forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cura de slabire miraculoasa (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cura-slabire-miraculoasa-7983.html)

PUFULET ROZ 31 ian 2011 21:01:22

Cura de slabire miraculoasa
 
stie cineva vro cura de slabire miraculoasa?
:D

anqutz 01 feb 2011 15:21:51

Re: Cura de slabire miraculoasa
 
Orice cura de slabire miraculoasa se termina prin a te ingrasa la loc si a mai lua si cateva kg extra. Daca vrei sa slabesti si sa iti mentii noua greutate, atunci trebuie sa alegi o dieta sanatoasa: Monty, South Beach, hipocalorica etc, sunt destule variante pe site. Te uiti si hotarasti care ti se potriveste mai bine. Dai jos ceva mai greu, dar rezultatele se mentin mult mai usor.

Si ca sa ai rezultate si mai bune e bine sa faci si sport, minim 30 de min/zi, de 3 ori/sapt. O sa iti modelezi corpul frumos, o sa slabesti mai usor, nu ti se lasa pielea, scapi de celulita (daca ai).

oanaOANAoana 13 feb 2011 17:30:08

Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
:(Imi poate spune si mie cineva o dieta de max. o luna prin care pt slabi in jur de 15-20 kg ..De preferat una gen :Luni:Legume,Marti:Fructe,Miercuri:Legume........( Totul in afra de branza si lapte degresat -imi fac rau ) ect etc ....":x;)
Stiu ca cer cam multe dar chiar am nevoie de ajutor :D:D:-s
Orice sugestie e bine venita:D

justbelieve 13 feb 2011 17:39:18

Re: Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
In primul rand bine ai venit!
De ce esti asa de disperata?De ce 20 de kg intr-o luna?:-oSi in plus,ai 13 ani.Nu inteleg de ce atata graba.In loc sa slabesti incet,sanatos si fara piele lasata vrei sa slabesti repede,nesanatos si ... distrugandu-ti sanatatea si corpul.
Dieta de care spui tu banuiesc ca e cea disociata.Dar totusi,esti inca in crestere asa ca nu e recomandat sa tii o asemenea dieta.
Mananca sanatos,incearca sa elimini incetul cu incetul prajelile,sucurile,produsele tip fast-food,dulciurile.Fa sport 30-40 de minute pe zi.
Ai grija sa nu te infometezi,nu e deloc bine pentru tine si nici pentru corpul tau.

VentoFreddo 13 feb 2011 17:41:38

Re: Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
Citat:

Anterior postat de oanaOANAoana (Post 523911)
:(Imi poate spune si mie cineva o dieta de max. o luna prin care pt slabi in jur de 15-20 kg ..De preferat una gen :Luni:Legume,Marti:Fructe,Miercuri:Legume........( Totul in afra de branza si lapte degresat -imi fac rau ) ect etc ....":x;)

Citat:

Anterior postat de oanaOANAoana (Post 523911)
Stiu ca cer cam multe dar chiar am nevoie de ajutor :D:D:-s
Orice sugestie e bine venita:D

BUna,Oana,bine ai venit!
DE ce trebuie intr-o luna sa slabesti atat?In primul rand asa ceva e imposibil,chiar daca ai incerca te-ai imbolnavi foarte grav.Dar 20 de kilograme le poti slabi intr-un ritm de 4-5 kilograme pe saptamana,cu o dieta sanatoasa, nu e posibil ceea ce doresti tu.
Oricum,diete sanatoase aici vei gasi destule, si sfaturi si prietene, dar,repet,la varsta ta nici nu ar trebui sa tii dieta,ai incercat sa vorbesti cu mama ta sa te duca la un medic care te poate ajuta?
Cu prietenie,Emilia
Later edit:am gresit, din cauza ca am ramas:-o,cu o dieta sanatoasa e recomandat maxim 5 kg pe LUNA,sa slabesti:)

Slabuta 13 feb 2011 17:42:36

Re: Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
Citat:

Anterior postat de oanaOANAoana (Post 523911)
:(Imi poate spune si mie cineva o dieta de max. o luna prin care pt slabi in jur de 15-20 kg ..De preferat una gen :Luni:Legume,Marti:Fructe,Miercuri:Legume........( Totul in afra de branza si lapte degresat -imi fac rau ) ect etc ....":x;)
Stiu ca cer cam multe dar chiar am nevoie de ajutor :D:D:-s
Orice sugestie e bine venita:D

Oana sa te uiti ce scrie in partea de sus a site-ului, pe prima pagina:

Comunitatea pentru stil de viata sanatos, alimentatie corecta si sport

Din fericire aici nu se promoveaza diete de 15-20 kg pe luna.:-s

oanaOANAoana 13 feb 2011 18:02:46

Re: Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
Nu sunt disperata .;) Nicoleta Luciu a tinut aceea dieta de o luna in care a slabit 30 de kg - Am incercat-o si eu si in 5 zile am dat cam 3 kg jos . La 13 ani sunt dezvoltata.Ma gandeam sa tin unul care tine 2 luni si slabesti in jur de 16 kg dar corpul inca arata bine ;) .Si v-am cerut ajutoru ca sa-mi pot face o parere . IMI puteti spune o diet de genul : 1 ZI LEGUME ..............ETC ETC ;) Multumesc pentru atentie :D

oanaOANAoana 13 feb 2011 18:07:09

Re: Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
:x
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 523928)
BUna,Oana,bine ai venit!
DE ce trebuie intr-o luna sa slabesti atat?In primul rand asa ceva e imposibil,chiar daca ai incerca te-ai imbolnavi foarte grav.Dar 20 de kilograme le poti slabi intr-un ritm de 4-5 kilograme pe saptamana,cu o dieta sanatoasa, nu e posibil ceea ce doresti tu.
Oricum,diete sanatoase aici vei gasi destule, si sfaturi si prietene, dar,repet,la varsta ta nici nu ar trebui sa tii dieta,ai incercat sa vorbesti cu mama ta sa te duca la un medic care te poate ajuta?
Cu prietenie,Emilia
Later edit:am gresit, din cauza ca am ramas:-o,cu o dieta sanatoasa e recomandat maxim 5 kg pe LUNA,sa slabesti:)

Pai da-mi un astfel de regim daca poti :)

justbelieve 13 feb 2011 18:07:26

Re: Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
Citat:

Anterior postat de oanaOANAoana (Post 523958)
Nu sunt disperata .;) Nicoleta Luciu a tinut aceea dieta de o luna in care a slabit 30 de kg - Am incercat-o si eu si in 5 zile am dat cam 3 kg jos . La 13 ani sunt dezvoltata.Ma gandeam sa tin unul care tine 2 luni si slabesti in jur de 16 kg dar corpul inca arata bine ;) .Si v-am cerut ajutoru ca sa-mi pot face o parere . IMI puteti spune o diet de genul : 1 ZI LEGUME ..............ETC ETC ;) Multumesc pentru atentie :D

Si tu vrei sa slabesti ca Nicoleta Luciu?:)

Cum am spus,o dieta gen 1 zi legume 1 zi fructe este dieta disociata,dar sincera sa fiu nu ti-o recomand.Dar tu faci cum vrei,nimeni nu te obliga nimic.

oanaOANAoana 13 feb 2011 18:12:03

Re: Am nevoie de ajutor urgent!!!!
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 523964)
Si tu vrei sa slabesti ca Nicoleta Luciu?:)

Cum am spus,o dieta gen 1 zi legume 1 zi fructe este dieta disociata,dar sincera sa fiu nu ti-o recomand.Dar tu faci cum vrei,nimeni nu te obliga nimic.

Nu este vorb ca fac cum vreau sau ca ma obliga cineva dar v-am cerut sfatul nu altceva . Daca sti o dieta mai buna pentru mine nu mi-o poti spune?:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:13:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO