forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Ce putem face cand simtim ca nu mai putem? (http://forum.slabute.ro/motivatie/putem-face-cand-simtim-ca-nu-mai-putem-3879.html)

adrianita18 19 mai 2010 19:12:05

Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Buna fetelor....sunt sigura ca la un momendat toate ati simtit acelasi lucru pe care il simt si eu acum...dupa atatea diete si exercitii vine o perioada in care simti ca nu mai ai putere sa te trezesti dimineata sa o iei din nou de la capat cu inca o zi de cura...si pana la urma ajungi sa cedezi...fara sa te gandesti ca pentru o zi de placere,mai tarziu ai sa platesti cu mai multe zile dintr-o cura pe care o detesti...:-s....
Asta e situatia in care ma aflu eu akum....sunt constienta ca trebuie sa slabesk...si pana la urma ma apuk de dieta,reusesk sa o tin 2-3 zile si apoi se gaseste cineva care sa ma ispiteasca...si asa ajung sa renunt in nou:(...Rugamintea mea este sa fim alaturi una de alta sa reusim sa invingem kg in plus care sunt atat de incomode si au un aspect de-a dreptul ingrozitor....Astept mesajele voastre cu ce putem face in momente de genu asta...va pup si va urez o seara placuta

mvthebest 19 mai 2010 19:48:15

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Citat:

Anterior postat de adrianita18 (Post 193373)
Buna fetelor....sunt sigura ca la un momendat toate ati simtit acelasi lucru pe care il simt si eu acum...dupa atatea diete si exercitii vine o perioada in care simti ca nu mai ai putere sa te trezesti dimineata sa o iei din nou de la capat cu inca o zi de cura...si pana la urma ajungi sa cedezi...fara sa te gandesti ca pentru o zi de placere,mai tarziu ai sa platesti cu mai multe zile dintr-o cura pe care o detesti...:-s....
Asta e situatia in care ma aflu eu akum....sunt constienta ca trebuie sa slabesk...si pana la urma ma apuk de dieta,reusesk sa o tin 2-3 zile si apoi se gaseste cineva care sa ma ispiteasca...si asa ajung sa renunt in nou:(...Rugamintea mea este sa fim alaturi una de alta sa reusim sa invingem kg in plus care sunt atat de incomode si au un aspect de-a dreptul ingrozitor....Astept mesajele voastre cu ce putem face in momente de genu asta...va pup si va urez o seara placuta

Bine ai venit Adrianita>:D<:-*
Din pacate mai devreme sau mai tarziu toate trecem prin asta:(
Si eu am n momente cand as ceda. Cand simt ca nu m-ai pot ma uit in oglinda si vad grasimea si parca imi revine ambitia. Iar dupa ma uit la fete slabute de pe site-uri ,si vad ce bine arata. Eu de ce nu as putea sa arat asa...?! :x

Citeste putin aici: http://forum.slabute.ro/motivatie/vr...ra-1471-3.html
http://forum.slabute.ro/motivatie/va...it-2236-5.html

La mine fix atunci cand vreau sa tin dieta si zic ,,Gata'' parca atunci apar si cele mai multe tentatii:)). Dar trebuie sa reusim. Iar daca mai cedam, trebuie sa o luam de la capat.
Nimeni nu a reusit din prima>:D<>:D<>:D<

adrianita18 19 mai 2010 20:42:48

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Ai foarte mare dreptate....de maine ma apuk din nou de treaba de data asta sper sa nu ma mai ispiteasca nimik....am de gand sa ma apuk sa sar si coarda inafara de abdomene si bicicleta....dieta ta in ce consta?....sincer eu nu prea pot sa mananc la anumite ore cum sunt unele diete pupicii:*:*

mvthebest 19 mai 2010 21:06:38

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Citat:

Anterior postat de adrianita18 (Post 193467)
Ai foarte mare dreptate....de maine ma apuk din nou de treaba de data asta sper sa nu ma mai ispiteasca nimik....am de gand sa ma apuk sa sar si coarda inafara de abdomene si bicicleta....dieta ta in ce consta?....sincer eu nu prea pot sa mananc la anumite ore cum sunt unele diete pupicii:*:*

Eu acum tin South Beach. O recomanda ,daca sti ca poti renunta la fructe pentru 14zile.:)
Se slabesti frumos cu ea daca o ti ca atare. Dar trebuie avut mare grija dupa...

Astept meniul tau de maine>:D<>:D<

Conteaza sa ai 3 mese si 2-3gustari. >:D<>:D<>:D< Minim 1000kcal>:D<>:D<>:D<

adrianita18 19 mai 2010 21:53:26

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Eu cred ca o sa raman la disociata...am o prietena care a slabit 20 si ceva de kg cu ajutorul ei....in urma cu ceva vreo 2 anisori am mai tinut o saptamna de disociata si am slabit in jur de 4 kg,,,bine ca la vremea aia atat aveam nevoie:))))))) nu ca akum.....o sa-ti zik maine ce am sa pap ca sincer nici eu nu stiu momentan....pupix

Red_Rose 20 mai 2010 05:37:55

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
sSalut.da nu ti-e frica sa tii disociata?ai grija ca daca peurma faci o exceptie de aia cum deseori ai tenndinta,adica sa papi ce nu e la dieta pai o sa depui.Fii ft atenta,daca stii ca ai ambitie sa te mentii dupa poti incepe.Dar eu spre ex. m-as teme de asa o dieta ca stiu ca peurma va fi greu.

adrianita18 20 mai 2010 12:27:46

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Buna fete....eu sper ca akum de fiecare data cand o sa am tendinta sa pap ceva ce nu am la dieta sa ma ui in oglinda si sa-mi treaca toata pofta....:)))....si o sa mai citesk si reusitele slabutelor de pe aici si sunt sigura ca o sa reusesk pooop mare

Slabuta 21 mai 2010 13:59:13

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Citat:

Anterior postat de adrianita18 (Post 193373)
Buna fetelor....sunt sigura ca la un momendat toate ati simtit acelasi lucru pe care il simt si eu acum...dupa atatea diete si exercitii vine o perioada in care simti ca nu mai ai putere sa te trezesti dimineata sa o iei din nou de la capat cu inca o zi de cura...si pana la urma ajungi sa cedezi...fara sa te gandesti ca pentru o zi de placere,mai tarziu ai sa platesti cu mai multe zile dintr-o cura pe care o detesti...:-s....
Asta e situatia in care ma aflu eu akum....sunt constienta ca trebuie sa slabesk...si pana la urma ma apuk de dieta,reusesk sa o tin 2-3 zile si apoi se gaseste cineva care sa ma ispiteasca...si asa ajung sa renunt in nou:(...Rugamintea mea este sa fim alaturi una de alta sa reusim sa invingem kg in plus care sunt atat de incomode si au un aspect de-a dreptul ingrozitor....Astept mesajele voastre cu ce putem face in momente de genu asta...va pup si va urez o seara placuta

Astfel de momente intervin atunci cand ai un istoric bogat in ce priveste slabitul. :)

Eu am tinut diete peste diete, si la un moment dat am clacat, pentru ca nu mai suportam astfel de viata :(

Concluzia care mi-am tras-o a fost sa nu ma impovorez din prima cu prea multe cerinte. De exemplu, vreau sa slabesc, vreau sa imi fac muschi, vreau sa fac mult sport, vreau..... vreau....

Cred ca procesul de slabire trebuie sa fie mai organizat si lucrurile care iti propui sa nu te oboseasca sau obsedeze :)

Iti stabilesti mai intai un meniu, de care incerci sa te tii cat mai mult, chiar daca la inceput mai ai abateri nu conteaza, continui, nimic nu iese bine din prima... :)

Incepi sa introduci sportul, la inceput lejer, pe parcurs ii cresti timpul si intensitatea...

Apoi iti stabilesti si alte teluri.. :)

M-am lungit, ideea era sa nu va lasati chiar daca se mai intampla sa clacati :)

deadcountess 01 iun 2010 17:17:12

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
Citat:

Anterior postat de adrianita18 (Post 193373)
Buna fetelor....sunt sigura ca la un momendat toate ati simtit acelasi lucru pe care il simt si eu acum...dupa atatea diete si exercitii vine o perioada in care simti ca nu mai ai putere sa te trezesti dimineata sa o iei din nou de la capat cu inca o zi de cura...si pana la urma ajungi sa cedezi...fara sa te gandesti ca pentru o zi de placere,mai tarziu ai sa platesti cu mai multe zile dintr-o cura pe care o detesti...:-s....
Asta e situatia in care ma aflu eu akum....sunt constienta ca trebuie sa slabesk...si pana la urma ma apuk de dieta,reusesk sa o tin 2-3 zile si apoi se gaseste cineva care sa ma ispiteasca...si asa ajung sa renunt in nou:(...Rugamintea mea este sa fim alaturi una de alta sa reusim sa invingem kg in plus care sunt atat de incomode si au un aspect de-a dreptul ingrozitor....Astept mesajele voastre cu ce putem face in momente de genu asta...va pup si va urez o seara placuta

Buna!

Poate ca e enervant ca tot bat toba pe ideea unei diete in armonie cu corpul, dar sper sa se inteleaga ca e cu buna intentie.
Daca se ajunge la o astfel de perioada trebuie reanalizata dieta si cel mai probabil schimbata.
Adica una e sa ai o pofta, o toana, mananci o inghetata, etc. Asta e ceva normal, ni se intampla tuturor. Dar cu totul altceva e sa vezi dieta ca pe o povara pe care nu ai putere s-o duci.
O dieta nepotrivita poate duce la extenuare fizica sau psihica si de aici e doar un pas la dezechilibre alimentare sau boli.

Toate cele bune

irina27 16 iul 2010 17:14:14

Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?
 
La mine in majoritatea momentelor in care nu mai puteam am clacat..si m-am saturat tot timpul sa ma gandesc la kilogramele in plus..sper sa reusesti sa iti atingi obiectivul..multa bafta! :X


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:32:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO