forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum ati scapat de burtica ? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-ati-scapat-burtica-7653.html)

dyya 07 ian 2011 22:27:37

Cum ati scapat de burtica ?
 
Voi cum ati dat burtica jos :-s ! vreau niste sfaturi de la cele care au reusit aces lucru :o3 multumesc!:*

crissa17 07 ian 2011 22:28:44

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Am facut sport, mai ales tae-bo, e tare bun :D si pilatesul :X:X

dyya 07 ian 2011 22:35:42

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Citat:

Anterior postat de crissa17 (Post 463679)
Am facut sport, mai ales tae-bo, e tare bun :D si pilatesul :X:X

eu fac ex cardio si dupa curg apele de pe mn dupa 30 de min :)) apoi mai fac niste exercitii speciale pt abdomen luate tot de aici de pe forum :D am sa adaug si tae bo sau pilates de maine >:D<

ella11 07 ian 2011 22:37:57

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
@ crissa17 : am inceput de cateva zile cu pilates-ul, chiar e eficient? sa stiu la ce rezultate sa ma astept:D

crissa17 07 ian 2011 22:41:20

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Citat:

Anterior postat de dyya (Post 463694)
eu fac ex cardio si dupa curg apele de pe mn dupa 30 de min :)) apoi mai fac niste exercitii speciale pt abdomen luate tot de aici de pe forum :D am sa adaug si tae bo sau pilates de maine >:D<


Spor la sport :D:*:*
Sa ne mai tii la curent! Sa ne spui cum mai decurge cu sportul si alimentatia :*

crissa17 07 ian 2011 22:43:20

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Citat:

Anterior postat de ella11 (Post 463702)
@ crissa17 : am inceput de cateva zile cu pilates-ul, chiar e eficient? sa stiu la ce rezultate sa ma astept:D

Da, eu am facut putin pilates, mai mult tae-bo....Dar orice sport in fond face ceva sportul este foarte bun pentru corp. Dar sigur sigur, iti pot spune din experienta ca tae-bo este extraordinar in 2 saptamani curg pantalonii d p mine :D. Nu le am cu masuratorile, niciodata nu m-am masurat, pnetr ca odata pun mai sus, odata pun ma jos si nu stiu exact. Am vazut dupa haine :D:*:*..

Spor>:D<

dyya 07 ian 2011 22:43:23

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Citat:

Anterior postat de crissa17 (Post 463710)

Spor la sport :D:*:*
Sa ne mai tii la curent! Sa ne spui cum mai decurge cu sportul si alimentatia :*

bnbn :* am sa ma iscriu si in jurnal :) spor si tie >:D<

crissa17 07 ian 2011 22:44:17

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Citat:

Anterior postat de dyya (Post 463715)
bnbn :* am sa ma iscriu si in jurnal :) spor si tie >:D<

Multumesc, multumesc, de maine mi-am propus sa fac tae-bo in fiecare zi :D:X:X.. Sper sa ma si tin de treaba :*

ella11 07 ian 2011 22:47:35

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Citat:

Anterior postat de crissa17 (Post 463714)

Da, eu am facut putin pilates, mai mult tae-bo....Dar orice sport in fond face ceva sportul este foarte bun pentru corp. Dar sigur sigur, iti pot spune din experienta ca tae-bo este extraordinar in 2 saptamani curg pantalonii d p mine :D. Nu le am cu masuratorile, niciodata nu m-am masurat, pnetr ca odata pun mai sus, odata pun ma jos si nu stiu exact. Am vazut dupa haine :D:*:*..

Spor>:D<




si eu am facut o gramada de timp tae-bo, mi-a placut la nebunie, dar nu mai pot face din cauza unor probleme de sanatate, in sensul ca eram prea epuizata, ajungand chiar la lesin la un antrenament. si atunci am zis sa apelez la ceva mai light. dar pe langa tae bo, pilates-ul e mult mai usor si mi-e frica sa nu ajung la rezultatele dorite cu el:(

crissa17 07 ian 2011 22:53:18

re: Cum ati scapat de burtica ?
 
Citat:

Anterior postat de ella11 (Post 463728)
si eu am facut o gramada de timp tae-bo, mi-a placut la nebunie, dar nu mai pot face din cauza unor probleme de sanatate, in sensul ca eram prea epuizata, ajungand chiar la lesin la un antrenament. si atunci am zis sa apelez la ceva mai light. dar pe langa tae bo, pilates-ul e mult mai usor si mi-e frica sa nu ajung la rezultatele dorite cu el:(

dar la 172cm, 55....;)....in fine...

Ar trebui sa le iei usor. Sa mananci sanatos in primul rand, adica mananci nu grasimi, nu chipsuri, nu fainoase, paine, cartofi, mazarea, fasole boabe, PAINE, paste...astea NU. Pui, vita, peste, legume proaspete. O salatica tot timpul pe langa ce mananci, o fructa, un iaurt. Ca sa ai energie.

Apoi incet incet. faci 1 zi da o zi nu. Pentru inceput faco 10 minute tae-bo 10 pilates, apoi, nush, dau si eu exemple, tu faci cum vrei. Miercuri faci 10 cu 15, vineri te mentii la fel, abia peste o sapt mai cresti si faci 15 taebo 20pilates( ca ai zis ca nu te consuma atat). Si apoi cand vrei tu faci 25 tae-bo si 30 pilates si ramai asa, o sa vezi k o sa aiba efect. Asa dai timp si organismului si si cu alimentatia o sa fie bine. Nu ai jurnal. daca mai vrei sa ma intrebi ceva sau asa, ma gasesti in jurnal la mine. :*:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:01:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO