forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Continut redus de carbohidrati (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/continut-redus-carbohidrati-3687.html)

GabrielT 30 apr 2010 14:31:05

Continut redus de carbohidrati
 
De curand am vazut un film: " Fat head " este un documentar despre diete, despre ce trebuie sa mananci despre cum a evoluat obiceiurile omului in legatura cu alimentatia. Este foarte interesant acest documentar si m-am gandit sa incep o dieta saraca( sau mai saraca) in carbohidrati.... si nu reusesc sa gasesc care sunt acestea... puteti sa ma ajutati?

Slabuta 30 apr 2010 14:38:13

Re: Continut redus de carbohidrati
 
Citat:

Anterior postat de GabrielT (Post 171393)
De curand am vazut un film: " Fat head " este un documentar despre diete, despre ce trebuie sa mananci despre cum a evoluat obiceiurile omului in legatura cu alimentatia. Este foarte interesant acest documentar si m-am gandit sa incep o dieta saraca( sau mai saraca) in carbohidrati.... si nu reusesc sa gasesc care sunt acestea... puteti sa ma ajutati?

Informatii nutritionale alimente Cand intri intr-o categorie de alimente de exemplu, lapte, ii poti da sortare dupa carbohidrati, ti se vor afisa alimente cu cel mai mic continut de carbo pana la cel mai mare.

Iti extragi din fiecare categorie o listuta cu alimentele low-carb si dupa ea te ghidezi :) Sau le adaugi la favorite si vor fi memorizate

Sibel H 30 apr 2010 14:48:20

Re: Continut redus de carbohidrati
 
....Salut!Bine ai venit !printre noi...eu, tin dieta Atkins.. este o, dieta bazata pe putini carbo..daca, te intereseaza intra la diete si citeste despre Dieta Atkins...

mvthebest 30 apr 2010 14:53:21

Re: Continut redus de carbohidrati
 
Dieta South Beach se bazeaza mult pe ,proteine.
Retete South Beach Faza I - Slabit Sunt aici retete>:D<

GabrielT 01 mai 2010 08:29:58

Re: Continut redus de carbohidrati
 
va multumesc[*hug*]... nu am stat sa citesc toate informatiile de pe site asa ca nu am dat peste informatile respective...

Oricum sunt hotarat sa incerc o dieta low carb, incerc sa mananc sub 100 in fiecare zi. Acum 2 ani am incercat o dieta cu putine grasimi si surpriza, chiar a mers dar p langa dieta ma duceam la sala unde trageam din greu[*haltera*] vreo 2 ore p zi si alergam in jur d 10 ture d stadion[*banda*], faceam asta d vreo 5 ori pe saptamana, mersese, ajunsesem la 63-64 d kg dar ajunsesem la un punc unde nu mai puteam sa slabesc grasimea[*91*] dar un plus era ca eu inca puneam masa musculara... asa ca m-am lasat( din mai multe motive, mai duceam lipsa si de timp liber, liceu alea alea) si d atunci am mancat fara sa ma uit ce mananc, si m-am ingrasat aproape 10 kg...

De cand am vazut filmul asta:" Fat Head"-->>YouTube - Why You Got Fat <<-- am inceput sa ma nanc fara carbohidrati, si acum nu mai imi e asa foame mereu( nu stiu dak e din cauza efectului placebo sau din cauza ca strategia asta chiar merge) dar important este ca merge.

Sibel H 01 mai 2010 23:05:14

Re: Continut redus de carbohidrati
 
Citat:

Anterior postat de GabrielT (Post 171928)
va multumesc[*hug*]... nu am stat sa citesc toate informatiile de pe site asa ca nu am dat peste informatile respective...

Oricum sunt hotarat sa incerc o dieta low carb, incerc sa mananc sub 100 in fiecare zi. Acum 2 ani am incercat o dieta cu putine grasimi si surpriza, chiar a mers dar p langa dieta ma duceam la sala unde trageam din greu[*haltera*] vreo 2 ore p zi si alergam in jur d 10 ture d stadion[*banda*], faceam asta d vreo 5 ori pe saptamana, mersese, ajunsesem la 63-64 d kg dar ajunsesem la un punc unde nu mai puteam sa slabesc grasimea[*91*] dar un plus era ca eu inca puneam masa musculara... asa ca m-am lasat( din mai multe motive, mai duceam lipsa si de timp liber, liceu alea alea) si d atunci am mancat fara sa ma uit ce mananc, si m-am ingrasat aproape 10 kg...

De cand am vazut filmul asta:" Fat Head"-->>YouTube - Why You Got Fat <<-- am inceput sa ma nanc fara carbohidrati, si acum nu mai imi e asa foame mereu( nu stiu dak e din cauza efectului placebo sau din cauza ca strategia asta chiar merge) dar important este ca merge.

.:)...Salut!...Low Carb,este o dieta buna cu rezultate frumoase..poti ,completa dieta cu exercitii s-au cu un program de antrenament la sala..s-au pt.ce optezi... eu ,de cand am optat pentru dieta Atkins...nu, mai sant falamanda...metabolismul si-a revenit la normal..iti, doresc succes....in pirderea kg....Poti, intra in grupul fetelor care tin aceasta dieta..Low Carb...sa ,stai de vorba si cu ele....o ,seara placuta sa ai...


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:40:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO