forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum pot sa adaug poze la o reteta? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-pot-adaug-poze-reteta-3286.html)

Dana S 27 mar 2010 13:18:23

Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
Nu inteleg cum pot adauga poze la o reteta.Nu vreau sa creez un album personal ci sa pun o reteta si sa va arat cum arata.
Scriu reteta,o explic,si mai departe?

andra_aly 27 mar 2010 13:52:34

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
pai vezi ca langa emoticoane este iconita atasamente. si asa poti sa pui poza:)

Slabuta 27 mar 2010 15:30:19

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
1 ataşament(e)
Buna Dana :)

Cum ti-a zis si Andra, folosesti optiunea de atasamente.

Daca te uiti mai jos de mesaj, vezi ca e scris Administrare atasamente, si de acolo poti incarca poze din calculatorul tau cu retetuta :)

Ti-am pus atasament (faci clic ca sa se mareasca)

Dana S 28 mar 2010 09:04:42

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
5 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 131235)
Buna Dana :)

Cum ti-a zis si Andra, folosesti optiunea de atasamente.

Daca te uiti mai jos de mesaj, vezi ca e scris Administrare atasamente, si de acolo poti incarca poze din calculatorul tau cu retetuta :)

Ti-am pus atasament (faci clic ca sa se mareasca)

Multumesc,fetelor,hai sa facem o incercare;)


Perfect,merge:))!Cu titlu de experienta,v-am aratat pasiunea mea,aia care m-a adus acum,spasita,printre voi...Promit ca de acum veti vedea la mine numai lucruri dietetice,parol!:)

Slabuta 29 mar 2010 15:46:49

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 131466)
Multumesc,fetelor,hai sa facem o incercare;)


Perfect,merge:))!Cu titlu de experienta,v-am aratat pasiunea mea,aia care m-a adus acum,spasita,printre voi...Promit ca de acum veti vedea la mine numai lucruri dietetice,parol!:)

Oauuuu, Dana, :-o ce prajituri frumoase si bombonele ne-ai pus :D

Zici ca sunt cumparate, asa de perfecte le-ai facut. :) Bravo[*2*]

Sa ne impartasesti si retetele :D

Daca nu sunt dietetice, le poti posta aici, asta e locul nostru de "rasfat" virtual :D http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...asat-3066.html

Dana S 30 mar 2010 10:49:18

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
x-(Nu si nu! Aici am sa pun numai retete dietetice si n-aveti grija ca sunt asa de ahtiata dupa dulciuri,incat nu pot trai fara ele,asa ca va trebui sa...creez...Din pacate inca nu s-au inventat "materii prime"dietetice care sa satisfaca gustul nostru convertit la lucruri bune...Daca vreti sa vedeti minunatii interzise va puteti duce la culinarite,acolo am postat lucruri interzise,iar ce am postat eu e nimic fata de ce fac fetele pe acolo...Dar noi nu avem ce cauta intre ispite...Mai bine incercam creatii noi.Apropos!Ce indulcitor dietetic imi recomandati,care sa fie mai putin toxic,sa indulceasca si sa nu dea o "tenta"amaruie produsului?
Dar totusi,ca sa nu va suparati pe mine ca sunt secretoasa,la tortul de ciocolata si la fursecuri am folosit ca umplutura crema parisienne("ganache"),iar la tortul alb am folosit crema caramel("toffy").Glazurile sunt de cacao si respectiv toffy+frisca(naturala nu vegetala),iar la fursecuri,glazura de martipan si de ciocolata menaj(din aia cu grasimi hidrogenate!-din pacate ciocolata naturala nu rezista ca glazura,se topeste)Eu sunt interesata mai mult de partea decorativa decat de continut,dar sunt totusi de principiul ca daca faci deja o prajitura,atunci sa fie cu frisca naturala,ciocolata amaruie de calitate,aluat cu unt,etc...Ptiu drace!:(

Slabuta 30 mar 2010 13:50:20

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 133166)
x-(Nu si nu! Aici am sa pun numai retete dietetice si n-aveti grija ca sunt asa de ahtiata dupa dulciuri,incat nu pot trai fara ele,asa ca va trebui sa...creez...Din pacate inca nu s-au inventat "materii prime"dietetice care sa satisfaca gustul nostru convertit la lucruri bune...Daca vreti sa vedeti minunatii interzise va puteti duce la culinarite,acolo am postat lucruri interzise,iar ce am postat eu e nimic fata de ce fac fetele pe acolo...Dar noi nu avem ce cauta intre ispite...Mai bine incercam creatii noi.Apropos!Ce indulcitor dietetic imi recomandati,care sa fie mai putin toxic,sa indulceasca si sa nu dea o "tenta"amaruie produsului?
Dar totusi,ca sa nu va suparati pe mine ca sunt secretoasa,la tortul de ciocolata si la fursecuri am folosit ca umplutura crema parisienne("ganache"),iar la tortul alb am folosit crema caramel("toffy").Glazurile sunt de cacao si respectiv toffy+frisca(naturala nu vegetala),iar la fursecuri,glazura de martipan si de ciocolata menaj(din aia cu grasimi hidrogenate!-din pacate ciocolata naturala nu rezista ca glazura,se topeste)Eu sunt interesata mai mult de partea decorativa decat de continut,dar sunt totusi de principiul ca daca faci deja o prajitura,atunci sa fie cu frisca naturala,ciocolata amaruie de calitate,aluat cu unt,etc...Ptiu drace!:(

Este foarte bine ca vrei sa treci pe alimente sanatoase si dietetice. :)

Eu folosesc fructoza, este si dietetica si sanatoasa :)

Indulcitori gen aspartam, ciclamat, etc nu recomand, sunt cancerigene.

Si la capitolul frisca ai o alternativa vegetala si care e fara zahar. Am vazut in magazine :)

Asa ca se pot face si deserturi dietetice :)

Fulguta 12 apr 2010 19:00:54

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
Citat:

Anterior postat de Dana S (Post 131466)
Multumesc,fetelor,hai sa facem o incercare;)


Perfect,merge:))!Cu titlu de experienta,v-am aratat pasiunea mea,aia care m-a adus acum,spasita,printre voi...Promit ca de acum veti vedea la mine numai lucruri dietetice,parol!:)

Buna Dana ! Ce bine arata ce ai postat ! Te asteptam cu cele dietetice ![*dansand*]

postolache andreea 18 iul 2010 11:34:17

Re: Cum pot sa adaug poze la o reteta?
 
buna nu imi dai si mie reteta de la tortu cel negru cu floare??e superb vreau sa-l fac si eu mersi mult


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:58:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO