forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cm in plus in zona picioare, solduri (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cm-plus-zona-picioare-solduri-6405.html)

Babyb 25 sep 2010 11:46:23

Cm in plus in zona picioare, solduri
 
Buna ziua:).Sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor.Ma numesc Oana,am 16 ani,171m inaltime si 65 de kilograme.Problema mea nu sunt neaparat kilogramele,ci cm in plus care se afla mai ales pe picioare ,pe solduri...si in ultima vreme pe abdomen.As vrea sa scap cumva de ele si sa arat perfect dar nu am suficienta motivatie ca sa o fac.Am incercat cu zumba,dar parca tot timpul caut scuze ca sa nu fac efort fizic.va rog frumos sa ma ajutati...am devenit foarte dezamagit de corpul meu

mvthebest 25 sep 2010 11:47:17

Re: centimentrii in minus
 
Citat:

Anterior postat de Babyb (Post 342152)
Buna ziua:).Sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor.Ma numesc Oana,am 16 ani,171m inaltime si 65 de kilograme.

Bine ai venit>:D<
Fa-i mult sport +masaj si te ajuta ca sa scapi de cm >:D<

justbelieve 25 sep 2010 12:02:24

Re: centimentrii in minus
 
Buna si bine ai venit!>:D<
Din proprie experienta iti spun,ca sa scapi de cm in plus de la picioare trebuie mult sport si mare grija la alimentatie.

Babyb 25 sep 2010 12:08:44

Re: centimentrii in minus
 
si eu imi doresc sa fac sport...problema e ca nu am suficienta motivatie...si renunt repede

Slabuta 27 sep 2010 13:20:33

Re: Cm in plus in zona picioare, solduri
 
Citat:

Anterior postat de Babyb (Post 342256)
si eu imi doresc sa fac sport...problema e ca nu am suficienta motivatie...si renunt repede

Pai Baby, hotaraste-te, ori vrei sa fii slabuta, ori ramai asa. :)
O faci pentru tine si nimeni in locul tau nu va face sport ca sa slabesti tu, deci, daca tu nu vrei sa slabesti atunci cine sa o faca? ! :)

Citat:

Anterior postat de Babyb (Post 342253)
Buna ziua:).Sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor.Ma numesc Oana,am 16 ani,171m inaltime si 65 de kilograme.Problema mea nu sunt neaparat kilogramele,ci cm in plus care se afla mai ales pe picioare ,pe solduri...si in ultima vreme pe abdomen.As vrea sa scap cumva de ele si sa arat perfect dar nu am suficienta motivatie ca sa o fac.Am incercat cu zumba,dar parca tot timpul caut scuze ca sa nu fac efort fizic.va rog frumos sa ma ajutati...am devenit foarte dezamagit de corpul meu

Sport (dans, aerobic...) + alimentatie fara dulciuri, snackuri, bauturi carbogazoase, batoane cereale (cu zahar), musli (cu zahar, glazuri), fast-food....

Asta este solutia in cazul tau. :)

TheMilady 28 sep 2010 07:12:05

Re: Cm in plus in zona picioare, solduri
 
trebuie sa o iei incetul cu incetul, nu trebuie sa te infometezi, incearca pt inceput sa reduci dulciurile, de ex consumale doar de 2 ori pe sapt. Fa sport si mai ales ce m-a ajutat pe mine au fost exercitiile tae-bo. voi cauta linkul si il voi posta, de asemenea e important sa faci si ceva cardio. nu e asa greu doar ca la inceput e mai nasol pana te obisnuiesti.,multa bafta!

Babyb 30 sep 2010 16:59:13

Re: Cm in plus in zona picioare, solduri
 
multumesc mult:D

Babyb 30 sep 2010 16:59:57

Re: Cm in plus in zona picioare, solduri
 
am inceput sa fac volei...de 2 ori pe saptamana cate 2 ore ...sper sa aiba rezultate

Slabuta 04 oct 2010 15:31:36

Re: Cm in plus in zona picioare, solduri
 
Citat:

Anterior postat de Babyb (Post 348258)
am inceput sa fac volei...de 2 ori pe saptamana cate 2 ore ...sper sa aiba rezultate

Voleiul este un sport bun pentru varsta ta. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:06:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO