forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Principii McKenna (http://forum.slabute.ro/motivatie/principii-mckenna-9613.html)

Sarita 05 iul 2011 12:50:35

Principii McKenna
 
Paul McKenna este un hipnotizator englez care sustine ca numai 10%din cei care slabesc cu ajutorul unei diete obisnuite reusesc sa se mentina sa ca el a propus un nou mod de a slabi :
-Ne recomanda sa mancam doar atunci cand ne este foame, sa nu traim pt a manca ci sa mancam pt a trai
-Sa mestecam incet fiecare bucata de mancare si sa-i constientizam gustul
-Sa ne oprim atunci cand simtim ca suntem satui
-De asemenea, el recomanda sa mancam numai ceea ce ne place (bineinteles sa fie sanatos)si sa nu ne luam dupa diferite diete (de ex low carb daca noi adoram carbohidratii sau proteica daca uram carnea) deoarece nu vom putea sa tinem aceste diete la nesfarsit din moment ce nu sunt personalizate si vom sfarsi prin a pune mai multe kg pe noi.

McKenna a scris si o carte "Eu te pot face sa slabesti" , e o carte motivationala care lucreaza mai mult cu psihicul nostru.

AnDrAdAxl 05 iul 2011 14:37:45

Re: Principii McKenna
 
Vin si eu cu unele completari:D!
Mi-a atras atentia acest domn cand l-am vazut la talk-show-ul meu preferat Dr.Oz.Spunea despre o tehnica care te ajuta sa iti elimini sau sa iti diminuezi anumite pofte.:DEu una am incercat de curiozitate si se pare ca merge!
Va invit sa va comandati cartea si cd-urile(sau sa incercati sa le descarcati) ca sa aflati mai multe.Este foarte interesant!!!Si eu chiar cred in puterea psihicului si cred ca stim toate ca de acolo pleaca tot.
Cd-urile "I cam make you thin" contin fisiere audio cu denumirile:
-Craving Buster
-Exercise Made Easy
-Overcome Emotional Eating
- Programme Your Mind To Slim Your Body
-The Secrets of Naturally Thin People
Eu nu am avut timp sa le ascult cu atentie,dar pe cand o sa am timp sa inteleg cat mai bine ce spune si cum si ce trebuie sa fac o sa vin sa va spun si voua.:)
De asemenea va astept si pe voi sa ne impartasiti experientele sau parerile despre aceasta metoda:)
Vizionare placuta!
BORKED
BORKED
BORKED

kika9 05 iul 2011 15:02:50

Re: Principii McKenna
 
Buna fete slabute :-*
Trebuie sa va multumesc tare-tare-tare mult >:D<>:D< ptr videoul cu dr McKenna, trebuie sa ies pe usa in max 30 minute si nu pot aprofunda teoria insa deseara ma voi delecta.
Este practic mana de care aveam nevoie in momentul acesta de, sa-i spun, "lapsus dietetic" :P:D, EMOTIONAL EATING ..... hmmmm.... big stuff =((
Oricum fetele, saru-mana, sa aveti o zi buna :-*:-*:-*

Sarita 05 iul 2011 15:10:15

Re: Principii McKenna
 
Cartea lui impreuna cu CD-ul s-au dat la revista Felicia in aceasta primavara :) poate se mai gasesc pe undeva..

kika9 05 iul 2011 15:15:54

Re: Principii McKenna
 
Daca nu, atunci ramane oricum valabil netul ... si voi :), si... interesanta chestia cu bataile sub ochi, pe piept si pe mana :>, ffff interesant

Ankutzelu 05 iul 2011 19:36:35

Re: Principii McKenna
 
da si eu am citit cartea si am ascultat cd-ul. le-am luat impreuna cu revista felicia. si sa stiti ca functioneaza, daca asulti cd-ul macar de careva ori pe sapt. si daca citesti cartea. te invata sa iti constientizezi foamea, sa te opresti din mancat cand crezi ca esti satul, si cel mai important sa te iubesti pe tine insuti, sa invti sa iubesti oglinda, sa iti imaginezi cum vei arata peste cateva luni, sa te imaginezi la modul ideal si sa crezi ca poti ajunge acolo. eu care nu ma placeam niciodata cand ma uitam in oglinda, mai ales la corp, acum imi place sa ma privesc si mai ales goala pentru ca imi place ce vad si sunt multumita de mine si am ajuns sa fiu cum nu-mi imagineam vreodata ca voi putea ajunge la fizic ma refer si cu o talie pe care nu o credeam posibila. dar datorita exercitiilor lui am reusit. merita incercat. nu pot spune ca am slabit kg efectiv sau cate am slabit pentru ca deja slabisem in mare parte cu montignac si inca tineam monti, dar m-a ajut si mckenna. am impresia ca cartea se gaseste si in librarii impreuna cu dc-ul, e adevarat ca la un pret mai mare.
sarita, vroiam sa te intreb cati ani ai si cum dumnezeu ai sub 60 de cm la aripioare, ca eu am 65 in talie si mi se pare f putin (am 73 la burta si nu am aripioare -adica asa iesite in afara). pai in talie ar trebui sa ai vreo 55 sau mai putin daca nu ma insel. ce mai vrei sa slabesti si de unde?

Sarita 05 iul 2011 19:54:13

Re: Principii McKenna
 
Citat:

Anterior postat de Ankutzelu (Post 712177)
sarita, vroiam sa te intreb cati ani ai si cum dumnezeu ai sub 60 de cm la aripioare, ca eu am 65 in talie si mi se pare f putin (am 73 la burta si nu am aripioare -adica asa iesite in afara). pai in talie ar trebui sa ai vreo 55 sau mai putin daca nu ma insel. ce mai vrei sa slabesti si de unde?

Salut! Cred ca ai inteles gresit sau eu nu m-am exprimat corect...circumferinta unei coapse este 58 nu circumferinta ambelor coapse :))

Ankutzelu 05 iul 2011 22:39:53

Re: Principii McKenna
 
scuze eu am inteles la aripioare cum scrie la ticker.aripioare pt mine inseamna aripioarele de la burta (colac) unde eu acum am 73cm si cu care m-am luptat din greu sa scap de ele. acuma am inteles. si cati ani ai?

Zori de zi 06 iul 2011 00:31:06

Re: Principii McKenna
 
ma bag si eu in seama asa neintrebata: sa stiti ca Ne recomanda sa mancam doar atunci cand ne este foame, sa nu traim pt a manca ci sa mancam pt a trai este o zicala pe care n a inventat o el si nu are nici o legatura cu faptul ca e hipnotizator
Sa mestecam incet fiecare bucata de mancare si sa-i constientizam gustul- se stie ca trebuie sa treaca 15 min astfel incat creierul sa constientizeze ca ai mancat si sa aungi la senzatia de satietatate...deci d aia trebuie mestecat incet ca sa mesteci cat mai putine pana se " sezizeaza creierul si iarasi n are nici o legatura cu desteptul asta de hipnotizator
Sa ne oprim atunci cand simtim ca suntem satui= este o chestie de bun simt si nu e inventata de genialul hipnotizator


si faptul ca "a scris si o carte "Eu te pot face sa slabesti" o carte motivationala care lucreaza mai mult cu psihicul nostru" el nu poate sa faca pe nimeni sa slabeasca asa cum este descrisa si cartea el manipuleaza un psihic slab inducandu i idei subliminale facute special pentru persoanele care nu se poat autoeduca n au credinta si vointa ....grav este faptul ca cine se uita in gura unor astfel de "hipnotizatori' risca sa si umple capul cu diverse tampenii de care nici nu si dau seama .... tocmai pentru ca sunt induse....si mirificul asta nu poate hipnotiza pe cineva puternic mental care nu i da voie sa i exploreze subconstientul... ar fi bine sa nu va jucati cu hipnoza si cu chestii pe care nu le puteti controla ...sunt mai periculoase decat par ...mai bine mergeti la biserica si vedeti ce a spus Dumnezeu nu va mai uitati in gura la toti "supranaturali astia" ... eu de exemplu ma m rugat sa ma aute Dumnezeu sa slabessc si de cateva luni am reusit sa slabesc bine bineinteles nu a intins Dumnezeu o bagheta magica spre mine si a zis " tu sa slabesti" dar mia scos in cale metode informatii creme idei diverse adunate la un loc au contribuit pana si faptul ca am descoperit siteul nu e o intamplare m a motivat mult etc...

Sand 06 iul 2011 03:49:36

Re: Principii McKenna
 
Noroc ca sunt si unii mai tari cu mentalul foarte puternic care... nenica nu se lasa hipnotizati si pace. Uite asa. Cinste lor! Ura!:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:31:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO