forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cat de des trebuie sa ma cantaresc ? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cat-des-trebuie-ma-cantaresc-7631.html)

imariana23 06 ian 2011 09:46:37

Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
salut! Ieri m-am cantarit si am avut 70.5 (cu 4.5kg mai putin, fata de acum 39 de zile, de cand am inc sa pap sanatos), insa azi mi-aratat cu 200 de grame mai mult desi ieri am mancat 1000 de calori si am facut si 20 de minute de exerciti ( abdomene, ex pt coapse etc.). Vroiam sa va intreb daca ar trebui sa ma cantaresc mai rar si nu in fiecare zi?
Sincer ma sim deprimata de parca nu as avea chef de nimic azi:((:((:((...

Livia89 06 ian 2011 10:24:19

re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
hey, linisteste-te >:D< de la o zi la alta apar tot felul de factori care influenteaza greutatea: retii apa, ai sau nu ai tranzit, ai facut sport in ziua precedenta, te cantaresti imbracata cu altceva, etc. 200 de gr nici nu e capat de lume, sa stii:) si eu ma cantaresc zilnic, si este cand imi oscileaza si cu 500 de gr:P iau mereu valoarea cea mai mica afisata, si nu schimb valoarea din ticker decat o data pe saptamana:) oricum, mai graitori sunt cm, de ei trebuie sa tii cont in primul rand

pe langa ce ai intrebat, te-as sfatui sa papi mai mult de 1000 de calorii pe zi:) este bine sa lasi varianta asta cu calorii mai putine pt cazul in care vei stagna mai mult timp, si sa-l folosesti ca pe-un as din maneca;) e bine sa papi echivalentul metabolismului bazal, de obicei 1200-1250 de calorii/zi:)

nu in ultimul rand, felicitari pt progresul facut pana acum=D> e mare lucru sa slabesti de Sarbatori, tendita e fix invers:P

Nick0612 06 ian 2011 10:57:22

re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
Livia, ai scris ca iti oscileaza greutatea si daca ai facut sport in ziua precedenta. Te referi la faptul ca scade?

Livia89 06 ian 2011 11:34:38

re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
Citat:

Anterior postat de Nick0612 (Post 460762)
Livia, ai scris ca iti oscileaza greutatea si daca ai facut sport in ziua precedenta. Te referi la faptul ca scade?

ma refer si ca ar creste:-s se mai intampla sa creasca, de exemplu, daca ti se umfla muschii:-?? am auzit si pe la alte fete ca au patit asa... dar tendita e de slabire sau cel putin de tonifiere, si oricum, putinul cu cat cresti pe cantar, scade la loc in ziua urmatoare:P

Nick0612 06 ian 2011 11:36:52

re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 460804)
ma refer si ca ar creste:-s se mai intampla sa creasca, de exemplu, daca ti se umfla muschii:-?? am auzit si pe la alte fete ca au patit asa... dar tendita e de slabire sau cel putin de tonifiere, si oricum, putinul cu cat cresti pe cantar, scade la loc in ziua urmatoare:P

Aha, mersi.

imariana23 06 ian 2011 11:42:56

re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
multumesc pt raspunsuri si pt incurajeri
numai k mi-am stricat ziua un pic

Livia89 06 ian 2011 12:04:33

re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
Citat:

Anterior postat de imariana23 (Post 460817)
multumesc pt raspunsuri si pt incurajeri
numai k mi-am stricat ziua un pic

nu-i nimic, ideea e sa nu te lasi de tot de dieta, ci sa continui >:D< cu urcusuri, cu coborasuri, important e sa iti atingi telul, cu rabdare, incet dar sigur:)

imariana23 06 ian 2011 13:07:50

re: Cat de des trebuie sa ma cantaresc ?
 
sigur nu ma las, mi-am promis mie k o sa fiu la fel cum am fost odata si in plus e vb si de sanatatea mea, imi pare rau k nu mi-am dat seama mai inainte de asta
multumesc pt incurajari si as vrea sa mai vb, dak se poate sa imi mai impartasesti din experienta ta in privinta slabitului :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:01:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO