Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cura de slabire miraculoasa

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 13 feb 2011, 18:19:16
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de oanaOANAoana Vezi mesajul

Pai da-mi un astfel de regim daca poti
Sigur ca pot, iti recomand cu caldura dieta Montignac,care e mai mult un stil de viata,de tinut mereu, pt ca e f sanatoasa.Si lucrul frumos e ca nu te infometezi,ca in cea Luciu,si mananci si fructe, legume ,carnita, branza etc, in aceeasi zi.Trebuie doar sa elimini cateva alimente daunatoare, si sa ti cont de orele de masa..Plus ceva sport, iti garanteaza slabit frumos si fara sa atarne pielea pe tine sa devii hidoasa.Au fost fete care au slabit si cate 30-40 de kg, dar in timp, in jur de un an..Daca ai rabdare si ambitie, vei vedea anul viitor in oglinda o slabuta frumoasa si sanatoasa, fara vergeturi sau boli de stomac, si fara sa-ti cada parul, unghiile, sa nu-ti mai vina ciclul, ca la dietele de infometare pe care le aveai tu in gand.Daca te intereseaza iti trimit link la o gasca de fete saritoare, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi oricand, si care iti vor face si meniurile pe zile!Poti, numai sa vrei!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 13 feb 2011, 18:40:01
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de oanaOANAoana Vezi mesajul
Nu este vorb ca fac cum vreau sau ca ma obliga cineva dar v-am cerut sfatul nu altceva . Daca sti o dieta mai buna pentru mine nu mi-o poti spune?
Ai cerut un sfat si ai primit un sfat. Nu este deloc ok sa dai jos 15-20 de kg pe luna. In primul rand nici nu ai cum sa dai atat, nu crede ce citesti in ziare, nu tot ce zboara se mananca. Ritmul de slabire depinde de la organism la organism. Eu pot slabi 5 kg intr-o luna, tu poate slabesti 7. Mananca sanatos, fa miscare cat de des poti, fi ft activa si o sa scapi de tot surplusul. Luciu daca slabea 30 de kg intr-o luna prin metode naturale ar fi fost plina de vergeturi si cu pielea atarnand pe ea. Se stie ca a facut liposuctie. Nu mai vb ca ea a fost sub supravegherea unui antrenor personal de fitness si nutritionist.

Si inca ceva, nu te iluziona ca la 13 ani ai crescut. Cresterea la fete se termina la varsta de 21-22 de ani, asa ca mai ai mult si bine pana sa iti termini dezvoltarea. Pana la 18 ani nici nu ai voie sa te apropii de vreo dieta. Asta daca nu vrei sa-ti dai peste cap metabolismul si sa te condamni la a tine diete pe viata.
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 13 feb 2011, 21:17:25
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de oanaOANAoana Vezi mesajul
Nu sunt disperata . Nicoleta Luciu a tinut aceea dieta de o luna in care a slabit 30 de kg - Am incercat-o si eu si in 5 zile am dat cam 3 kg jos . La 13 ani sunt dezvoltata.Ma gandeam sa tin unul care tine 2 luni si slabesti in jur de 16 kg dar corpul inca arata bine .Si v-am cerut ajutoru ca sa-mi pot face o parere . IMI puteti spune o diet de genul : 1 ZI LEGUME ..............ETC ETC Multumesc pentru atentie
Buna!
In primul rand, referitor la acest subiect, dieta miraculoasa este aceea care iti permite o mentinere usoara, fara efecte de gen yo-yo (ingrasarea la loc dupa terminarea dietei, plus cateva kg. extra).

Referitor strict la tine, la 13 ani nu e recomandat sa tii o dieta pt ca, asa cum ti-a spus si Anca, corpul tau e in continua modificare, crestere, definitivare.
Dar poti face ceva. Hai sa analizam de ce ai kg. in plus, ce a duc la acumularea acestora, ce mananci tu zilnic, faci sau nu miscare. Si atunci vom reusi sa indepartam lucrurile rele din viata de zi cu zi, sa le adaugam pe cele bune si rezultatele vor aparea.
Ca sa traiesti si sa e hranesti sanatos nu e greu, ai nevoie doar de putin vointa.
Astfel:
- inlocuiesti painea alba cu paine integrala (100% nu in diferite amestecuri)
- inlocuiesti cornurile, napolitanele, etc. cu dulciuri facute in casa (indulcite cu miere, fructoza sau sirop de ahave) si ciocolata amara.
- mananci cate un fruct zilnic
- mananci cateva migdale, alune, nuci crude de cateva ori pe saptamana
- te axezi pe cat mai multe legume si cruditati
- mananci o salata zilnic
- laptele il bei doar dimineata, in restul zilei preferi iaurtul natur (in care daca vrei pui tu bucatele de fructe uscate sau proaspete, bucatele de ciocolata, etc.)
- mananci carnea in special gratar, fiarta, la bur, la cuptor, fara piele, fara grasimi.
- preferi pestele ori de cate ori se iveste ocazia (si in special la cina)
- renunti pe cat posibil la: sucuri din comert (chiar si cele naturale e mai bine sa ti le faci singurica acasa), faina alba (si tot ceea ce contine faina alba), zahar, fast-food, chipsuri (pufuleti, etc.)
- mananci cu moderatie mamaliga, porumbul, ananasul, pepenii, morcovii, cartofii si eviti pe cat posibil cartofii prajiti.
Faci sport cel putin de 3 ori pe saptamana si cel putin 30 de minute (o zi de repaos pe saptamana e obligatorie)
AI OBLIGATORIU 3 MESE PRINCIPALE SI CEL PUTIN O GUSTARE. Nu mananci niciodata sub 1100 de calorii. Mesele principale trebuie sa te sature, gustarile trebuie sa te fereasca de pofte nedorite.

Cam asta ar fi.
Si, prin amabilitatea unei slabute, ai aici chiar si cum poti masura portiile din anumite alimente, plus sfaturi utile:
http://forum.slabute.ro/slabuta/pasi...gini-2216.html

Cat despre Nicoleta Luciu, in primul rand ea nascuse, clar o parte buna din kg. le-a pierdut asa, apoi, ea a fost urmarita pas cu pas de medici, cu analize, a facut cu siguranta foarte mult sport si nu exclud nici varianta liposuctie.
Plus creme, masaje, sauna, electrostimulare, tratamente cosmetice ca sa nu ramana cu urme.
Noi totusi suntem niste persoane normale, cu posibilitati materiale restranse, nu ne permitem si nici nu trebuie in primul rand sa ne dorim sa facem ce a facut ea. Ea era presata de cariera, in lumea ei imaginea e totul. Si in lumea noastra imaginea conteaza, dar hai sa o obtinem sanatos si, cel mai important, sa invatam sa ne-o pastram.
Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 14:49:08
oanaOANAoana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2011
Locaţie: Lehliu-Gara, Romania
Vârsta: 26
Date: 177cm, 85kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de vamedeea Vezi mesajul

buna!
in primul rand, referitor la acest subiect, dieta miraculoasa este aceea care iti permite o mentinere usoara, fara efecte de gen yo-yo (ingrasarea la loc dupa terminarea dietei, plus cateva kg. Extra).

referitor strict la tine, la 13 ani nu e recomandat sa tii o dieta pt ca, asa cum ti-a spus si anca, corpul tau e in continua modificare, crestere, definitivare.
dar poti face ceva. Hai sa analizam de ce ai kg. In plus, ce a duc la acumularea acestora, ce mananci tu zilnic, faci sau nu miscare. Si atunci vom reusi sa indepartam lucrurile rele din viata de zi cu zi, sa le adaugam pe cele bune si rezultatele vor aparea.
ca sa traiesti si sa e hranesti sanatos nu e greu, ai nevoie doar de putin vointa.
astfel:
- inlocuiesti painea alba cu paine integrala (100% nu in diferite amestecuri)
- inlocuiesti cornurile, napolitanele, etc. Cu dulciuri facute in casa (indulcite cu miere, fructoza sau sirop de ahave) si ciocolata amara.
- mananci cate un fruct zilnic
- mananci cateva migdale, alune, nuci crude de cateva ori pe saptamana
- te axezi pe cat mai multe legume si cruditati
- mananci o salata zilnic
- laptele il bei doar dimineata, in restul zilei preferi iaurtul natur (in care daca vrei pui tu bucatele de fructe uscate sau proaspete, bucatele de ciocolata, etc.)
- mananci carnea in special gratar, fiarta, la bur, la cuptor, fara piele, fara grasimi.
- preferi pestele ori de cate ori se iveste ocazia (si in special la cina)
- renunti pe cat posibil la: Sucuri din comert (chiar si cele naturale e mai bine sa ti le faci singurica acasa), faina alba (si tot ceea ce contine faina alba), zahar, fast-food, chipsuri (pufuleti, etc.)
- mananci cu moderatie mamaliga, porumbul, ananasul, pepenii, morcovii, cartofii si eviti pe cat posibil cartofii prajiti.
faci sport cel putin de 3 ori pe saptamana si cel putin 30 de minute (o zi de repaos pe saptamana e obligatorie)
ai obligatoriu 3 mese principale si cel putin o gustare. Nu mananci niciodata sub 1100 de calorii. Mesele principale trebuie sa te sature, gustarile trebuie sa te fereasca de pofte nedorite.

cam asta ar fi.
si, prin amabilitatea unei slabute, ai aici chiar si cum poti masura portiile din anumite alimente, plus sfaturi utile:
http://forum.slabute.ro/slabuta/pasi...gini-2216.html

cat despre nicoleta luciu, in primul rand ea nascuse, clar o parte buna din kg. Le-a pierdut asa, apoi, ea a fost urmarita pas cu pas de medici, cu analize, a facut cu siguranta foarte mult sport si nu exclud nici varianta liposuctie.
plus creme, masaje, sauna, electrostimulare, tratamente cosmetice ca sa nu ramana cu urme.
noi totusi suntem niste persoane normale, cu posibilitati materiale restranse, nu ne permitem si nici nu trebuie in primul rand sa ne dorim sa facem ce a facut ea. Ea era presata de cariera, in lumea ei imaginea e totul. Si in lumea noastra imaginea conteaza, dar hai sa o obtinem sanatos si, cel mai important, sa invatam sa ne-o pastram.
pupici!>:d<>:d<>:d<
mersi :d>:d<
oanaOANAoana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2000 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1483 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 15:04:26
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Sper sa-ti fie de ajutor!
Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 10:37:19
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de oanaOANAoana Vezi mesajul
Nu sunt disperata . Nicoleta Luciu a tinut aceea dieta de o luna in care a slabit 30 de kg - Am incercat-o si eu si in 5 zile am dat cam 3 kg jos . La 13 ani sunt dezvoltata.Ma gandeam sa tin unul care tine 2 luni si slabesti in jur de 16 kg dar corpul inca arata bine .Si v-am cerut ajutoru ca sa-mi pot face o parere . IMI puteti spune o diet de genul : 1 ZI LEGUME ..............ETC ETC Multumesc pentru atentie

Cum ti-a spus si Ame, dieta Luciu functioneaza pentru o femeie matura care slabeste in urma unei sarcini in care s-a ingrasat in cateva luni cu multe kg. Pe de o parte, organismul singur isi revine dupa sarcina si ajuta la slabire, pe de alta dieta unei persoane mature nu are nici o legatura cu ce trebuie sa manance o fata de varsta ta.

La tine organismul se regleaza singur prin simpla respectare a regulilor pe care ti le-a spus Ame - nu e greu, trebuie sa ai la scoala gustari si poate masa de pranz la tine, in functie de orar, si sa nu iti pese daca mananci dintr-o cutiuta mancare preparata acasa, in loc sa mananci un junk food cum mananca unii colegi.

In timp vei vedea ca nu iti trebuie cura-minune ci un stil de viata mai sanatos, de o igiena alimentara care din pacate nu se invata in scoala. Pierde niste timp pe site si citeste cateva subiecte despre slabit sanatos, sport si viata sanatoasa - poti da search la orice vrei sa gasesti si poti avea inclusiv retete, iar daca iti scrii meniul zilnic poti verifica echilibrul dintre proteine, grasimi si carbohidrati din alimentatia ta. Te mai poti inspira din meniurile altor slabute care doresc sa slabeasca sanatos.

Multa sanatate iti doresc si ai grija de tine
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 11:46:19
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Daca la 13 ani ai 1.77 inaltime si 85 kg nu ar strica sa treci putin pe la doctor pentru niste analize, inclusiv hormonale.
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 01:38:20
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Oana.. cine nu ar vrea sa slabeasca 5 kg intr-o luna?.
Crede-ma nu incerca nicio o dieta care iti zice k in nu stiu cate zile scapi de 7 kg,ca o sa ai peste cat ai acum
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 16:27:57
oanaOANAoana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2011
Locaţie: Lehliu-Gara, Romania
Vârsta: 26
Date: 177cm, 85kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de Dio Vezi mesajul
Daca la 13 ani ai 1.77 inaltime si 85 kg nu ar strica sa treci putin pe la doctor pentru niste analize, inclusiv hormonale.
Am fost la doctor >Probleme nu sunt sunt .Totul este absolut normal .Pur si simplu ma aingozeste ideea ca la anul avem bal si trebuie sa-mi cumpar rochie . Am aripioare . ....Un defect care ma terorizeaza ..daca nu as avea aceste aripioare picioarele mele ar fi normale.Nu am fost mereu asa ..pur si simplu in 2 luni am pus 20 si ceva (nu mai retin ) de kg pe mine . Deci cred c ava dati seama ce soc pentru oamenii din jurul meu .Nici nu realizam cat de mult puneam pe mine . De aceea vreau sa slabesc .Plus ca nu vreau sa las defectele sa-mi acapareze calitatile
oanaOANAoana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2000 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1483 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 18:02:52
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Cura de slabire miraculoasa

Citat:
Anterior postat de oanaOANAoana Vezi mesajul
Am fost la doctor >Probleme nu sunt sunt .Totul este absolut normal .Pur si simplu ma aingozeste ideea ca la anul avem bal si trebuie sa-mi cumpar rochie . Am aripioare . ....Un defect care ma terorizeaza ..daca nu as avea aceste aripioare picioarele mele ar fi normale.Nu am fost mereu asa ..pur si simplu in 2 luni am pus 20 si ceva (nu mai retin ) de kg pe mine . Deci cred c ava dati seama ce soc pentru oamenii din jurul meu .Nici nu realizam cat de mult puneam pe mine . De aceea vreau sa slabesc .Plus ca nu vreau sa las defectele sa-mi acapareze calitatile
Oana, ce s-a intamplat in aceste 2 luni, adica ce ai facut diferit fata de cum faceai inainte ca sa te ingrasi atat de mult intr-un timp atat de scurt?
Pt ca pe mine nu ma convinge nimeni ca de fapt nu e si o problema medicala.
Mi se pare pur si simplu imposibil, cred ca si daca faceai cura de ingrasare nu reuseai sa pui atat de mult.
Pana la anul din fericire e destul timp ca sa dai sanatos aceste kg. jos. Cate 3-4 pe luna si in cateva luni esti din nou o slabuta.
Dar trebuie sa fii ambitioasa si sa faci sport.
Nu te descuraja, ca e posibil. Si sa ai si multa rabdare, mai ales la varsta ta!
Te pup si astept sa imi spui ce masuri ai de gand sa iei!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cura slabire, cure rapide, slabire rapida, slabit rapid, vreau sa slabesc

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cura de slabire si sanii rallu Ingrijire corporala 61 26 mai 2013 17:16:24
Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire? Maria.Florian Pregatirea pentru slabire 6 20 iun 2011 19:00:37
Vreau si eu o cura de slabire sanatoasa si accesibila raluk2me Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 40 21 feb 2011 10:10:21
Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate Gea Arhiva jurnale slabit 416 26 sep 2010 12:14:17

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole