forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Ceai fructe de padure (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/ceai-fructe-padure-9941.html)

Adina14 05 aug 2011 18:33:56

Ceai fructe de padure
 
Buna slabutelor :) Stiti cumva cate calorii are ceaiul de fructe de padure?Eu folosesc zaharina Diamant sub forma de pastilute pentru a-l indulci desi stiu foarte bine ca nu este deloc sanatoasa.Totusi, cam cate pastilute ar fi permise la o cana de 250 ml ca sa nu sar calul?Mentionez ca uneori beau si cate 2-3 cani pe zi de ceai :-s
Astept parerile voastre >:D<

happygirldiana 05 aug 2011 18:37:39

Re: Ceai fructe de padure
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 749550)
Buna slabutelor :) Stiti cumva cate calorii are ceaiul de fructe de padure?Eu folosesc zaharina Diamant sub forma de pastilute pentru a-l indulci desi stiu foarte bine ca nu este deloc sanatoasa.Totusi, cam cate pastilute ar fi permise la o cana de 250 ml ca sa nu sar calul?Mentionez ca uneori beau si cate 2-3 cani pe zi de ceai :-s
Astept parerile voastre >:D<

Buna,Adina!Pai uite,eu iti dau exemplu cum fac eu:mie imi ajungea o pastiluta de zaharina la o cana de 250 ml.Nu e sanatoasa,asa se spune,cica e nociva organismului dar doar daca e consumata in cantitati mari.Eu zic ca ajunge o pastiluta.Acum,eu stiu?Incearca,vezi cat e de dulce si mai adaugi daca e nevoie.

Desi eu cred ca daca pui un strop de zeama de lamaie sau sare de lamaie obtii un suergust care nu mai are nevoie de zahar:d

Depinde de gusturi:)Sper sa iti fi fost de ajutor.
Bafta!:-*

Adina14 05 aug 2011 18:41:02

Re: Ceai fructe de padure
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 749554)

Buna,Adina!Pai uite,eu iti dau exemplu cum fac eu:mie imi ajungea o pastiluta de zaharina la o cana de 250 ml.Nu e sanatoasa,asa se spune,cica e nociva organismului dar doar daca e consumata in cantitati mari.Eu zic ca ajunge o pastiluta.Acum,eu stiu?Incearca,vezi cat e de dulce si mai adaugi daca e nevoie.

Desi eu cred ca daca pui un strop de zeama de lamaie sau sare de lamaie obtii un suergust care nu mai are nevoie de zahar:d

Depinde de gusturi:)Sper sa iti fi fost de ajutor.
Bafta!:-*

Buna Diana :-*
O sa incerc si cu o pastiluta fiindca pana acum chiar am exagerat cu ele.Am avut zile in care am folosit si 4 pastilute la o cana de 400ml :-s
Uite ca uitasem complet de lamaie :-? Multumesc pentru sfaturi >:D<

happygirldiana 05 aug 2011 18:47:21

Re: Ceai fructe de padure
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 749556)

Buna Diana :-*
O sa incerc si cu o pastiluta fiindca pana acum chiar am exagerat cu ele.Am avut zile in care am folosit si 4 pastilute la o cana de 400ml :-s
Uite ca uitasem complet de lamaie :-? Multumesc pentru sfaturi >:D<

Cu placere,Adina!In timp,poate o sa te obisnuiesti sa bei ceaiul simplu,fara zaharina,fara nimic:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:07:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO