forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Am nevoie de ajutor moral (http://forum.slabute.ro/motivatie/nevoie-ajutor-moral-2444.html)

epinty 25 ian 2010 21:53:58

Am nevoie de ajutor moral
 
Buna! Ma numesc Elena,am 15 ani,156 si...71 de kg.Am nevoie de ajutor moral,pentru ca datorita greutatii incep sa-mi pierd increderea in mine:-s

anqutz 25 ian 2010 22:09:46

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
Buna! Nu e cazul sa te demoralizezi ci sa actionezi!

Ti-ai facut vreun plan de bataie: ce dieta o sa tii, ce sport o sa faci?

Iti recomand sa incepi si un jurnal. Te va ajuta mult.

Eln 26 ian 2010 08:54:44

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
Pai ar trebui sa stabilesti anumite lucruri... ce dieta vei tine, ce sport, cat:);)

Nu trebuie sa te demoralizezi, si eu eram asa la inceput, si mai rau am facut cu dieta aceea de 13 zile am uitat cum se numea, am slabit intro saptamana 4 kg, dar imi era foarte rau, mai aveam putin si cadeam din picioare, nu o recomand nimanui. Acum imi fac propiul stil, consider eu mult mai sanatos:)

Sa ne spui cand vei incepe sa te incurajam:-*:P.

drama queen 26 ian 2010 09:56:35

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
sincer si eu momente cand imi vine sa las tot dieta , sport dar parca tot nu ma lasa sufletul sa fac asta.. :(

Adelayde 26 ian 2010 14:06:48

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
Ceau Epinty si eu am 15 ani si 70 de kg cat despre increderea in mine am pierdut-o ..si eu demult dar cateodata stiu sa privesc si pozitiv :Dde exemplu ma gandesc ca daca o sa ma tin de dieta peste vreo 4 sau 5 luni totul o sa fie bine..so don't worry>:D<

ema5288 26 ian 2010 14:15:15

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
Citat:

Anterior postat de Aida (Post 71840)
Ceau Epinty si eu am 15 ani si 70 de kg cat despre increderea in mine am pierdut-o ..si eu demult dar cateodata stiu sa privesc si pozitiv :Dde exemplu ma gandesc ca daca o sa ma tin de dieta peste vreo 4 sau 5 luni totul o sa fie bine..so don't worry>:D<

\

ce bine gandesti!!!
e foarte bine ca va ganditi acum sa slabiti. kg pleaca mult mai repede in cazul persoanelor foarte tinere. stiu asta din propria experienta. doar ca nu mai trebuie sa le lasam sa si vine inapoi;)!!
bafta la slabit!!

mvthebest 26 ian 2010 14:25:11

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
Citat:

Anterior postat de epinty (Post 71580)
Buna! Ma numesc Elena,am 15 ani,156 si...71 de kg.Am nevoie de ajutor moral,pentru ca datorita greutatii incep sa-mi pierd increderea in mine:-s

Buna Elena>:D<:-*:-*:-* Moralul suss:-*:-*:-*:-* Nu e bine sa iti pierzi increderea in tine.. In felul acesta nu ve-i slabi niciodata.
Trebuie sa iti stabilesti cate kg vrei sa slabesti intr-o luna de ex.. si ce sport si ce vrei sa papi..
Ai grija ca inca esti in crestere..
Uita de dulciuri,si sucuri sau cipsuri, Eu la vasta ta eram inebunita dupa cipsuri, si am ajuns la 73kg.. Elimina-le cat ai timp..

Ce ai papat azi??
Mult noroc si multa ambitie >:D<>:D<>:D<:-*:-*:-* In cateva luni sa vezi ce bine ve-i arata:):-*:-*:-*

ianna 26 ian 2010 14:32:53

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
Fetelor ar fi cazul sa va treziti la realitate ...ce e aia sa va pierdeti incredere in voi din cauza unor kilograme in plus??? Pe vremuri femeile voluptoase erau considerate femei frumoase acum sunt femeile schelet...ce sa facem ....asta e societatea...dar niciodata femeia proasta nu a fost considerata femeie frumoasa;)

Aveti o viata inainte sa slabiti...sunteti in crestere... faptul ca vrei sa fiti la o dieta sanatoasa e de admirat...si noi suntem aici sa va ajutam cat si cum putem...eu la varsta voastra nici nu cred ca stiam ce e aia dieta:))...si n-am fost niciodata scandura:)

Nu va mai uitati la colege voastre..fiecare are metabolismul ei...pana slabiti dar si dupa ... puneti accent pe altceva... stabiliti-va prioritatile in viata.... invatati cat puteti de bine (ca sa beneficiati de un atuu la un loc de munca) si invatati sa fiti femeie deosebite. Nu va boitzi sau nu vorbiti ca la usa cortului... nu acceptati sa cadeti in bratele primului venit... nu acceptati sa va multumiti doar cu un rezumat de carte citi pe net sau cu un dus de 2 minute... invatati sa savurati viata si femeia din voi pe care acum o formati.:)

Sunteti in crestere ...multe organe inca nu au ajuns la maturitate... faceti sport si mancati sanatos...veti slabi relativ usor in comparatie cu alte femei sau chiar cu una ca mine ...care deja are un copil;). Sportul va modeleaza frumos corpul....si are efect benefic asupra multor organe....asa ca faceti sport ! Nu va mai vaicariti ca nu aveti cand ...nu exista asa ceva! Adica eu cu sotz si copil si munca si imi gasesc timp si voi doar cu scoala si stand la parinti (deci multe obligatii cad pe umerii lor) si nu gasiti timp??? sa fim seriosi !!!

Refuzati fast-food-urile ! Voi ati vazut cum arata marea majoritate a americanilor normali? (nu cei de pe sticla...ci cei cu care te intalnesti pe strada)... Doamne unii saracii nu pot intra pe o usa normala nici daca se intorc lateral:-s...obezitate ! si multi au capatato pe parcurs ...din copilarie...nu s-au nascut asa...mancand prostii. Ganditi-va ca fiecare inghitzitura de fast food nu aduce doar grame in plus la kilogramele voastre dar va strica si tenul...

Si apoi daca exista "colege" care va marginalizeaza din cauza grasimii...alea nu-s colege si nici prietene:)..alea sunt copilase fara minte...care mai tarziu se vor trezi la realitate si le va pare rau ...sau care vor fi indobitocite pana la adanci batraneti...

Luati kilogramele in plus ca un atuu...ca o perioada de invatare ... dupa ce veti slabi...o sa priviti cu alti ochi o persoana mai plinuta... nu o sa o respingeti...ba din contra o sa o intelegeti cel mai bine...si poate chiar o veti ajuta sa slabeasca;)

Invatati sa nu mai priviti cat de gol e un pahar ci cat de plin este;)


waaa ...am scris destul...scuze...

succes la slabit

Adelayde 26 ian 2010 16:00:51

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
Ianna cata dreptate ai :)).
Esti dura si totusi spui adevarul :) .Trebuie sa imi gasesc o activitate ...ai dreptate ca sa uit ca nu mananc ca pe "vremuri" defapt unul dintre motivile pentru care eu mananc fara mine este lipsa de ocupatie...pur si simplu nu gasesc ce sa fac...:|
M-am gandit sa ma ocup de vechea mea ocupatie scrisul...sa mai si citesc ceva ...cand chiar nu am ce face sa desenez si sa numai fiu chiar asa de adiccted dupa tv :))pt ca sunt si recunosc.

Cata dreptate ai cu "perioada de invatare" daca stau si ma gandesc cate dintre colegele mele au trecut prin ce trec eu ?
Cate persoane au privit viata din doua unghiuri ?
Daca chiar reusesc sa slabesc voi fi mult "mai invatata in ale vietii" decat alte pers. care nu au trecut prin asta si toate fetele de pe forumul asta vom fi mult mai invatate..si iarasi zic..DACA vom slabi si DACA..o vai sper ca da.

Cine stie ...poate ca si in tot raul este si un bine..Cine stie...

Mihaela1006 26 ian 2010 16:34:36

Re: Am nevoie de ajutor moral
 
fara fast-food in exces, junk-food si dulciuri un organism tanar scade repede la o greutate corespunzatoare cu metabolismul si conformatia corporala.
deci nu va descurajati, mancati cu masura si nu va infometati niciodata... aveti incredere in voi, documentati-va si nu renuntati, rezultatul vine in timp, nu de azi pe maine...
>:D<nu uitati sa cereti sfaturi si sa le urmati pe cele care vi se potrivesc, orice dieta trebuie ajustata la persoana care tine dieta, nu e litera de lege :D
mult succes :x

PS: in subiectul "biblioteca" pe forum gasiti mai multe carti despre diete, personal am descoperit dieta Montignac in 2007 si am slabit de la aproape 90 kg la 70 in 6 luni, cu precadere in primele 3 luni, cand am dat jos cate 4-5 kg pe luna - nu mi-am propus sa slabesc repede, ca sa slabesc sanatos, si nu am avut probleme de sanatate. Aveam atunci 37 de ani... va imaginati ca daca as fi avut informatiile din cartea aceea la 15 ani nu as fi ajuns niciodata la 90 kg?;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:02:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO