forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum sa rezist tentatiilor? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-rezist-tentatiilor-2851.html)

puiu 20 feb 2010 21:50:53

Cum sa rezist tentatiilor?
 
Of....numa ce am mancat o ciocolata si mi-e asa de rau la stomac simt ca vars tot.....nu mai stiu ce sa fac reusesc sa ma mobilizez 2-3 zile si dupaia nimic....nu stiu cum sa mai fac....vreu sa scap de burta....vedeti pozele cu burta mea oribila....vreau sa nu mai am burta pana in vara..Nu stiu ce sa manc....reusesc sa manc 2 zile mai ok si dupaia parca mi-e rau de la ce am mancat ...ma satur repede de un fel.....azi de exemplu am mancat dimineata 100g cereala de ciocolata cu o cana de lapte,la pranz pui 150g cu castraveti murati si rosii si seara nam reusit tentatiei si am mancat ciocolata....:(( m-am plimbat vreo 3 ore cu Lucas in carut.....zilnic ma plimb 2-3 ore....Certati-ma,dati-mi idei cum sa fac sa-mi revin......vreau sa slabesc pana in vara sa ma mentin dupaia vreo 6 luni ca as vrea la anu sa mai facem un bebe:P si nu vreau sa mai am burta la care sa mai adaug peste.....Ati incercat careva sa mancati dupa cartea lu Mihaela Bilic? la spatele cartii are exemple de ce sa manci la mic-dejun,pranz,cina si gustari....cred ca o sa incep sa manc asa.Promit sa ma apuc de facut sport zilnic....:D[*aerobic*]

ianna 20 feb 2010 22:29:26

Re: cum sa rezist....
 
puiule...
uite cateva idei sa te ajute sa te ti de dieta

Pune-ti foi pe frigider sau pe usi...undeva la vedere... fie cu dieta, fie cu programul sportiv...fie cu citate sau vorbe pentru tine de genul " Si azi trebuie sa mananc sanatos!" ..."Numai eu sunt in masura sa zic NU alimentatiei nesanatoase".

Daca ai cuier (pe usa) agata o bluza cand erai slabuta sau cumpara o bluza care iti place f f mult cu masura la care ai vrea sa ajungi pana la vara.

Arunca tot ce nu e sanatos din frigider...pana si ciocolata...daca vrei sa dai la copil...te duci pana la magazin si ii iei cioco mai mica..exact ca de o portie.

Stabileste care e farfuria ta - cea mai mica din casa! - bine nu alege o farfurie de ceasca :))) - si foloseste numai farfuria respectiva

Ia un calendar mare ...cu patratele goale mari ca sa poti nota cu x - cand faci sport si ce ai mancat peste zi... asa iti sare in ochi ...si poate nu o sa vrei sa pierzi munca de o zi sau 2

Tine la vedere o pereche de blugi mai mica... si probeaza-o la luna...sau ori de cate ori simti nevoia sa mananci ce nu trebuie :D

Pune in garda familia...poate te vor sustine...

ianna 20 feb 2010 22:34:36

Re: cum sa rezist....
 
si trebuie sa papi sanatos!...ce alta motivatie mai sanatoasa sa ai decat inca un copilas...si daca ajungi sa fi supraponderala o sa fie foarte greu cu sarcina...plus kilogramele care se vor depunde de la urmatoarea sarcina....si mai gandeste-te asa... trebuie sa fi sexy pentru sotziorul tau daca ptr tine nu dai atentie sau te complaci ;)

puiu 21 feb 2010 00:31:47

Re: cum sa rezist....
 
ianna,sa stii ca acuma mi-am scos o poza cu mine la imprimanta pe car am puso la vedere sa o pot vedea mereu cand sunt gata sa cedez:D

ianna 21 feb 2010 03:49:45

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
foarte bine!

dar nu te multumit....

mai cauta cateva "stimulete" care sa le imprastii prin casa (pe usi) ca sa iti aduci aminte mereu ca vrei un stil de viata sanatos! ...

si eu planuiesc maine sa imi fac biletele sa le pun pe usi si frigider

siu 26 feb 2010 17:33:32

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
buna imi doresc sa slabesc si sigur voi reusi -am nevoie de sustinere si multa vointa

mvthebest 26 feb 2010 17:35:07

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
Citat:

Anterior postat de siu (Post 99790)
buna imi doresc sa slabesc si sigur voi reusi -am nevoie de sustineresi multa vointa

Bine ai venit>:D<:-* Ai sustinere de la toate fetele >:D<

siu 26 feb 2010 17:42:41

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
mersi mult

siu 26 feb 2010 17:45:44

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
astazi am gasit -slabutele si incep sa citesc tot felu de lucruri super interesante si de mare ajutor

mvthebest 26 feb 2010 17:51:01

Re: Cum sa rezist tentatiilor?
 
Citat:

Anterior postat de siu (Post 99813)
astazi am gasit -slabutele si incep sa citesc tot felu de lucruri super interesante si de mare ajutor

Da si eu am descoperit multe aici si mai ales sustinere am avut>:D<
Fa-ti un jurnal , si spune-ne despre stilul tai de viata. ce sport,dieta ti>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:46:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO