voi....:-* Sunt noua pe aici, dar am vazut ca sunteti active si vad ....foarte ambitioase...as vrea si eu sa am cu ce sa ma laud in privinta slabitului dar.....#:-seu inca nu am......sper sa pot fi si eu ca voi....cu un numar deloc de neglijat de kg pierdute:);;):>....dar totusi pot spune ca sunt multumita...in urma cu vreo luna...cand ma urcam pe cantar:((:( aveam 75-76......:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( acum totusi au mai scazut:-/nu multe dar totusi:D....sper la mai mult!!!!!!!!!
Bafta multa fetelor.....sunteti demne de urmat.....va poop:-*>:D<

Laura 22 aug 2009 19:50:55

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
mishutza.......am uitat sa te intreb....ce faci in DE.?adica cu ce te ocupi?:D:-*

huhu 22 aug 2009 19:52:16

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
:)
salutare Laura!
it just keeps getting better and better:) sa vezi ce happy o sa fii cand ti se va schimba prefixul ;)) din 7 in 6 :)

mishutza 22 aug 2009 19:57:21

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
Laura,odata am fost si noi la primul mesaj aici,tot asa,cu numarul mare de kilograme,si au mai aveam si certitudinea ca nu voi reusi,ca doar na,nu era prima oara cand incep.Dar incet incet se aduna kilogramele,am luni cu 4 kg slabite,luni cu un kilogram,luni cu doua.Deci se poate.Trebuie doar sa ai rabdare.
Ah,inca o chestie pe care vreau sa v-o spun.Stii cum scri la noi pe forum,in stanga numele,si in drapta varsta,localitatea si numarul de kilograme.Si cand citesc pe forum,ma uit si in dreapta.Si de cateva ori mi s-a intamplat sa gandesc,uite,ea e la fel de mica ca mine dar e mult mai slaba.Dar vai,nu e nici o ea,sunt eu,e profilul meu.Mintea mea reactioneaza mai greu,a fost prea tare obisnuita cu 90 de kg ca sa poata intelege acum ca numarul kilogramelor mele incepe cu 7.
Laura,in Germania am venit ca au-pair,apoi mi-am cunocut sotul,acum am un mini-job si urmez un curs,daca ii pot spune asa,nu e exact o scoala,si planuiesc alta,ihihih.Si alerg in Germania,asta e cel mai important:D

Laura 22 aug 2009 22:22:32

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
dap....abia astept sa am iar 6.......
felicitari mishutza....ai reusit mult.....mai mult decat ma astept eu vreodata...esti f f fambitioasa....ca si Ianna...:). Frumos de tine ca esti intr-o alta tara.....si eu visez sa merg vreodata peundeva pe afara......:-s....dar nu cred ca prea recent....oricum...succes in continuare...si esti deja una dintre slabute:-*>:D<

Laura 22 aug 2009 22:24:30

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
huhu...nu vrei sa slabesti cam mult la inaltimea ta......sau ai vreo cariera carew cere asta?...eu de as avea greutatea ta...eh he.......:-/...as fi :bz(*)

huhu 23 aug 2009 08:23:45

Re: ce m-a facut fericita astazi
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 20853)
huhu...nu vrei sa slabesti cam mult la inaltimea ta......sau ai vreo cariera carew cere asta?...eu de as avea greutatea ta...eh he.......:-/...as fi :bz(*)

nu vreau sa ajung chiar la 55, numai ca nu stiu exact la ce greutate o sa ma simt impacata cu mine:) 55 ar fi limita sub care n-as cobori....si am avut si un job la o revista de fashion, aici, in berlin; colegele mele de birou erau....nici n-am cuvinte, plus tot felul de tipe care veneau pentru sedintele foto..nici nu vreau sa-mi amintesc.. in perioada aia mancam mult, de nervi.. da' acu' mi-a venit mintea la cap:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:52:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO