Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cred ca pierd controlul

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 14 oct 2010, 09:16:20
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Eu sunt practic la mentinere de mai bine de jumate de an, nu mai e cazul sa slabesc, eventual doar la centimetri dar obsesia caloriilor a continuat mult timp dupa, si nu cred ca am scapat de tot, nici acum nu mananc felia de tort la o aniversare fara nici un gand negru, dar macar reusesc sa bag in gura fara sa pun inainte pe cantar. Eu nu zic sa arunci cantarul ca sa nu vezi ca mai ai doua kg de dat jos sau sa nu mai calculezi niciodata caloriile, dar daca ai tinut mult timp o dieta si nu a fost restrictiva probabil ca deja mananci corect si nu se intampla nimic daca faci o pauza la cantarul de bucatarie si te concentrezi spre alte aspecte ale vietii, ca la urma urmei nu greutatea face totul pe lumea asta. Si cantarirea si masurarea zilnica au consecinte negative= duc la frustrari si nu cred ca ar aduce vre-un beneficiu. Si tu esti pe ultima suta de metri spre greutatea dorita, poate chier stresul te impiedica sa dai jos cele doua kilograme pacatoase pe care le mai ai. Gandeste-te si ca nu poti trai toata viata asa cu obsesia caloriilor, risti dai intr-una din extreme, ori sa te infometezi ori sa clachezi si sa "iti bagi picioarele" in rezultatele de pana acum si in ambele cazuri ar fi pacat.
Contess, eu nu sunt pe hipocalorica. Am fost la inceput cand am dat jos cele mai multe kilograme, dar in ultima perioada eu am tinut dieta Montignac, deci nu mai numar calorii si nici nu-mi cantaresc mancarea. De mancat corect o fac de o buna perioada de timp si diete tin de cand ma stiu. Organismul meu e foarte invatat si cu hrana buna si cu mult, dar mult sport si practic nu mai reactioneaza. Ori ca nu mai am de unde sa dau jos, avand muschii dezvoltati in urma antrenamentelor, ori fac ceva gresit eu.

Acum doua saptamani atat de rau m-am simtit incat m-am infometat timp de o saptamana, dar nu a fost o infometare constienta. Pur si simplu de necajita mi-am implantat in subconstient ca nu mai imi este foame, nu-mi este sau mi-e scarba de mancare si dupa ce luam pranzul la ora 13-14 nu mai puneam in gura decat un mar.

Noaptea trecuta am cazut in cealalta extrema.M-am saturat sa tot tintesc catre ceva ce nu pot atinge de 1 an jumate, in timp ce am facut eforturi mai mult decat e omeneste posibil. M-am abtinut de la atatea bunataturi chiar cand le aveam in fata, preferam sa plang decat sa pun gura, am facut sport si cate 3 ore pe zi, 2 ore zilnic si degeaba. Deci noaptea trecuta la 4 am mancat jumatate de tort cu branza.
Imi pare extrem de rau, ma doare stomacul, dar la ora 7 m-am trezit si am alergat 40 minute intr-un ritm de simteam ca mi se rup muschii.

Deci, sunt de toate, mai putin echilibrata.
__________________
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 14 oct 2010, 10:04:14
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Contess, eu nu sunt pe hipocalorica. Am fost la inceput cand am dat jos cele mai multe kilograme, dar in ultima perioada eu am tinut dieta Montignac, deci nu mai numar calorii si nici nu-mi cantaresc mancarea. De mancat corect o fac de o buna perioada de timp si diete tin de cand ma stiu. Organismul meu e foarte invatat si cu hrana buna si cu mult, dar mult sport si practic nu mai reactioneaza. Ori ca nu mai am de unde sa dau jos, avand muschii dezvoltati in urma antrenamentelor, ori fac ceva gresit eu.

Acum doua saptamani atat de rau m-am simtit incat m-am infometat timp de o saptamana, dar nu a fost o infometare constienta. Pur si simplu de necajita mi-am implantat in subconstient ca nu mai imi este foame, nu-mi este sau mi-e scarba de mancare si dupa ce luam pranzul la ora 13-14 nu mai puneam in gura decat un mar.

Noaptea trecuta am cazut in cealalta extrema.M-am saturat sa tot tintesc catre ceva ce nu pot atinge de 1 an jumate, in timp ce am facut eforturi mai mult decat e omeneste posibil. M-am abtinut de la atatea bunataturi chiar cand le aveam in fata, preferam sa plang decat sa pun gura, am facut sport si cate 3 ore pe zi, 2 ore zilnic si degeaba. Deci noaptea trecuta la 4 am mancat jumatate de tort cu branza.
Imi pare extrem de rau, ma doare stomacul, dar la ora 7 m-am trezit si am alergat 40 minute intr-un ritm de simteam ca mi se rup muschii.

Deci, sunt de toate, mai putin echilibrata.
Daca stagnezi de mult timp o solutie ar fi sa schimbi dieta, sigur mai gasesti una care sa iti convina. daca ai dat jos cele mai multe kg cu hipocalorica de ce nu vrei sa o reiei?

La sfarsitul primului post ai spus ca vrei sa nu te mai urci pe cantar si sa nu mai tii dieta, apoi spui ca de fapt tu vrei sa mai dai jos si sa nu te cantaresti nu e o solutie. Nu inteleg exact ce vrei de fapt
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 14 oct 2010, 10:12:06
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Asa cum spuneam, as vrea sa pot scapa de aceasta obsesie cu slabitul si cu dietele, cu cantaritul si masuratul ca ritualuri zilnice. Cred ca ma simteam mai bine psihic la 63 de kilograme decat acum cand ma trezesc si culc cu gandul la kilogramele mele sau la ce si cat si cum pun in gura, dar(tot asa cum spuneam) nu pot sa ies din acest cerc vicios dovada fiind faptul ca desi toata lumea si toata familia mi s-a urcat in cap ca sunt slaba si slabita, ca arat ca naiba de obosita, ametesc etc. nu pot sa renunt la diete, la sport, la cantar etc. In concluzie: Vreau sa ies din acest cerc vicios al curelor de slabire si tot ce implica ele, dar nu pot caci am intiparit in minte de cand ma stiu "trebuie sa slabesc!" sau "Macar inca putin!"
__________________
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 14 oct 2010, 10:19:29
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Asa cum spuneam, as vrea sa pot scapa de aceasta obsesie cu slabitul si cu dietele, cu cantaritul si masuratul ca ritualuri zilnice. Cred ca ma simteam mai bine psihic la 63 de kilograme decat acum cand ma trezesc si culc cu gandul la kilogramele mele sau la ce si cat si cum pun in gura, dar(tot asa cum spuneam) nu pot sa ies din acest cerc vicios dovada fiind faptul ca desi toata lumea si toata familia mi s-a urcat in cap ca sunt slaba si slabita, ca arat ca naiba de obosita, ametesc etc. nu pot sa renunt la diete, la sport, la cantar etc. In concluzie: Vreau sa ies din acest cerc vicios al curelor de slabire si tot ce implica ele, dar nu pot caci am intiparit in minte de cand ma stiu "trebuie sa slabesc!" sau "Macar inca putin!"
Dar tu esti multumita de cum arati acum?
Poate din cauza altor nemultumiri te refugiezi in slabit Poate ajuta sa vorbesti cu un psiholog, sa analizati impreuna situatia.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 19 oct 2010, 14:27:09
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Dar tu esti multumita de cum arati acum?
Poate din cauza altor nemultumiri te refugiezi in slabit Poate ajuta sa vorbesti cu un psiholog, sa analizati impreuna situatia.
Imi cer scuze ca am intarziat cu un raspuns, dar m-am tot gandit ce si cum sa spun. Comparativ cu felul in care aratam la 63 de kilograme si tot vazandu-mi pozele dinainte si pe cele de dupa dieta, respectiv modelare pot sa spun ca sunt multumita. Comparativ cu felul in care as vrea sa arat si avand un model skinny nu sunt multumita. Eu, avand mai tot timpul probleme cu greutatea (de cand am inceput sa privesc aceste aspecte) mi-am dorit sa nu mi se mai poata spune: "nu esti grasa! ai forme..." sau "arati bine, asta-i forma ta..." eu fiind rotunda
Apoi eu as vrea sa scap de imaginea asta IMPOSIBILA a mea si sa ma accept asa cum sunt, dar desi tot incerc nu prea pot.
Spuneam prin inceputul meu de mesaj si in acele momente de luciditate cand imi dadeam seama ca nu e normal sa-mi fac toate problemele astea, spuneam deci ca sunt muschi(de la atata sport eu nu am grasime, ca pun mana pe mine si sunt tare, tare- uneori ajungeam si la 3 h sport pe zi, 2,3 h zilnic) si ca nu pot sa fiu mai slaba orice metoda as incerca, nu merge sa descompun masa musculara decat in cazuri de infometare, ca GATA!!! stop cantar, stop sport zilnic, stop ...stop, stop, mai ales ca am probleme de sanatate vadite, dar parca iar o iau pe aratura si incerc sa ajung imposibilul. M-a tinut 2 zile mancatul de lapte 1,5 % grasimi, ca apoi sa revin iar la 0%. Renuntatul la cantar nu m-a tinut nici macar atat. M-au secatuit dietele si incapatanarea mea, plus sportul zilnic chit ca afara sunt 0 grade, iar mai presus de asta nu numai ca m-am saturat eu de mine, dar s-au saturat si cei din jur de mine carora am deja retineri sa le mai vorbesc de kilograme, de mancare, de gandurile mele- clar s-au saturat sa ma asculte!
Desi mananc, zic eu mult, e clar ca organizmul meu e privat de ...ceva. Duminica si ieri dupa-masa m-au luat ameteli stand jos, relaxata si jucand Remi. Duminica m-am spalat repede pe fata, am facut putina miscare si baut cafea crezand ca mi-a scazut tensiunea. Mi-a trecut! dar ieri am fost ametita de dupa masa pana cand am mers in pat. Mi se intampla chiar si in magazine sa ma ciocnesc de oameni pentru ca ametesc.

!!!
Imi pare rau pentru avalansa de cuvinte si mai ales pentru exprimarea atat de haotica. Incerc sa gasesc solutii scriindu-mi clar ce se petrece in mine si cu mine.


Ps: Contess, eu sper sa-mi pot rezolva singura problemele sau macar cu un mic imbold, ajutor din mediul exterior-apropiat.
__________________

Ultima dată editat de allanah; 19 oct 2010 at 14:35:22.
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 19 oct 2010, 14:34:13
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Imi cer scuze ca am intarziat cu un raspuns, dar m-am tot gandit ce si cum sa spun. Comparativ cu felul in care aratam la 63 de kilograme si tot vazandu-mi pozele dinainte si pe cele de dupa dieta, respectiv modelare pot sa spun ca sunt multumita. Comparativ cu felul in care as vrea sa arat si avand un model skinny nu sunt multumita. Eu, avand mai tot timpul probleme cu greutatea (de cand am inceput sa privesc aceste aspecte) mi-am dorit sa nu mi se mai poata spune: "nu esti grasa! ai forme..." sau "arati bine, asta-i forma ta..." eu fiind rotunda
Apoi eu as vrea sa scap de imaginea asta IMPOSIBILA a mea si sa ma accept asa cum sunt, dar desi tot incerc nu prea pot.
Spuneam prin inceputul meu de mesaj si in acele momente de luciditate cand imi dadeam seama ca nu e normal sa-mi fac toate problemele astea, spuneam deci ca sunt muschi(de la atata sport eu nu am grasime, ca pun mana pe mine si sunt tare, tare- uneori ajungeam si la 3 h sport pe zi, 2,3 h zilnic) si ca nu pot sa fiu mai slaba orice metoda as incerca, nu merge sa descompun masa musculara decat in cazuri de infometare, ca GATA!!! stop cantar, stop sport zilnic, stop ...stop, stop, mai ales ca am probleme de sanatate vadite. M-au secatuit dietele si incapatanarea mea, plus sportul zilnic chit ca afara sunt 0 grade, iar mai presus de asta nu numai ca m-am saturat eu de mine, dar s-au saturat si cei din jur de mine carora am deja retineri sa le mai vorbesc de kilograme, de mancare, de gandurile mele- clar s-au saturat sa ma asculte!
Desi mananc, zic eu mult, e clar ca organizmul meu e privat de ...ceva. Duminica si ieri dupa-masa m-au luat ameteli stand jos, relaxata si jucand Remi. Duminica m-am spalat repede pe fata, am facut putina miscare si baut cafea crezand ca mi-a scazut tensiunea. Mi-a trecut! dar ieri am fost ametita de dupa masa pana cand am mers in pat. Mi se intampla chiar si in magazine sa ma ciocnesc de oameni pentru ca ametesc.

!!!
Imi pare rau pentru avalansa de cuvinte si mai ales pentru exprimarea atat de haotica. Incerc sa gasesc solutii scriindu-mi clar ce se petrece in mine si cu mine.

Ps: Contess, eu sper sa-mi pot rezolva singura problemele sau macar cu un mic imbold, ajutor din mediul exterior-apropiat.

Pai fara forme inseamna schelet, sper ca nu asta e idealul tau Spune-mi eventual dimensiunile pe care le ai sa-mi fac si eu o idee.

Fa cat de repede o vizita la un medic, nu-i de loc in regula sa lesini asa frecvent.

Ce sport faci?

Probabil ca psiholog e prea mult, poate ajuta si sa stai de vorba cu cineva care te intelege.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 19 oct 2010, 14:37:01
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Stai ca m-am uitat la profil. 58 talie 85 sold. Ce vrei sa mai dai jos
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 19 oct 2010, 14:43:24
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Pai fara forme inseamna schelet, sper ca nu asta e idealul tau Spune-mi eventual dimensiunile pe care le ai sa-mi fac si eu o idee.
Fa cat de repede o vizita la un medic, nu-i de loc in regula sa lesini asa frecvent.
Ce sport faci?
Probabil ca psiholog e prea mult, poate ajuta si sa stai de vorba cu cineva care te intelege.
Nu, nu am lesinat. Pur si simplu ametesc- banuiesc anumite carente.
Sport: am facut tae-bo cardio, avansat, zumba cardio, avansat, coarda, abdomen intens- toate duse uneori si la 2* tura normala pe zi. Apoi de la o vreme fac jogging dimineata cate 40 minute, aproape zilnic. Sa spun ca 1 zi, maxim 2 zile de pauza/ saptamana. Am incercat sa fac 1 zi da, una nu avand in vedere ca cica as fi la... mentinere, dar nu a durat. Aveam zile proaste daca nu ma trezeam cu tura clasica de jogging. Uneori, la fuga, simt ca nu mai asculta picioarele...
Apoi idealul meu...recunosc.... e asta:
Arata fenomenal! Ma raneste de-a dreptul .
Imagini ataşate
File Type: jpg 1.jpg (64,3 KB, 16 vizualizări)
__________________
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 19 oct 2010, 14:50:52
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Nu, nu am lesinat. Pur si simplu ametesc- banuiesc anumite carente.
Sport: am facut tae-bo cardio, avansat, zumba cardio, avansat, coarda, abdomen intens- toate duse uneori si la 2* tura normala pe zi. Apoi de la o vreme fac jogging dimineata cate 40 minute, aproape zilnic. Sa spun ca 1 zi, maxim 2 zile de pauza/ saptamana. Am incercat sa fac 1 zi da, una nu avand in vedere ca cica as fi la... mentinere, dar nu a durat. Aveam zile proaste daca nu ma trezeam cu tura clasica de jogging. Uneori, la fuga, simt ca nu mai asculta picioarele...
Apoi idealul meu...recunosc.... e asta:
Arata fenomenal! Ma raneste de-a dreptul .
Oricum niste analize tot trebuie facute
Din pacate ea este o persoana care se infometeaza, nu poti ajunge ca ea fara sa-ti distrugi sanatatea Mie personal mi se pare un pic prea slaba pentru o femeie adulta, daca vea 12 ani probabil ca era ok. In plus uita-te si la pozele facute pe ascuns unde i se vede celulita, cele in care e fara extensii de par si cele de dinaintea silicoanelor. Asta e adevarul, nu le poti avea pe toate. Eu una as alege par si sani naturali.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
ajutor, cantar, kilograme, obosit, obsesie, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica? flubby Bulimie & Binge Eating 18 30 apr 2012 16:47:38
Stiati ca...? Slabuta Stiati ca...? 10 13 iun 2010 21:08:58
cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc dienutzaa28 Am nevoie de ajutor! 5 06 mai 2010 18:36:47
Prajitura Alba ca Zapada dorutza Retete dietetice de deserturi si dulciuri 1 24 dec 2009 01:17:26
Stiati ca ... ? vadmin Stiati ca...? 0 17 iun 2009 01:39:47

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole