forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum sa slabesc la coapse? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-slabesc-coapse-1470.html)

Raluuca 30 sep 2009 09:52:50

Cum sa slabesc la coapse?
 
Buna ! Am 13 ani ( pe 7 martie implinesc 14) am 1.60 m si 45 de kilograme. Stiu... toate spuneti ca nu sunt grasa, dar am o mica problema : coapsele mele sunt un pic cam mari ... si as vrea sa stiu ce sporturi m-ar ajuta si ce exercitii sa fac ca sa le am mai subtiri.A... si ce ar trebui sa mananc ca sa nu am probleme pe viitor cu greutatea :) astept raspunsurile voastre.

alabala 30 sep 2009 09:54:36

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 36924)
Buna ! Am 13 ani ( pe 7 martie implinesc 14) am 1.60 m si 45 de kilograme. Stiu... toate spuneti ca nu sunt grasa, dar am o mica problema : coapsele mele sunt un pic cam mari ... si as vrea sa stiu ce sporturi m-ar ajuta si ce exercitii sa fac ca sa le am mai subtiri.A... si ce ar trebui sa mananc ca sa nu am probleme pe viitor cu greutatea :) astept raspunsurile voastre.

...arata-ne o poza cu tine si dupa aceea vorbim :)

Raluuca 30 sep 2009 10:04:37

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
http://img44.imageshack.us/img44/1125/slabuta.jpg
poza este din august :D

alabala 30 sep 2009 10:07:41

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 36928)

Draga mea ,esti o fata frumoasa si slaba ...scoate-ti din cap prostia asta ca esti big ....ok?

Raluuca 30 sep 2009 10:19:07

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
toate prietenele mele au picioare subtiri :( si am o prietena care tinea dieta cu 800 de kcal pe zi si mergea la aerobic si cu mine la stadion sa alergam... si a slabit mult la coapse.
Eu NU tin dieta... sucurile nu-mi plac, dar am o slabiciune pentru dulciuri si produsele de patiserie :">...
Mentionez ca am 2 ore pe saptamna de handball la scoala + antrenamente tot la handball de 2 ori pe saptamana(sunt in echipa scolii) si duminica mai dau si cateva ture de stadion si totusi nu slabesc la picioare.. exercitii pentru coapse fac acasa in fiecare seara...

Extasssy 30 sep 2009 10:20:58

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 36933)
toate prietenele mele au picioare subtiri :( si am o prietena care tinea dieta cu 800 de kcal pe zi si mergea la aerobic si cu mine la stadion sa alergam... si a slabit mult la coapse.
Eu NU tin dieta... sucurile nu-mi plac, dar am o slabiciune pentru dulciuri si produsele de patiserie :">...
Cam cate calorii am voie sa consum zilnic? Mentionez ca am 2 ore pe saptamna de handball la scoala + antrenamente tot la handball de 2 ori pe saptamana(sunt in echipa scolii) si duminica mai dau si cateva ture de stadion .

Peste 1000 de calorii! Obligatoriu!

PS: din cate stiu eu handballul este un sport care dezvolta foarte bine musculatura, mai ales a bratelor si a picioarelor...
Este foarte posibil ca coapsele tale sa vina tocmai de la handball...

Raluuca 30 sep 2009 10:25:31

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Da... stiu ca nu face bine.

Extasssy 30 sep 2009 10:27:04

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 36936)
Da... stiu ca nu face bine.

Pai atunci sub nici o foarma sa nu scazi sub 1000...
Si te asigur ca vei slabi...
Asta cu toate ca eu nu cred ca ai nevoie de dieta...
Tie numai sportul iti ajunge pentru ca arati f bine...

Raluuca 30 sep 2009 10:28:35

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Acest sport il practicam la scoala si sunt obligata sa-l practic macar atunci cand avem orele de educatie fizica.Daca aceasta este cauza nu m-as mai duce la antrenamente dar m-am gandit ca sportul e bun... . Am un program destul de incarcat, cursurile incep la ora 13:00 si se termina la ora 19:00 si nu mai am timp pentru nimic deoarece dimineata invat .

Extasssy 30 sep 2009 10:30:03

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 36938)
Acest sport il practicam la scoala si sunt obligata sa-l practic macar atunci cand avem orele de educatie fizica.Daca aceasta este cauza nu m-as mai duce la antrenamente dar m-am gandit ca sportul e bun... . Am un program destul de incarcat, cursurile incep la ora 13:00 si se termina la ora 19:00 si nu mai am timp pentru nimic deoarece dimineata invat .

Sportul este foarte foarte bun
Nu renunta la el... si nu renunta la handball... eu am facut in V-VIII handball si apoi am renuntat, si acum regret...

Ce poti tu sa faci, si chiar iti recomand:
  1. asigura-te ca mananci numai mancare sanatoasa
  2. mananca k lumea... preferabil peste 1500-1800 de calorii (tu esti inca in crestere si ai nevoie de vitamine, claciu, proteine, grasimi, etc si banuiesc ca nu vrei sa ai probleme de dezvoltare)
  3. nu face abuz de dulciuri si sucuri
  4. renunta la mancarea de tip fast food si la chipsuri si altele (nu fac deloc bine)
  5. continua cu sportul si in weekend cat mai e frumos afara iesi pe afara sa te plimbi... cate 1-2 ore de mers... Face minuni mersul pe jos...


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:06:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO