forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cand se mananca cerealele? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cand-se-mananca-cerealele-11043.html)

Alex Remus 04 feb 2012 17:19:26

Cand se mananca cerealele?
 
Buna, in primu rand imi pare rau daca nu am postat bine, sunt nou pe aici si nu prea mam acomodat inca:P (p.s sper ca baietii sunt la fel de bine veniti ca fetele).

Baieti si cereale?de ce nu....doresc sa imi mentin silueta dupa ce am reusit sa slabesc (in aprox un an) destul cat sa zic ca sunt okey si intrebarea mea este...

Cereale Fitness (Cu ciocolata) +un Activia cu fructe (330g)=> este bun pentru a ma mentine?sau o activia de 330g este prea multa +cereale de...50g cel putin.

Pot manca si seara si dimineata aceasta combinatie fara sa imi fac griji?:P Multumesc anticipat.

sandra24 04 feb 2012 17:33:58

re: Cand se mananca cerealele?
 
Salut! Bine ai venit! Esti cam slabut pentru inaltimea ta:D..cat despre cereale fitness si activia cu fructe,evita-le :D ,incearca iaurt natural si cereale integrale fara zahar sau alti aditivi...eventual cu fructe uscate:)

sandra24 04 feb 2012 17:36:43

re: Cand se mananca cerealele?
 
greutatea ta ideala ar trebui sa se invarta in jurul valorii de 68 kg..la tine e subponderal:D Calculator greutate ideală - Calorii.Slabute.ro

Alex Remus 04 feb 2012 17:41:44

re: Cand se mananca cerealele?
 
Mersi de raspunsurile rapide...da mi se zice ca greutatea e sub limita mai nou, insa tot mai am o burtica ce atarna putintel si aia ma face sa imi dau palme cateodata, in orice caz...e mai bine de la 85 cum era acu 1 an.

sandra24 04 feb 2012 18:11:35

Re: Cand se mananca cerealele?
 
pai ce treaba are burta cu greutatea?pune mana si fa sport si mananca sanatos si ai sa vezi ca nu o sa mai ai burta..in general apare de la bauturi alcoolice,carbogazoase,prajeli...etc.elimina-le

Alex Remus 04 feb 2012 20:13:14

Re: Cand se mananca cerealele?
 
Ma gandeam cum sa imi organizez orele de mese...in momentul de fata mananc la 11 dimineata, 3 amiz si 6 seara...e bine?:)

As vrea sa le schimb cu 7 Jumatate dimineata, 2 amiaz, 6 seara...ar fi mai okey?

sandra24 04 feb 2012 20:24:38

Re: Cand se mananca cerealele?
 
pai in general ar veni cam 5-6 ore intre mese:) ex .ma trezesc la 8 mananc dupa la pranz la 14 si 20 ...intre aceste mese ar trebui sa ai 2 gustari sa iti' tina de foame gen prima gustare fructe a doua iaurturi ,cereale integrale,alune neprajite fara sare,seminte etc.si mai important e cand te culci .ultima masa ar trebui sa fie cu 2-3 ore inainte de somn.consulta site-ul ..sunt o gramada de informatii ,eu sunt inregistrata de ceva timp si tot descopar lucruri interesante si utile:)

Alex Remus 04 feb 2012 21:04:22

Re: Cand se mananca cerealele?
 
Si e in regula daca dimineata beau o cafea apoi mananc:)?

sandra24 04 feb 2012 21:21:37

Re: Cand se mananca cerealele?
 
nu recomand..irita stomacul..mai bine asteapta 30 minute pana iei micul dejun dup asta cafeaua..eu fumez si stiu cum e cu cafeaua asta,uff la astea inca n-am renuntat..dar tre' sa imi vina mintea la cap o data..dar niciodata nu am baut cafeaua inainte de micul dejun,acum fiecare face cum considera:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:48:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO