forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Carbohidrati multi, de ce?! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/carbohidrati-multi-5987.html)

carina09 19 aug 2010 10:52:09

Carbohidrati multi, de ce?!
 
buna fetelor,am si o nelamurire de ce mereu la sfarsitul meniului carbohidranti is multi,chiar si daca manac putin carbohidrati is multi.:-/

DrIulia2010 19 aug 2010 11:01:40

re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Citat:

Anterior postat de carina09 (Post 294822)
buna fetelor,am si o nelamurire de ce mereu la sfarsitul meniului carbohidranti is multi,chiar si daca manac putin carbohidrati is multi.:-/


Nu consumi putin carbohidrati,uita-te cu atentie in meniul tau,la alimentele pe care le consumi,ce continut au.

Dar de ce mananci asa putin?Sub 800 kcal?In acest mod nu vei slabi.

Consumi des paine,salata vinete cu maioneza,gem/dulceata,inghetata,etc.

mvthebest 19 aug 2010 11:09:52

re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Citat:

Anterior postat de carina09 (Post 294822)
buna fetelor,am si o nelamurire de ce mereu la sfarsitul meniului carbohidranti is multi,chiar si daca manac putin carbohidrati is multi.:-/

Iti ies multi carbohidranti pentru ca nu consumi multe proteine.
Si ca sa slabesti trebuie sa ai obligatoriu minim 1000kcal

karmara 19 aug 2010 11:22:53

re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Buna,

Pai ai carbohidrati multi la fiecare meniu pentru ca dulciurile, fructele, orezul, painea, cartofii, etc au carbohidrati/glucide multi/multe.

Dar de ce mananci asa de putin? Ai grija la efectul yo-yo, cel mai bine ar fi sa slabesti mai lent si sa mananci peste 1000 kcal zilnic.

La mine e altfel, eu mananc prea multe grasimi zilnic. :( Si putini carbo.

amy0404 19 aug 2010 17:22:21

Re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Sa inteleg ca limitele carbohidratilor de la meniu se schimba in fct de proteine?! :-/
Am vazut ca si proteinele variaza...

karmara 19 aug 2010 17:46:29

Re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 295352)
Sa inteleg ca limitele carbohidratilor de la meniu se schimba in fct de proteine?! :-/
Am vazut ca si proteinele variaza...

In functie de kcalorii.

amy0404 19 aug 2010 17:49:58

Re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 295377)
In functie de kcalorii.

:-o deci limitele pt proteine, lipide, glucide, difera in fct de calorii?!

carina09 19 aug 2010 18:25:10

Re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
fetelor mananc de obicei mancare gatita cu putine calorii si ma satur de aceea sunt asa putine calorii,am sa incerc sa manac mai mult si fara paine,cartofi,dulciuri etc.Poate asa si carbohidranti mai scad:P...multumesc pt raspunsuri;;)

Slabuta 19 aug 2010 19:00:19

Re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 295382)
:-o deci limitele pt proteine, lipide, glucide, difera in fct de calorii?!

Doar proteinele sunt 1-1.5 gr/kg corp, restul sunt un procent din numarul de calorii din respectiva zi :)

Valori aproximative in functie de greutatea, varsta.... ta, ca sa te mentii la greutatea actuala, poti afla aici :)
Calculator zilnic de nutrienti (carbohidrati, proteine, grasimi) - Calorii.Slabute.ro

Pentru slabit, in fiecare zi, la sfarsit de meniu, ai afisate valorile normale. :)

carina09 19 aug 2010 20:12:36

Re: Carbohidrati multi, de ce?!
 
Azi la sfarsitu meniului datorita voua scria la carbohidranti mic#:-sla grasimi era putin peste normal dar nu cu mult multumesc:-*o sa fiu mai atenta de acum la ce mananc!:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:56:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO