forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cred-ca-sunt-somnambula-ma-trezesc-toiu-noptii-mamanc-3738.html)

dienutzaa28 06 mai 2010 06:07:16

cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc
 
salut am nevoie de ajutor de un sfat de orice pt a scapa de acest obicei urat am incercat cu vointa dar nu mere
in fiecare zi ma trezesc la 6 dim si ma apuc de sport apoi dupa o ora iau micul dejun pe la 11 o gustare in jur de 13-14 pranzul apoi ink o gustare eventual 2 si gata cu mesele pe ziua respectiva....seara nu imi este foame ma asez in pat si in toiu noptii ma trezesc si mamanc nu conteaza ce dar mamanc....(dimineata am mustrari de contiinta degeaba fac eforturi si la dieta si la sport dak noaptea cedez inconstient sau nu)va rog ajutatima ma am facut o obsesie din asta
de atatea ori am zis k in noaptea asta nu intru in bucatarie de atatea ori am intrat.....multumesc anticipat:-/

lovemyself 06 mai 2010 08:12:31

Re: cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc
 
Citat:

Anterior postat de dienutzaa28 (Post 177026)
salut am nevoie de ajutor de un sfat de orice pt a scapa de acest obicei urat am incercat cu vointa dar nu mere
in fiecare zi ma trezesc la 6 dim si ma apuc de sport apoi dupa o ora iau micul dejun pe la 11 o gustare in jur de 13-14 pranzul apoi ink o gustare eventual 2 si gata cu mesele pe ziua respectiva....seara nu imi este foame ma asez in pat si in toiu noptii ma trezesc si mamanc nu conteaza ce dar mamanc....(dimineata am mustrari de contiinta degeaba fac eforturi si la dieta si la sport dak noaptea cedez inconstient sau nu)va rog ajutatima ma am facut o obsesie din asta
de atatea ori am zis k in noaptea asta nu intru in bucatarie de atatea ori am intrat.....multumesc anticipat:-/

buna dimineatza si bine ai venit in comunitatea slabutelor:-*
Dienutza eu iti inteleg problema,pentru ca ma confrunt si eu cu aceasta problema..sau as vrea sa spun acum m-am confruntat pt ca am ceva vreme de cand am scapat de treaba asta:)
Din ce am observat,faci aceeasi greseala pe care o faceam si eu acum ceva timp..mancat prea putin ziua,prea mult sport(pt alimetatia ta de peste zi) si noaptea organismul isi cere drepturile.
Mai este o chestie..faptul ca ai ceva vreme de cand te trezesti noaptea,organismul tau s-a obisnuit sa se trezeasca la o anumita ora..prin multa vointa,autosugestie si IN PRIMUL RAND UN PLAN DE DIETA BINE PUS LA PUNCT ZIUA.incet incet o sa reusesti sa scapi si de treaba asta.
Rabdare sa ai si nu ceda..azi un pic,maine mai mutl si in final vei reusi.
Mult succes sa ai si nu uita ca noi suntem alaturi..si alaturi de mine au fost fetele de aici asa ca si eu sunt dispusa sa te ajut cu ce pot.
Capul sus si nu uita ca totul tine noi>:D<

dara 06 mai 2010 13:05:50

Re: cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc
 
E destul de normal sa nu reusesti dintr-o data, ci cu exercitiu, mai intai sa reduci progresiv. Introdu tot felul de schimbari treptat, nu te astepta musai sa treaca dintr-o data, ci ca un antrenament sa nu mai mananci noaptea. Asa iti cresti sentimentul controlului...care creste creste, dar dupa ce creste destul de mult, sa nu te joci cu el...ca poti reveni :)

LicuriciColorat 06 mai 2010 15:01:44

Re: cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc
 
Citat:

Anterior postat de dienutzaa28 (Post 177026)
salut am nevoie de ajutor de un sfat de orice pt a scapa de acest obicei urat am incercat cu vointa dar nu mere
in fiecare zi ma trezesc la 6 dim si ma apuc de sport apoi dupa o ora iau micul dejun pe la 11 o gustare in jur de 13-14 pranzul apoi ink o gustare eventual 2 si gata cu mesele pe ziua respectiva....seara nu imi este foame ma asez in pat si in toiu noptii ma trezesc si mamanc nu conteaza ce dar mamanc....(dimineata am mustrari de contiinta degeaba fac eforturi si la dieta si la sport dak noaptea cedez inconstient sau nu)va rog ajutatima ma am facut o obsesie din asta
de atatea ori am zis k in noaptea asta nu intru in bucatarie de atatea ori am intrat.....multumesc anticipat:-/


poi e normal daca te trezesti asa dimineata si papi asa putin peste zi,in primul rand incerca sa papi si cina cu 4h inainte de culcare,cred ca atunci stomacul tau ar fii mai multumit ca i-ai dat de papa si seara,daca nu iti e foarte foame,incerca cu salate de legume si branzica.,sau iaurt cu branzica,oricum ceva tot trebuie sa papi la cina.>:D<

Slabuta 06 mai 2010 16:00:17

Re: cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc
 
Dienutzza, iti recomand sa citesti jurnalul Darei, cu siguranta te vei regasi in ceea ce a povestit ea, si nu ma indoiesc ca vei gasi si raspunsuri, ba chiar solutii, la problema ta :)

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...dara-1618.html

ianna 06 mai 2010 18:36:47

Re: cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc
 
mananca cum trebuie peste zi si ultima gustare seara sa fie un grepfruit;)...in general taie pofta de mancare


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:40:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO