forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Situatiile jenante din cauza felului cum aratam (http://forum.slabute.ro/motivatie/situatiile-jenante-cauza-felului-cum-aratam-8458.html)

blum 12 iun 2011 19:49:33

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
ok, dar vi s-a intamplat vreodata sa va prindeti singure in cursa? ( autoironia pote avea consecinte foooooarte urate). am parcat odata aiurea, ma grabeam. dupa 3-4 min. am venit la masina. un batranel incerca el sa deparkeze, dar masina mea standu-i in drum, a inceput sa fie mitocan. printre altele a zis : ai mai multe kg. decat IQ! ok, eu, autoironica am raspuns : no las´, daca e pe asa, atunci are si IQ-ul lui Einstein loc in kilogramele mele.batranelul m-a privit lung si cu compatimire mi-a raspuns :da, dar Einstein avea nevoie de IQ-ul lui................ . ( pana in ziua de azi nu m-am dumerit, se referea la numarul meu mare de kilograme, sau la faptul k nu mi-am folosit IQ-ul cum si cand trebuia.)........mda, asta a fost punctul in care m-am hotarat sa slabesc.

laurra 13 iun 2011 07:49:45

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
Citat:

Anterior postat de Ducesa (Post 632366)
Fetelor, nu-i mai lasati pe altii sa va judece. in timp ce voi sunteti plinute, altii au defecte mai mari decat voi... rautatile nu ar trebui sa va afecteze, ci poate doar sa va ambitioneze. dar nu va mai raportati la ce spun altii, ganditi-va in primul rand la voi.
exista o vorba "daca m-as opri la toti cainii care ma latra, nu as mai ajunge acolo unde imi doresc".

cei care ne judeca pt ca suntem grase au frustrari si complexe mai mari decat noi... noi macar putem slabi, dar rautatea e un defect de care nu prea se scapa...

Imi place cum suna o sa mi-l pun ca motto

lylye 13 iun 2011 14:11:48

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
eu una am avut mult de suferit din cauza comentariilor celor din jurul meu. fiind slaba de felul meu, deodata ingrasandu-ma parca fara oprire, toti colegii si prietenii mei ma ironizau cu tot felul de porecle stupide, care sincer, mi-au facut foarte mult rau, dar totodata m-au ambitionat :)

mirru 14 iul 2011 22:50:00

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
Desi am 14 ani si jumatate pot sa va spun sincer ca am indurat si eu destule.Niciodata nu am fost o slabuta,dar in ultima vreme am inceput sa ma ingras foarte mult din cauza faptului ca m-am lasat de sport(scoala asta..).Pana acum un an aveam in jur de 58-59 de kg la 165 iar majoritatea fetelor imi spuneau ca arat bine (am oasele grele..si nah)...Dupa a trecut o perioada in care am fost stresata cu examenele(clasa a8a)..Iar in momentul de fata cantaresc 73 de kilograme..Credeti-ma pentru varsta mea e groaznic..Sunt plina de vergeturi si celulita..Cel mai jicnitor moment a fost intr-o excursie.Un baiat de la o clasa mai mare se imbatase si incepuse sa faca ca toate alea..La un moment dat,mi-a zis ceva de genul"Si tu sti draguta da esti prea grasa",asta in fata tuturor,dupa care a adaugat"stii ca omul la betie zice adevarul".M-am simtit oribill!!!!!!De atunci ma tot chinui sa pierd in greutate..Am ajuns la un moment dat la 67 de kg ,dar proasta de mine le-a pus la loc pt ca nu am mai tinut dieta si am bagat ca vaca dulciuri...Acum vreau sa incep din nou ...si sper ca o sa continui pana ajung la greutatea dorita pt ca desi e vara si sunt 40 de grade eu umblu doar inpantaloni lungi ..(de strand sau piscina ce sa mai zic)

corrynutza 15 iul 2011 14:30:25

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
Cand eram pustoaica , mi-a spus un baiat sa-l caut cand voi mai slabi... nu aveam mai mult de 60kg...dar deh...asta e situatia cu baietii astia nematurizati!
Acum am 25 de ani ,prietenul meu m-a apreciat cand am mai pus putin pe mine,oriunde mergem nu-i e rusine cu mine,ba chiar ma incurajeaza sa fiu cat mai sexy.
La serviciu ,unde lucrez intr-un colectiv de barbati,iarasi,am ft apreciata in mod pozitiv cand am venit din concediu cu cateva kg in plus.
Toata lumea mi-a spus ca imi sta mai bine si am inteles ca e vorba doar de mentalitatea omului.Cineva te vede foarte grasa,altcineva te vede ok...pana la urma conteaza ce simti tu cand te privesti.
Eu cand ma privesc ,ma simt foarte sexy in anumite tinute,cativa colacei si sunculite parca ma avantajeaza,dar in alte ipostaze vad cum imi falfaie celulita ce coapse...si am spus STOP in momentul in care au inceput sa-mi cedeze fermoarele la pantaloni.Acum ma lupt cu propria mea vointa, proaste obiceiuri alimentare si dependente gen cola ,cafea.

sara55 17 iul 2011 11:40:59

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
Bravo Cory , inseamna ca te cunosti bine si te apreciezi , indiferent de forma !
E chestie de constitutie , nu putem arata toate slabute , nu sintem facute pe acelasi sablon .
Te sustin !>:D<

Carmenuta 17 iul 2011 11:46:14

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
eu am o problema cu burtica si colacei efectiv burta e maricica parca sunt nonstop balonata iar parttea de la pulpe e cam brusc gen celulita...nah nu stiu ce am de facut dar gasesc eu ce ca abdomenele nu au tinut la mine
Picioarele subtiri la glezne si mai sus brusc piciorul gros

sara55 17 iul 2011 12:09:36

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
Carmenuta , la tine cred ca ar ajuta hrana slab calorica si mersul pe jos , asociat cu alergare macar seara !

Carmenuta 17 iul 2011 14:49:52

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
Sara de mers pe jos merg sa stii destul de mult dar cu alergatul nu prea servesc
Hrana slab calorica? si nu afecteaza cumva partea de alimentatie? am avut ceva probleme hematologice si nu as vrea sa recidiveze

sara55 18 iul 2011 08:47:25

Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam
 
Carmenuta , eu asa am slabit , cu max. 1600/cal pe zi si nu am facut foame si am mers pe jos , ca de fugit nu pot ( probleme cu tendoanele la picioare ) si intr-un an , am slabit 13 kg.
E drept ca primele luni nu prea s-a vazut mai nimic , dar am perseverat si rezultatul a venit , depinde de cite kg. vrei sa scapi .


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:53:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO