forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cosmaruri din cauza anemiei (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cosmaruri-cauza-anemiei-4462.html)

oana30 13 iul 2010 10:03:02

Cosmaruri din cauza anemiei
 
[*doarme*]Buna fetelor :-* vroiam sa va intreb daca este posibil sa am cosmaruri din cauza anemiei sau foamei?Sunt anemica de mult timp, dar acum s-a mai agravat ( stiu,stiu .......trebuie sa ma duc la doctor, azi ma duc) si am inceput sa am cosmaruri.....urate[*plans*]Am vrerificat toete lucrurile care ar putea sa imi dea cosmaruri, nu am un rau sub pat nu a murit nimeni in pat:)) am verificat si pozitia lunii, am inchis usa de la dormitorul meu si am pus lacat la usa lui taicamiu (aducea energii negative:-L)cred ca ii din cauza anemiei voi ce ziceti ~X(???????? nu stiam de chestia asta :-??vreau sa stiu daca este adevarat, imi puteti spune va rog.......:-<

DrIulia2010 13 iul 2010 10:11:19

Re: Cosmaruri din cauza anemiei
 
Citat:

Anterior postat de oana30 (Post 251367)
[*doarme*]Buna fetelor :-* vroiam sa va intreb daca este posibil sa am cosmaruri din cauza anemiei sau foamei?Sunt anemica de mult timp, dar acum s-a mai agravat ( stiu,stiu .......trebuie sa ma duc la doctor, azi ma duc) si am inceput sa am cosmaruri.....urate[*plans*]Am vrerificat toete lucrurile care ar putea sa imi dea cosmaruri, nu am un rau sub pat nu a murit nimeni in pat:)) am verificat si pozitia lunii, am inchis usa de la dormitorul meu si am pus lacat la usa lui taicamiu (aducea energii negative:-L)cred ca ii din cauza anemiei voi ce ziceti ~X(???????? nu stiam de chestia asta :-??vreau sa stiu daca este adevarat, imi puteti spune va rog.......:-<



Ei,asta e imposibil.Nu are legatura cu anemia.;)

oana30 13 iul 2010 15:23:40

Re: Cosmaruri din cauza anemiei
 
Doctorul meu a zis ca era de inteles sa am cosmaruri :PM-a intrebat dar cum rezisti cu asa putine vitamine?????? si am sa iau la pastile pana ma satur:)) Mi-a zis: Dar cosmaruri nu ai ??????:| .......(nu,nu sigur ca nu...)

kore 13 iul 2010 23:19:07

Re: Cosmaruri din cauza anemiei
 
o sa iti zic ceva dar sa nu razi :)
si eu aveam cosmaruri groaznice acum ceva timp, ajunsesem sa dorm cu maicamea in pat de frica dar am gasit intr-o carticica de rugaciuni, o rugaciune pt alungarea viselor urate...si am citit-o seara inainte de culcare maxim 3 nopti la rand iar de atunci nu am mai avut nimic...desi au trecut ani buni:)

Slabuta 17 iul 2010 17:36:29

Re: Cosmaruri din cauza anemiei
 
Cand ma infometam, aveam cosmaruri in care zburau multe prajituri deasupra capului meu si fara sa le mananc eu ma ingrasam, ma trezeam toata transpirata si panicata.

Dar era legat de temerea mea, practic de ceea imi era frica se transpunea in vis, noaptea.

Justinne 17 iul 2010 18:16:11

Re: Cosmaruri din cauza anemiei
 
Eu mereu cand ma culc flamanda prezint mici episoade din celebrele "caderi in gol". Dar e ciudat, le am in starea de dinainte de somn, adica atunci cand sunt in acea amorteala intre constienta si somn(inconstienta) . Insa cosmaruri nu am avut. I
Referitor la vise, nu stiu unde am citit, cica daca esti anemic sau nu ai suficiente mierale in organism visezi alb-negru. ;)

Vad ca esti o persoana superstitioasa...asta nu face bine in cazul unor cosmaruri pentru ca depistarea cauzelor pot fi asa multe...:))
Te sfatuiesc sa verifici atenta daca nu cumva cosmarurile apar pe seama unor neplaceri pe care le ai in viata personala. Pot fi mici anxietati sau temeri de care sa nu fi constienta imediat. In unele cazuri, persoanele cu depresie (atat minora cat si majora) prezinta des episoade in care se trezesc obosite si spun ca au avut cosmaruri.
Acum nu te sfatuiesc sa iti iei o carte de vise si sa verifici ce ai visat, e pueril :)
Insa Freud avea dreptate cand spunea ca inconstientul este activ in somn, si constientul nu. Totodata, de foarte multe ori tot inconstientul provoaca anxietatile ( ca altfel, daca ai fi constienta de ele si le-ai descrie amanuntit, nu ar mai fi anxietate). Eu zic sa fii atenta la ce incearca creierul tau sa iti transmita si ce stari neplacute ai trait in ziua de dinaintea cosmarului. ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:49:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO