forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum scap de "aripioarele " inestetice? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-scap-aripioarele-inestetice-5963.html)

ebru 16 aug 2010 19:56:42

Cum scap de "aripioarele " inestetice?
 
Buna , tuturor!
Am 1.53cm si 49 kg si vreau sa scap de " aripioarele" inestetice , oricat as slabi ele nu se reduc , din contra devin mai proeminente ...
Vreau sa slabesc 5 kg ,am slabit 3 kg in aprox o saptamana .. am lasat dulciurile deoparte , painea , sucurile acidulate ..dar stiu ca sa scap de pernute e nevoie de mai mult .... SPORT ::D:D
Anul trecut timp de 2 luni am facut abdomene in serii
, si un pic pilates ... aveam un abdomen frumos , dar aripioarele erau "tot acolo":-s..............

justbelieve 16 aug 2010 20:47:33

Re: Cum scap de "aripioarele " inestetice?
 
Citat:

Anterior postat de ebru (Post 291605)
Buna , tuturor!
Am 1.53cm si 49 kg si vreau sa scap de " aripioarele" inestetice , oricat as slabi ele nu se reduc , din contra devin mai proeminente ...
Vreau sa slabesc 5 kg ,am slabit 3 kg in aprox o saptamana .. am lasat dulciurile deoparte , painea , sucurile acidulate ..dar stiu ca sa scap de pernute e nevoie de mai mult .... SPORT ::D:D
Anul trecut timp de 2 luni am facut abdomene in serii
, si un pic pilates ... aveam un abdomen frumos , dar aripioarele erau "tot acolo":-s..............

S-a mai discutat despre asta,citeste aici :) http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...oare-1007.html

Slabuta 17 aug 2010 16:13:35

Re: Cum scap de "aripioarele " inestetice?
 
Citat:

Anterior postat de ebru (Post 291605)
Buna , tuturor!
Am 1.53cm si 49 kg si vreau sa scap de " aripioarele" inestetice , oricat as slabi ele nu se reduc , din contra devin mai proeminente ...
Vreau sa slabesc 5 kg ,am slabit 3 kg in aprox o saptamana .. am lasat dulciurile deoparte , painea , sucurile acidulate ..dar stiu ca sa scap de pernute e nevoie de mai mult .... SPORT ::D:D
Anul trecut timp de 2 luni am facut abdomene in serii
, si un pic pilates ... aveam un abdomen frumos , dar aripioarele erau "tot acolo":-s..............

Buna Ebru si bun venit printre noi :)

Pentru aripioare incearca aerobic, dans, tae-bo... aceste sporturi ajuta bine, in plus dieta este importanta.

Cam ce meniu zilnic ai?
Cate calorii mananci, ce papi, organizat pe mese?

ebru 17 aug 2010 18:47:02

Re: Cum scap de "aripioarele " inestetice?
 
De regula prima masa o am dupa ora 11... uneori si mai tarziu de 2, dupa ce termin stagiile si o parte din cursuri, , .... Nu depasesc 1500- mai rar 2000 cal.... doar ca nu e tocmai sanatos ( un corn , o placinta ... care au aprox 500 cal ) .. si mananc pe fuga cand pot :( , ultima masa fiind cam pe la 8-9 , depinde la cat ma intorc acasa :(
Ce sa zic am fost" dependenta " de croissante :P :P ,,,, de cateva luni m-am lasat :D
De aprox 2 sapt fac" PUMP IT UP WORKOUT"...... d e 3 ori pe saptamana ... voi incerca sa fac tae boo , am tot auzit ca sunt eficiente .

Slabuta 23 aug 2010 23:33:53

Re: Cum scap de "aripioarele " inestetice?
 
Citat:

Anterior postat de ebru (Post 292869)
De regula prima masa o am dupa ora 11... uneori si mai tarziu de 2, dupa ce termin stagiile si o parte din cursuri, , .... Nu depasesc 1500- mai rar 2000 cal.... doar ca nu e tocmai sanatos ( un corn , o placinta ... care au aprox 500 cal ) .. si mananc pe fuga cand pot :( , ultima masa fiind cam pe la 8-9 , depinde la cat ma intorc acasa :(
Ce sa zic am fost" dependenta " de croissante :P :P ,,,, de cateva luni m-am lasat :D
De aprox 2 sapt fac" PUMP IT UP WORKOUT"...... d e 3 ori pe saptamana ... voi incerca sa fac tae boo , am tot auzit ca sunt eficiente .

Pai nu este deloc bine, practic toata "masa" de calorii este concentrata in a doua parte a zilei.

Micul dejun este o masa foarte importanta, asigura energia si in plus caloriile ingerate la micul dejun se ard pana la amiaza, metabolismul fiind mai incetinit dupa masa ;)

Iar de cornuri, placinta nici nu poate fi vorba.

Ultima masa trebuie sa fie cu 3-4 ore inainte de somn, si nu foarte consistenta.

Este foarte bine ca faci sport dar trebuie sa iti pui la punct si alimentatia, cum este acum e destul de anapoda.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:30:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO