forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum sa reusesti sa te alimentezi corect cand ai o afacere/un job? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-reusesti-te-alimentezi-corect-cand-ai-afacere-job-3543.html)

ledydi 20 apr 2010 11:44:12

Cum sa reusesti sa te alimentezi corect cand ai o afacere/un job?
 
POate are cineva aceeasi problema ca si mine ... :( Eu nu mai reusesc niciodata sa ma alimentez corect din cauza serviciului pe care il am .. si asta sigur ca-mi afecteaza si sanatatea si silueta .. Poate cineva sa-mi dea un sfat bun :D:D:D:D

Slabuta 20 apr 2010 11:46:44

Re: Cum sa reusesti sa te alimentezi corect cand ai o afacere/un job?
 
Citat:

Anterior postat de ledydi (Post 158062)
POate are cineva aceeasi problema ca si mine ... :( Eu nu mai reusesc niciodata sa ma alimentez corect din cauza serviciului pe care il am .. si asta sigur ca-mi afecteaza si sanatatea si silueta .. Poate cineva sa-mi dea un sfat bun :D:D:D:D

Buna Ledydi :)

Ce afacere/job ai? de nu reusesti sa papi la timp? :)

andra_aly 20 apr 2010 11:47:12

Re: Cum sa reusesti sa te alimentezi corect cand ai o afacere/un job?
 
Citat:

Anterior postat de ledydi (Post 158062)
POate are cineva aceeasi problema ca si mine ... :( Eu nu mai reusesc niciodata sa ma alimentez corect din cauza serviciului pe care il am .. si asta sigur ca-mi afecteaza si sanatatea si silueta .. Poate cineva sa-mi dea un sfat bun :D:D:D:D

Bine ai venit printre noi>:D< pai in primul rand trebui sa spui nu mancarii de la fast food sau chestii de genul. mai bine iti pui papa de acasa intr-o caserola. de exemplu o salata cu piept de pui, ceva mai usor care sa nu miroasa dupa tine;)
hai ca se poate. doar trebuie sa ai macar 10minute de pauza numai pentru tine. si cel mai important e sa bei multa apa:) aia cred ca nu are cum sa lipseasca de pe birou:D
mult succes. te asteptam cu vesti

DrIulia2010 20 apr 2010 11:57:49

Re: Cum sa reusesti sa te alimentezi corect cand ai o afacere/un job?
 
Buna.:)
Orice job am avea solicitant sau nu trebuie sa ne alimentam.Trebuie respectate orele mesei,fara a sari peste una din ele,e foarte important pentru noi,pentru sanatatea noastra si pentru a ne mentine o greutate constanta.In ceea ce priveste alimentatia sanatoasa e foarte simplu,la masa de pranz daca iti aduci de acasa pachet pentru a-l servi la servici alegi mancarea sanatoasa(o salata de cruditati/legume sote/abur+carne slaba la gratar,sanwich cu paine neagra si branza proaspata de vaci+ardei/castravete,etc)iar daca vei servi pranzul la restaurant/cantina/etc vei alege sa mananci la fel de sanatos.

ledydi 22 apr 2010 16:51:18

Re: Cum sa reusesti sa te alimentezi corect cand ai o afacere/un job?
 
Salut All
Eu muncesc in domeniul publicitar .. Si din pacate proiectele nu intotdeauna permit o alimentare corecta .. din pacate eu fac alegerea intre sanatate si munca Pro -munca ...Dar e o idee sa eau cu mine de acasa .. problema e in aceea ca nu intotdeauna gatesc acasa si pot sa-mi eau ceva sanatos sa maninc :((((


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:29:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO