forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   In cit timp se digesta un iaurt? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cit-timp-se-digesta-iaurt-3096.html)

Olguta4ever 12 mar 2010 19:34:32

In cit timp se digesta un iaurt?
 
Slabuto, spune-mi te rog, nu stii in cit timp se digesta un iaurt??

Slabuta 12 mar 2010 19:36:23

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 116105)
Slabuto, spune-mi te rog, nu stii in cit timp se digesta un iaurt??

Hmmm, nu stiu cu exactitate. :D
Dar studiez acum si iti spun.

Dar, de ce e asa de important? :D

Stiu ca fructle au cea mai mare viteza de digerare, dar lactatele nu stiu

Slabuta 12 mar 2010 19:39:35

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Cica intre 2-3 ore :)

Olguta4ever 12 mar 2010 19:41:44

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 116108)


Hmmm, nu stiu cu exactitate. :D
Dar studiez acum si iti spun.

Dar, de ce e asa de important? :D

Stiu ca fructle au cea mai mare viteza de digerare, dar lactatele nu stiu

Am auzit la o emisiune ca nu e voie sa beai apa pina nu se digesta toata mincare.. azi am zi de iaurt, de aceea vreau sa stiu cam la cit timp dupa ce maninc un iaurt, pot sa beau ceai. TE rog mult sa-mi scrii daca afli, eu cred ca nu dureaza mai mult de 2 ore, de aceeia dupa fiecare consum, asteptam sa treaca in jur de 2-2,5 ore si apoi am baut si ceai!

Slabuta 12 mar 2010 19:42:54

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 116116)
Am auzit la o emisiune ca nu e voie sa beai apa pina nu se digesta toata mincare.. azi am zi de iaurt, de aceea vreau sa stiu cam la cit timp dupa ce maninc un iaurt, pot sa beau ceai. TE rog mult sa-mi scrii daca afli, eu cred ca nu dureaza mai mult de 2 ore, de aceeia dupa fiecare consum, asteptam sa treaca in jur de 2-2,5 ore si apoi am baut si ceai!

100% nu ai voie apa dupa mancare :)
Ti-am scris mai sus, intre2-3 ore :)

Suzume 12 mar 2010 19:47:04

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Citat:

Anterior postat de Olguta4ever (Post 116116)
Am auzit la o emisiune ca nu e voie sa beai apa pina nu se digesta toata mincare.. azi am zi de iaurt, de aceea vreau sa stiu cam la cit timp dupa ce maninc un iaurt, pot sa beau ceai. TE rog mult sa-mi scrii daca afli, eu cred ca nu dureaza mai mult de 2 ore, de aceeia dupa fiecare consum, asteptam sa treaca in jur de 2-2,5 ore si apoi am baut si ceai!

Eu nu pot sa rezist mai mult de o ora sa nu beau apa dupa ce mananc. :-s

ianna 12 mar 2010 20:33:26

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
tine de metabolism, iaurtul intra in categoria cca 45 minute, alcholul intr-un minut, pestele 1-2 ore, carnea de pui 2-3 ore, porcul 11+ ore(mi se pare prea mult!), carnea de vaca 6-7 ore


nu stiu cat de reale sunt estimarile...dar vad ca sunt singurele care le-am gasit similare pe toate site-urile

ras_cristalin 13 mar 2010 09:14:45

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Poate incerci sa bei apa cu o ora inainte de masa, Olguta :)

Olguta4ever 13 mar 2010 09:47:51

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 116470)
Poate incerci sa bei apa cu o ora inainte de masa, Olguta :)

Eu beau ceai cu o jumate de ora inainte de masa... sau 1 ora, dar oricum mi-e sete dupa ce maninc, tinind cont ca 24 de ani am baut apa atunci cind doream (cel mai des in timp ce mincam) acum mi-e foarte greu sa ma obisnuiesc cu un mod sanatos de viata, oricum nu veau mult, ca nu am dupa ce, dar stii ca fructul interzis e cel mai dulce din pacate :(

Olguta4ever 13 mar 2010 10:10:55

Re: In cit timp se digesta un iaurt?
 
Ianna iti multumesc pentru ca te-ai implicat si tin sa-i multumesc si Slabutei care a fost foarte receptiva la ajutorul cerut!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:10:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO