forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-scapam-rontaitul-fata-tv-ului-pc-ului-3051.html)

riky 09 mar 2010 18:01:07

Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Desi am renuntat definitiv la dulciuri, alune, popcorn, si alte minunatii ce sunt la moda sa le rontai in fata tv-ului sau calculatorului mai nou.....inca mai rontaI, obiceiul nu s-a schimbat,....e adevarat, rontai un mar, doua, mananc un iaurt fara grasimi...ceva nuci...insa rontaitul intre mese, aleatoriu cand te uiti la un film sau faci orice altcev e un obicei prost....incerc sa ma las de sportul asta dar nu stiu cum...SLABUTELOR< AVETI VREO IDEE??? HELP ME........:((

mvthebest 09 mar 2010 18:08:25

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Ia o morcovel si rontaiel. E si bun si scap si de senzatia de rontaiala:)

Kitkat 10 mar 2010 23:43:43

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Hmmm... cum sa scapi de rontait, asta chiar nu stiu sa-ti zic. Ai putea incerca cu o cana maaaare de ceai din care sa tot sorbi. Bea-l cu paiul, asa poti rontai paiul :)) poate functioneaza. :D

Si daca chiar nu te poti abtine de la rontait, icearca varza. Eu asa fac uneori, tai o varza pe jumat si pe urma tai o fasie groasa (pe lungul jumatatii ca sa zic asa) si rontai la ea. Am inteles ca varza are calorii negative, adica corpul are nevoie de un numar mai mare de calorii ca sa o digere decat numarul de calorii pe care il primeste din varza. ;)

riky 11 mar 2010 13:57:57

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Citat:

Anterior postat de Kitkat (Post 113918)
Hmmm... cum sa scapi de rontait, asta chiar nu stiu sa-ti zic. Ai putea incerca cu o cana maaaare de ceai din care sa tot sorbi. Bea-l cu paiul, asa poti rontai paiul :)) poate functioneaza. :D

Si daca chiar nu te poti abtine de la rontait, icearca varza. Eu asa fac uneori, tai o varza pe jumat si pe urma tai o fasie groasa (pe lungul jumatatii ca sa zic asa) si rontai la ea. Am inteles ca varza are calorii negative, adica corpul are nevoie de un numar mai mare de calorii ca sa o digere decat numarul de calorii pe care il primeste din varza. ;)


Buna idee asta cu paiul....deci trebuie sa-mi iau varza:))...msms fetelor de sfaturi>:D<

ianna 11 mar 2010 15:23:28

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 114447)
Buna idee asta cu paiul....deci trebuie sa-mi iau varza:))...msms fetelor de sfaturi>:D<

chiar uitasem de faza asta... sa stii ca da roade bune..plus ca dupa varza cruda ...te vei simti foarte saturata ....

poti sa o tai marunt sau nu...musti din ea ca din mar (din jumatate de varza...vezi nu le lua prea mari...daca sunt mari verzele taie-le in 3 sau 4... ca feliile de tort:)) )

riky 11 mar 2010 16:14:12

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 114575)
chiar uitasem de faza asta... sa stii ca da roade bune..plus ca dupa varza cruda ...te vei simti foarte saturata ....

poti sa o tai marunt sau nu...musti din ea ca din mar (din jumatate de varza...vezi nu le lua prea mari...daca sunt mari verzele taie-le in 3 sau 4... ca feliile de tort:)) )

chestia cu paiul o mai facema dar nu mi-am dat niciodtaa seama ca pot intr-adevar sa nu mai rontai dak am un pai in gura si ma uit la film....cat despre varza...asta chiar merita incercata...da o sa incerc sa-mi aleg varzuci mai mici... de fapt asta e si principalul motiv pentru care ma ingras...ador sa rontai :(

Kitkat 11 mar 2010 16:45:06

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 114575)
chiar uitasem de faza asta... sa stii ca da roade bune..plus ca dupa varza cruda ...te vei simti foarte saturata ....

poti sa o tai marunt sau nu...musti din ea ca din mar (din jumatate de varza...vezi nu le lua prea mari...daca sunt mari verzele taie-le in 3 sau 4... ca feliile de tort:)) )


Pai da, si eu ziceam sa taie varza pe din doua si pe urma, dintr-o jumatate sa taie o felie pe lung. Ca doar n-o sa ia jumatate de varza in brate sa roada la ea. :))

Slabuta 11 mar 2010 20:13:42

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Eu nu rontai in fata TV-ului si calculatorului pentru ca m-am saturat sa fac curatenie zilnic.

Urasc "job'ul" asta asa ca m-am tratat repede de mancat in alte locuri decat bucataria :))

Mereu, gaseai faramituri ba pe pat, ba pe covor... Acum e curat si prefer sa mananc in bucatarie. :)

riky 11 mar 2010 20:18:01

Re: Cum scapam de rontaitul in fata TV-ului/PC-ului?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 115005)
Eu nu rontai in fata TV-ului si calculatorului pentru ca m-am saturat sa fac curatenie zilnic.

Urasc "job'ul" asta asa ca m-am tratat repede de mancat in alte locuri decat bucataria :))

Mereu, gaseai faramituri ba pe pat, ba pe covor... Acum e curat si prefer sa mananc in bucatarie. :)

Slabuta aici tu ai avut un as in maneca...mie imi place sa dau cu aspiratorul pt ca e ca un minisport pt mine...asa ca nu ma dezarmeaza de la rontait facutul curat..plus ca imi place sa redecorez si reamenajez camera in timpul liber si automat ma apuc si de sters praful atunci si de dat cu aspiratorul...si dupa asta eventual ma apuca chefu de gatit....:)) dar cum acum nu mai am timp sa le fac hciar pe toate...ma multumec cu rontait....mai mult am inceput sa rontai si cand invat ceea ce e si mai grav...noroc cu voi ca imi dati sfaturi bune si acum imbin utilul cu placutul..invat si rod varza:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:07:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO