forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Ce aport caloric trebuie sa am ca sa slabesc 5 kg? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/aport-caloric-trebuie-ca-slabesc-5-kg-7137.html)

eandonescu 15 nov 2010 16:21:27

Ce aport caloric trebuie sa am ca sa slabesc 5 kg?
 
Va rog mult , ati putea sa-mi spuneti , cate calorii trbuie sa consum zilnic daca vreau sa slabesc 5 kg intr-o luna , daca in prezent am 64 kg la 162 cm ?Va multumesc!

Adynutzaa19 15 nov 2010 16:25:32

Re: Ce aport caloric trebuie sa am ca sa slabesc 5 kg?
 
Buna!
cam ce mananci de obicei?sport faci?

roxy04 15 nov 2010 16:25:47

Re: Va rog , ajutati-ma!
 
Citat:

Anterior postat de eandonescu (Post 403932)
Va rog mult , ati putea sa-mi spuneti , cate calorii trbuie sa consum zilnic daca vreau sa slabesc 5 kg intr-o luna , daca in prezent am 64 kg la 162 cm ?Va multumesc!

completeaza datele tale
pe zi trebuie consumate cam 1200kcalori dar trebuie consumate intr-un mod sanatos...ca asa bagi niste fripturi de porc un pahar de cola ceva dulciuri si gata 1200kcalori:D trebuie sa mananci mancare sanatoasa carne slaba de pui peste salata fructe pana ajungi la 1200kcalori pe zi...multa bafta la slabit>:D<

eandonescu 15 nov 2010 16:40:22

Re: Ce aport caloric trebuie sa am ca sa slabesc 5 kg?
 
De obicei incep ziua cu un litru de apa calda , apoi mananc fie 2-3 mere , fie 2-3 felioare de bagheta intermediara cu zacusca sau magiun ,fie un ou fiert cu putina sunca de pui si o cafea fara cofeina ca mi-e rau daca consum cu cofeina.La pranz , mananc de obicei pui sau peste cu salata iar daca se intampla sa-l sar mai mananc pe la 14.30 - 15 doar o salata de rosii iar spre seara 2-3 mere.Miscare nu prea fac,ma refer la sport dar mi-am comandat un stepper (timpul nu-mi permite sa merg la o sala pt ca am si doi copii mici si nu am cu cine sa-i las).

roxy04 15 nov 2010 16:44:29

Re: Ce aport caloric trebuie sa am ca sa slabesc 5 kg?
 
Citat:

Anterior postat de eandonescu (Post 403955)
De obicei incep ziua cu un litru de apa calda , apoi mananc fie 2-3 mere , fie 2-3 felioare de bagheta intermediara cu zacusca sau magiun ,fie un ou fiert cu putina sunca de pui si o cafea fara cofeina ca mi-e rau daca consum cu cofeina.La pranz , mananc de obicei pui sau peste cu salata iar daca se intampla sa-l sar mai mananc pe la 14.30 - 15 doar o salata de rosii iar spre seara 2-3 mere.Miscare nu prea fac,ma refer la sport dar mi-am comandat un stepper (timpul nu-mi permite sa merg la o sala pt ca am si doi copii mici si nu am cu cine sa-i las).


@un litru de apa o data e prea mult apa se consuma treptat pe parcursul zilei
@mere pe stomacul gol....nu'i bine
iar seara e prea putin 2-3 mere
parerea mea

Slabuta 15 nov 2010 17:06:10

Re: Ce aport caloric trebuie sa am ca sa slabesc 5 kg?
 
Citat:

Anterior postat de eandonescu (Post 403932)
Va rog mult , ati putea sa-mi spuneti , cate calorii trbuie sa consum zilnic daca vreau sa slabesc 5 kg intr-o luna , daca in prezent am 64 kg la 162 cm ?Va multumesc!

Recomandabil este 4kg/luna. :)

Ce aport caloric ai avut pana in prezent? Cam cate calorii mancai intr-o zi?
Ce activitate fizica ai avut pana acum?

Depinde de toti acesti factori. :)

eandonescu 21 nov 2010 22:08:51

Re: Ce aport caloric trebuie sa am ca sa slabesc 5 kg?
 
Dupa indelungi cercetari pe net ,ceea ce am inteles ca nu e corect,mi-am gasit o dieta care am crezut ca se potriveste si totodata cred eu ca e destul de sanatoasa , se numeste dieta astronautului si am reusit sa slabesc 14 kg dar fara sport.Au trecut aprox 8 luni timp in care am mai reusit sa slabesc doua kg prin modul de alimentatie mai sus mentionat.V-am adresat aceasta intrebare(cea cu caloriile) deoarece voi incerca pe viitor ca restul kg sa le topesc cu o alimentatie sanatoasa dar sa ma incadrez si in nr de calorii pe care corpul meu trebuie sa le consume.Referitor la fructele consumate dimineata ,mie personal imi fac bine.Chiar si lamaia , despre care credeam ca nu o sa reusesc sa o beau dimineata(la inceput aveam niste senzatii ciudate la stomac)este prietena mea acum.Va multumesc mult>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:04:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO