forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sa ne ajutam barbatii! (http://forum.slabute.ro/ne-ajutam-barbatii/)
-   -   Nu reusesc sa dau burta jos! (http://forum.slabute.ro/ne-ajutam-barbatii/nu-reusesc-dau-burta-jos-3109.html)

claudiu001 13 mar 2010 00:08:09

Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Salut la toata lumea ,am si eu o problema ,fac sala de 4 luni dar nu am reusit sa dau burta jos, bine ca nu o am mare dar totusi nu am reusit sai dau formele pe care mi leam dorit, in rest arat bine numai burta ma terorizeaza si exerciti fac pe saturate ca-mi iese si pe ochi ,bineinteles cu greutati ,astept sugesti de la voi va multumesc...!!!

DrIulia2010 13 mar 2010 00:16:38

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Citat:

Anterior postat de claudiu001 (Post 116358)
Salut la toata lumea ,am si eu o problema ,fac sala de 4 luni dar nu am reusit sa dau burta jos, bine ca nu o am mare dar totusi nu am reusit sai dau formele pe care mi leam dorit, in rest arat bine numai burta ma terorizeaza si exerciti fac pe saturate ca-mi iese si pe ochi ,bineinteles cu greutati ,astept sugesti de la voi va multumesc...!!!


Concret,ce faci la sala,ce tip de antrenament?Ce mananci intr-o zi normala?
Pentru slabire(burta in cazul tau)cardio,ma repet,dar fara cardio nu vei scapa de burta.

andra_aly 13 mar 2010 00:19:46

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 116366)
Concret,ce faci la sala,ce tip de antrenament?Ce mananci intr-o zi normala?
Pentru slabire(burta in cazul tau)cardio,ma repet,dar fara cardio nu vei scapa de burta.

iulia, scz ca te fac sa te tot repeti.. dar de ce e atat de important cardio ptr burtica? toata lumea imi zice ca burtica se duce la plimbare numai cu abdomene. dar eu nu prea cred:-/ nu ajunge numai aia.
claudiu, bine ai venit:)

Sand 13 mar 2010 00:25:44

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Asta cu abdomenele e din "intelepciunea populara"...Cardio de 5 ori pe saptamana cate 45 de minute sa transpiri zdravan. Nu are gres!

DrIulia2010 13 mar 2010 00:28:41

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 116369)

iulia, scz ca te fac sa te tot repeti.. dar de ce e atat de important cardio ptr burtica? toata lumea imi zice ca burtica se duce la plimbare numai cu abdomene. dar eu nu prea cred:-/ nu ajunge numai aia.
claudiu, bine ai venit:)


Cardio,nu e numai pentru burtica,e bun la "toate".Grasimea de pe abdomen in cazul tau,se arde doar prin miscare(banda,bicicleta,plimbat role,alergat in parc,aerobic,tae bo,etc).
Abdomenele formeaza muschii/tonifiaza,daca nu e mult surplus pe burtica reusesti si cu abdomene dar nu intr-un timp foarte scurt.;)

andra_aly 13 mar 2010 00:34:12

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 116376)
Cardio,nu e numai pentru burtica,e bun la "toate".Grasimea de pe abdomen in cazul tau,se arde doar prin miscare(banda,bicicleta,plimbat role,alergat in parc,aerobic,tae bo,etc).
Abdomenele formeaza muschii/tonifiaza,daca nu e mult surplus pe burtica reusesti si cu abdomene dar nu intr-un timp foarte scurt.;)

atunci imi convine sa ii dau tare cu cardio si doar dupa aia sa ma dau pe abdomene:D
de saptamana viitoare o sa incerc sa reiau cu sportul ca sapt asta am lenevit- de fapt nu am avut timp. si nu imi place chestia asta. ms ptr raspuns>:D<

DrIulia2010 13 mar 2010 00:43:47

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 116379)

atunci imi convine sa ii dau tare cu cardio si doar dupa aia sa ma dau pe abdomene:D
de saptamana viitoare o sa incerc sa reiau cu sportul ca sapt asta am lenevit- de fapt nu am avut timp. si nu imi place chestia asta. ms ptr raspuns>:D<


Pentru putin.:)

Red_Rose 13 mar 2010 10:05:39

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
din propria experienta zic ca cardio da burtica jos.Timp de vrio 2 sapt am facut si s-au vazut deodata rezultate la burta si am slabit un kg intr-o sapt.Abdomene si pilates am facut citeva luni si nu s-a dus burta.Doar mi s-au intarit muschii peste care sta grasimea si nici nu au de gind sa se vada pina nu fuge grasimea de peste ei :)

claudiu001 13 mar 2010 11:45:52

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Deci eu fac culturism ,sa ma exprim mai corect, iau si suplimente proteice dar am facut putin din toate din ce spui ,si pe bicicleta ,si pe banda rulanta nici un efect ,deci la alimentatie fac dieta, dar manac multa carne de vita si putin de porc si verdura, si referitor si la inaltime am 182,83 kg,nui ca arat gras arat bine chiar foarte bine mai ales acum dupa 4 luni de sala dar burtaa asta ma terorizeaza nui ca o am mare dar totusi tot corpul am formele dorite numai la burta e beleaua astept sfaturile voastre va multumesc.....!!!!

onetotilia 13 mar 2010 11:54:01

Re: Nu reusesc sa dau burta jos!
 
Trebuie doar sa perseverezi...........mult succes


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:04:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO