forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Slabuta saptamanii (http://forum.slabute.ro/motivatie/slabuta-saptamanii-4676.html)

carinush 14 iul 2010 10:14:18

Slabuta saptamanii
 
Din titlu se intelege care este tema acestui topic :))
Idee mi-a venit azi-noapte in timp ce incercam sa ma motivez pentru a face mai mult sport si apoi mi-am amintit cate fete de pe forum sunt in aceeasi situatie ... :(


Uitati cum decurge totul :

Slabuta saptamanii va fi acea care se tine foarte bine de dieta, face mult sport .. mai pe scurt cea care respecta "procedeul" corect de slabire :) dar in acelasi timp si cea care este activa pe forum si le da o mana de ajutor slabutelor aflate la nevoie sau celor noi venite.
• Fiecare are dreptul sa acorde un vot/saptamana. [decat membrii care au peste 30 de voturi pentru a disparea dubiul ca cineva si-ar face alt cont doar pt a se vota pe sine. desi nu vreau sa cred ca cineva ar actiona asa, trebuie totusi sa mentionez si aceasta varianta ]
• In fiecare duminica seara eu voi numara voturile si apoi voi afisa rezultatele pe forum.
Cea care va avea cele mai mult voturi v-a purta in saptamana ce urmeaza acest blink la semnatura:
http://i31.tinypic.com/6omrn5.gif


P.S: Am facut topicul aici pentru ca desi are specificul unui concurs e mai mult pentru motivare :D . Daca nu e in regula il puteti muta unde trebuie eventul sa fie sters daca nu este folositor :)
P.S2: Daca totul e ok, spun START VOT >:D<

deadcountess 14 iul 2010 10:17:54

Re: Slabuta saptamanii
 
Pai suna mai mult a concurs de popularitate :P

carinush 14 iul 2010 10:22:44

Re: Slabuta saptamanii
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 253265)
Pai suna mai mult a concurs de popularitate :P

Nu pot sa imi dau seama daca prin personalitate vrei sa spui ca fetele care sunt de la mai mult timp pe forum si sunt mai cunoscute vor primi mai multe voturi sau ca acest concurs merita castigat doar pentru a fi mai popular? ..

deadcountess 14 iul 2010 10:26:35

Re: Slabuta saptamanii
 
Citat:

Anterior postat de carinush (Post 253281)

Nu pot sa imi dau seama daca prin personalitate vrei sa spui ca fetele care sunt de la mai mult timp pe forum si sunt mai cunoscute vor primi mai multe voturi sau ca acest concurs merita castigat doar pentru a fi mai popular? ..

N-am spus nimic de personalitate :-o , ideea era ca vor fi probabil voturi pe baza de prietenii intre membrele mai vechi.

andra_aly 14 iul 2010 10:31:01

Re: Slabuta saptamanii
 
Fetelor aici toate slabutele sunt pe aceeasi rand:) nu e nimeni mai sus;) la urma urmei toate avem acelasi scop;;)
dar e normal ce zice si deadcountess. ca poate unele fete se vor vota intre ele doar ca tin una la alta:)
eu sincer nu stiu ce sa zic. imi plac "concursurile" si mai ales daca ne motiveaza. dar astept si parerea celorlalte fete;)

carinush 14 iul 2010 10:32:46

Re: Slabuta saptamanii
 
Iarta-ma eu am gresit ! :"> m-am gandit la popularitate exact cum ai zis tu si am scris personalitate.

sunt foarte multe fete nu de mult timp pe forum dar care isi dau silinta. si ele pot vota deasemenea ... nu cred ca va decurge asa cum zici tu :) ...
mai bine ar fi sa facem o sapt de proba, nu crezi ?

andra_aly 14 iul 2010 10:34:00

Re: Slabuta saptamanii
 
Nu ar fi cam greu de monitorizat?:-/

anqutz 14 iul 2010 10:36:30

Re: Slabuta saptamanii
 
Eu nu sunt de acord cu asa ceva. :) Ar castiga cine are cei mai multi prieteni care voteaza. :P Daca ar fi vreodata sa se dea acest titlu singura in masura sa il ofere ar fi Slabuta dupa analizarea reusitelor, a meniurilor si activitatatii fizice a tuturor slabutelor.

deadcountess 14 iul 2010 10:37:52

Re: Slabuta saptamanii
 
Citat:

Anterior postat de carinush (Post 253317)
Iarta-ma eu am gresit ! :"> m-am gandit la popularitate exact cum ai zis tu si am scris personalitate.

sunt foarte multe fete nu de mult timp pe forum dar care isi dau silinta. si ele pot vota deasemenea ... nu cred ca va decurge asa cum zici tu :) ...
mai bine ar fi sa facem o sapt de proba, nu crezi ?

S-ar putea, dar fetele mai noi nu vor avea probabil timp sa citeasca mii de pagini de jurnale sa vada cine si cum a evoluat.
Si in plus, are dreptate Andra, nu prea are rost concurenta intre noi, toate fetele de aici sunt simpatice , nu ne trebuie top ;) Mi s-au parut de exemplu mai constructive concursurile de genul o luna fara dulce sau fara paine, etc. si interviurile cu cele care au avut rezultate foarte bune.

carinush 14 iul 2010 10:38:02

Re: Slabuta saptamanii
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 253321)
Nu ar fi cam greu de monitorizat?:-/

Ai foarte mare dreptate andra (nu stiu daca sa-ti spun asa sau aly :D ), insa daca mai multor fete li s-ar parea in regula aceasta idee cred ca ar mai bine sa fac un alt topic unde acolo doar sa se voteze fara a se comenta sau altceva. acest topic sa fie de comentarii, discutii si anuntarea "slabutei" ;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:49:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO