forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-scapi-grasimea-abdomen-3194.html)

mvthebest 18 mar 2010 20:00:35

Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Cum pot scapa de grasimea de pe abdomen??? (nu pot face abdomene,am probleme cu,coloana:-s:( )

riky 18 mar 2010 20:08:56

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
sa stii ca si eu am aceeasi curiozitate...dar mi s-a raspuns ca grasimuta gen burtica se duce cu cardio, cardio, cardio...si de-abia dupa ce grasimea s-a dus...abdomenele vin pentru tonifiere, patratele, modelare..etc

Sand 18 mar 2010 20:10:49

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Atentie la ce mananci si sport, cardio mai ales. Incepi lent, cresti treptat pana la max o ora/zilnic cu o zi pauza. Musai sa transpiri tapan. Nu poti sa slabesti numai la cot, numai la piept, numai la abdomen etc....daca faci sport + dieta sanatoasa - slabesti de peste tot de unde ai grasime. Definirea muschilor e alta treaba dar nu te intereseaza deocamdata.

Red_Rose 18 mar 2010 20:37:52

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
da,adevatar ca cardio ajuta la burtica si grasime anume,o arde dar nu trebuie de facut cardio in exces caci e un sport mai solicitant.E preferatul meu pt ca are efecte mai rapide fata de alte sporturi.Eu cind n=o sa am deloc grasime la burta si colacei ma apuc din nou de pilates(deocamdata nu prea pot ca ma dor ovarele daca incordez muschii abdominali) pt a -mi forma muschisorii de pe abdomen ca sa arda mai multe calorii si sa nu pun grasimea la loc insa acum am de dat jos pina devine plat.In general sint gata la orice sport acum doar sa scap odata de grasimea asta insa ma apuca durerile si balonarile daca fac prea mult sport.

mvthebest 18 mar 2010 20:40:10

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Eu am facut saptamana trecuta cam 60-70min tae-bo,aerobic,zumba si degeaba nu vad rezultate...:(:(:(

onetotilia 18 mar 2010 20:45:08

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
1 ataşament(e)
Sunt convinsa ca o sa se vada....tu sctii bine ca nu apar intr_o saptamana....eu inainte nici nu imbracam rochia asta....ca toate se vedeau....si uite cum arata acum.... :d:d:d:d:d:d:d

mvthebest 18 mar 2010 21:04:39

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 122587)
Sunt convinsa ca o sa se vada....tu sctii bine ca nu apar intr_o saptamana....eu inainte nici nu imbracam rochia asta....ca toate se vedeau....si uite cum arata acum.... :d:d:d:d:d:d:d

Sexy Lady.. Ce super iti sta. Iar rochie e mortala:x:x:x FELICITARI!!!!!!!!


De cate ori pe sapt faci cardio si cate min?

onetotilia 18 mar 2010 21:12:38

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Eu fac cardio apr in fiecare zi...poate de 5 ori pe saptamana.....pai o data filmuletele alea 5 si alta data fac ab bootcamp...dar azi nu am reusit toate 4 filmuletele....numai 3.....azi am facut 26 minute, dar am mers cu biciclteta pana in alt oras la shopping......si m_am plimbat pe acolo o vreme si apoi inapoi...is cam 8 km intr_o parte si 8 in cealalta?deci cam o ora....dar avand in vedere ca m_am ratacit la un moment dat....am mai facut vreo 10 minute daca nu mai mult....si am facut si un pic de zumba....iar dupa cina lam dus si pe caine la plimbare si acum m_am apucat de dansat ca nebuna prin casa....acuma imi trag sufletul un pic.....azi am facut destul zic eu....

onetotilia 18 mar 2010 21:18:03

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Asa si ca sa va spun preturi la haine aici......bluzita de primavara 50 euro,topuri de la 45-120 euro, camasi peste 50 euro..blugi de la 80 euro in sus...sacou cambrat 200 euro...i_am zis azi la al meu ca atunci cand am 50 kg nu are decat sa imi reinnoiasca garderoba....evident nu de ma magazinul ala ,dar nici de la unul ordinar.....(asta asa ca sa va spun ce ma motiveaza pe mine)

mvthebest 18 mar 2010 21:24:32

Re: Cum sa scapi de grasimea de pe abdomen
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 122607)
Eu fac cardio apr in fiecare zi...poate de 5 ori pe saptamana.....pai o data filmuletele alea 5 si alta data fac ab bootcamp...dar azi nu am reusit toate 4 filmuletele....numai 3.....azi am facut 26 minute, dar am mers cu biciclteta pana in alt oras la shopping......si m_am plimbat pe acolo o vreme si apoi inapoi...is cam 8 km intr_o parte si 8 in cealalta?deci cam o ora....dar avand in vedere ca m_am ratacit la un moment dat....am mai facut vreo 10 minute daca nu mai mult....si am facut si un pic de zumba....iar dupa cina lam dus si pe caine la plimbare si acum m_am apucat de dansat ca nebuna prin casa....acuma imi trag sufletul un pic.....azi am facut destul zic eu....

wow:-o:-o:-oDeci faci l-lumea sport... Si de cat timp faci asa?? In cat timp s-au vazut rezultatele?


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:20:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO