Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 17:04:17
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca, sau ma rog ca ar duce-o mult mai bine daca ar slabi? acuma colac peste pupaza lucreaza si noaptea ceea ce a facut sa se ingrase si mai mult..
m-am uitat la locul noilor venite, dar ce scrie acolo e pentru cele care s-au hotarat
ea are in jur de 160 si 85-90 kg
nu vrea sa intre pe site ca de 2 luni de cand m-am apucat eu de slabit i-am zis de site
tre sa ma gandesc cum sa abordez problema
acuma cat e fierul cald..- m-a vazut pe mine si mi-a zis ca arat foarte bine, aproape cum eram inainte
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 04 ian 2010 at 17:08:30.
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 17:15:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca, sau ma rog ca ar duce-o mult mai bine daca ar slabi? acuma colac peste pupaza lucreaza si noaptea ceea ce a facut sa se ingrase si mai mult..
m-am uitat la locul noilor venite, dar ce scrie acolo e pentru cele care s-au hotarat
ea are in jur de 160 si 85-90 kg
nu vrea sa intre pe site ca de 2 luni de cand m-am apucat eu de slabit i-am zis de site
tre sa ma gandesc cum sa abordez problema
acuma cat e fierul cald..- m-a vazut pe mine si mi-a zis ca arat foarte bine, aproape cum eram inainte

Dorutza este foarte greu sa convingi un om sa faca ceva pentru care nu este inca gata, sau nu este suficient convins ca vrea acel lucru...

Poate ar trebui sa ii impartasesti din experienta ta, din ce papi tu, sau chiar sa va intalniti mai des, sa faceti sport impreuna...

si eu am aceeasi problema acum, si mai intai am deschis discutia despre slabit, sa vad cum reactioneaza, si era pozitiva, dupa am intrebat-o cum isi imagineaza slabitul, ce va papa, ce sport va face, si cand discutia a inceput sa evolueze si a aflat si ea mai multe era din ce in ce mai convinsa ca vrea sa slabeasca.

Ea ar vrea sa facem sport impreuna, adica sa mergem la sala, dar eu nu am timp de plimbat prin Bucuresti, tare multe ore se pierd, eu fac acasa, poate voi sunteti mai apropae si ati putea organiza niste ore de sport impreuna
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 17:24:49
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul



Dorutza este foarte greu sa convingi un om sa faca ceva pentru care nu este inca gata, sau nu este suficient convins ca vrea acel lucru...

Poate ar trebui sa ii impartasesti din experienta ta, din ce papi tu, sau chiar sa va intalniti mai des, sa faceti sport impreuna...

si eu am aceeasi problema acum, si mai intai am deschis discutia despre slabit, sa vad cum reactioneaza, si era pozitiva, dupa am intrebat-o cum isi imagineaza slabitul, ce va papa, ce sport va face, si cand discutia a inceput sa evolueze si a aflat si ea mai multe era din ce in ce mai convinsa ca vrea sa slabeasca.

Ea ar vrea sa facem sport impreuna, adica sa mergem la sala, dar eu nu am timp de plimbat prin Bucuresti, tare multe ore se pierd, eu fac acasa, poate voi sunteti mai apropae si ati putea organiza niste ore de sport impreuna
si ea e receptiva dar nu face nimik in priivinta asta. a trecut mult timp de cand a fost slaba si se complace in situatie. traieste dupa principiul cine ma place ma place asa..dar nu e chiar asa.
am fost o data la sala impreuna, dar nu a mai venit... banii. nu stam aproape deloc. eu m-am casatorit si m-am mutat de acolo
apoi ea are nu stiu ce probleme cu rosiile, salata, castravetii,ceva de genulv-- i se face rau de la ele
cu mancarea nu stiu ce sfaturi sa-i dau. eu nu ma simt la regim, eu asa am impresia ca mananc orice- (nu stiu daca e chiar asa, dar ma simt tare bine, ca n-am restrictii), si ei nu stiu ce i-ar face bine
nu vreau nici sa o jignesc.. ma cam repezeste cand vine vorba de mancare
am o carte de motivatie pentru slabit- as vrea sa io dau pe aia sa o citeasca
ok. deci primul pas- sa mergem la un suc noi doua sa vb- dar pt asta tre sa ma pregatesc ce sa-i spun
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 20:00:49
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

dorutza te-as sfatui sa nu te bagi... nu o complexa... multe persoane grase sunt complexate ... ca o arata sau nu, faptul ca ea se complace este efectiv alegerea ei..si atitudinea ei cu "cine ma place, ma place si grasa" este destul de pozitiva. Fetele in general se apuca de slabit cand se indragostesc sau vor sa faca o familie... sunt cele mai "functionabile" motive

daca tu o bati la cap cu slabitul va ajunge sa aiba mai mult sau mai putin o atitudine de repulsie fata de tine...daca vrei sa ai o discutie asa ca fapt divers printre multe alte subiecte de discutie..ok..poti sa o ai...dar nu o cicali la cap.... si nu orice motiv care pe tine te stimuleaza va merge si ptr ea.


trebuie sa fi foarte diplomata chiar daca sunteti cele mai bune prietene
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 20:16:52
alexa.stan's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Eu cred ca daca vrei s-o ajuti cu ceva, ar fi s-o inviti pe la tine mai des, la masa, de exemplu, si sa faci evident mancare de regim, daca nu papa rosi si castraveti si salata, incearca sa-i faci salata din radacini, telina, morcovi etc. asa va observa ca se simte mai bine, ca sunt la fel de ieftine sau chiar mai ieftine ca mancare pe care o papa ea. l-a inceput si eu eram retinuta in a tine un regim, pt ca nu aveam bani de gratar zilnic, si-mi faceam mazare, sau mancare de cartofi, sau ciorba, traditionala. par mai ieftine, acum imi dau seama ca nu sunt deloc. Si pe mine ma tot bat la cap colegele cu slabitul, dar este o mare problema ele nu inteleg ca niciodata nu am reusit sa slabesc, si ma tot seaca si acum, de uneori chiar ma simt prost pt ca nu au timp sa asculte, ci doar dau sfaturi pe care eja le stru si le aplic, cel putin 80%. Ea a fost inainte slaba???
__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 20:27:59
alexa.stan's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 96kg
Mesaje: 947
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Asa si vroiam sa-ti mai zic si de plimbari lungi. la pas normal, sau chiar lent. Daca nu face miscare se va simti foarte bine dupa 2 ore. si asa ii vei da si ei un imbold.

Mai conteaza foarte mult si starea eu emotionala. Ar fi mai bine sa vb mai mult despre asta si sa te apropii mai mult de ea.

Citeam in vacanta, intr-un site al unui cabinet de nutritie, si am descoperit ca exista foarte multe, glande care produc diversi hormoni, atunci cand esti stresat si din cauza asta te intrasi. In timp ce citeam ma gandeam la mine, ca ma ingrasi numai atunci cand sunt pe teren nesigur. cand sunt derimata, sau cand imi fac prea multe griji pentru ceva anume. in vacanta, mi-am petrecut timpul facand calcule pt luna ianuarie, si incercand sa economisesc cat mai mult cu putinta de sarbatori. si m-am ingrasat. Iar in noiembrie-decembrie, eram atat de fericita si linistita, ca aveam mult de lucru, si totul era roz si frumos, si uite ca am slabit cam 10 cm in talie (pe curea), nu am tinut un regim, mai mult cred ca am mancat in noiembrie, mai multe dulciuri si coico, ca in cele 2 zile de sarbatori. Dar uite care este partea proasta, am fost la endocrinilog, si nu-mi a zis nimic, de nici un hormon, si de nici o glanda. doar tiroida (glanda asta aproape ca nici nu are nici o treaba cu ingrasatul). Deci poate ca ea incearca in sinea, ei, cum incerc si eu, dar, rezultatele mereu se lasa ateptate.

Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva, dar parerea mea, este ca incet incet, ar trebui s-o introduci in stilul tau alimentar, si sa-i arati cate posibilitati are, si evident sa-i arati cate benefci are o plimbare lungaaaaaa. (ai grije sa nu fie presata de timp cand iesiti, la plimbare). Si vezi care ar fi motivul, pt care ea s-a ingrasat.
__________________
Acum suntem doi, si invatam sa papam sanatos.


Jurnal Alexa.Stan
http://forum.slabute.ro/sunt-insarci...10-a-3639.html
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 20:45:38
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

cand eram mici era si ea slaba.dar a fost o faza la un moment dat cu ceva baiat si dupa aia nu a mai vrut sa iasa din casa.(de aici a inceput totul de la baiatul ala, de fapt de la ce au zis restul copiilor dupa ce baiatul a plecat acasa la sfarsitul verii) s-a ingrasat de la stat in casa si uitat la televizor si mancat in timpul acesta. deci e de catva timp mai grasuta si tot a pus. deci cred ca a si uitat cum e sa fii slaba. are ceva probleme de sanatate dar nu din alea de la care nu poate sa slabeasca ce mai bine zis aparute din cauza ingrasarii
ideea e ca eu vreau sa o ajut , ea are 25 de ani si nu a mai avut un prieten de mult, si are si o atitutine defensiva fata de toti pe care nu ii cunoaste.
si stiu cum gandeste ea acuma pt ca asa am fost si eu. ma uitam cum se pun kg pe cantar si pe mine si nu ma interesa.
dar mai stiu ca si daca ar da cumva vrea 10 kg jos, s-ar schimba totul, mai ales in gandirea ei
mie nu mi se pare ca gandirea "cine ma place, ma place asa" e o gandire buna. nu stiu de ce, dar cand aud replica asta, mi se urca tensiunea da, intr-adevar e adevarata dar asta inseamna ca tu nu asculti de nimeni decat de tine, nu lasi nici o parere sa patrunda in universul tau, le stii pe ale tale si gata.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 15:00:34
Rori's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personala,pseudo-vegetariana
Date: 160cm, 43kg
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

am o prietena ,are 90 kg si e adepta lui "cine ma place,ma place si grasa..."...cam de o luna tot incerc sa o conving ca ar fi bine sa mai slabeasca...ii povestesc ce am mai facut in privinta asta....o servesc cu ceva fructe/legume cand vine pe la mine( de cele mai multe ori ma refuza...doar...nu e iepure...).Zice ca prietenul ei (incredibil dar are...) o iubeste asa cum e...si in concluzie nu are motive sa slabeasca...nu e absolut deloc motivata desi...ar fi cazul...
Din cand in cand...crezand ca ma bucura imi zice cate ceva de ma lasa..masca...de ex..."Azi nu am mancat nimic!(era 6 seara)"...i-am zis..foarte rau...mananca pentru ca daca nu o faci acum..o sa te plezneasca foamea la noaptesi o sa fie mai rau... si la ora 7 era cu 2 prajituri mari in fata....isi permite ca doar....nu a mancat nimic toata ziua...si dupa vine la imne si imi cere scuze ca a mancat....pai degeaba imi ceri mie scuze....ca tu te ingrasi...

nu stiu...e bine sa ai o gandire pozitiva...dar sa nu te deranjeze faptul ca esti mare.....sa nu ai pic de vointa...nu si-o dori si ea...sa se imbrace frumos..sa arate mai..decent...

eu cred ca trebuie sa slabim si sa aratam bine in primul rand pentru noi...sa ne uitam in oglinda...sau in vitrinele de sticla si sa fim multumite de ceea ce vedem....

dar daca de ex..prietena mea...nu crede ca este cazul sa ia masuri...daca ei i se pare ok...ce sa-i mai zic...stiti..e o vorba..binele cu forta nu se face....
Rori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1322 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 805 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 548 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 15:40:41
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Multe fete sunt foarte contiente de sacul de kg pe care il duce, unele sunt chiar norocoase ca au prieten... Am vazut si eu fete plinute cu iubiti,dar ele era mai bogate si aia profitau de pe urma lor..
Nu spun,sunt si baieti care iubesc fete plinute dar 1 la 1mil. Am observat ca mosi sau barbati mai in varsta se uita la fetele mai plinute...
In primul rand grasimea nu e buna pentru sanatate nu neaparat aspectul fizic..
Si mancatul in exces este o boala care daca vrem o putem trata. Consider ca daca vrei si iti doresti mult poti slabi,dar daca zici ca nu poti si nu slabesti inseamna ca nu-ti doresti atat de mult precum spui..
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 18:14:01
ema5288's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 157
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: cum as putea convinge o prietena ca trebuie sa slabeasca

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Multe fete sunt foarte contiente de sacul de kg pe care il duce, unele sunt chiar norocoase ca au prieten... Am vazut si eu fete plinute cu iubiti,dar ele era mai bogate si aia profitau de pe urma lor..
Nu spun,sunt si baieti care iubesc fete plinute dar 1 la 1mil. Am observat ca mosi sau barbati mai in varsta se uita la fetele mai plinute...
In primul rand grasimea nu e buna pentru sanatate nu neaparat aspectul fizic..
Si mancatul in exces este o boala care daca vrem o putem trata. Consider ca daca vrei si iti doresti mult poti slabi,dar daca zici ca nu poti si nu slabesti inseamna ca nu-ti doresti atat de mult precum spui..
nu este adevarata faza cu baietii!! eu sunt cu un tip de 7 ani, mai exact de cand eu aveam 15 ani!! atunci nu aveam 80 kg, dar tot eram plinuta!! si in tot acest timp a stat langa mine , desi m-am ingrasat (pana la 86 kg), niciodata nu mi-a zis ca l-ar deranja ca m-am ingrasat(uneori mai zicea ca s-ar putea sa imi afecteze sanatatea mai tarziu!!
nu conteaza cum arati decat pentru prima impresie, in rest poti fi placut indiferent daca esti obez, gras, slab. depinde doar daca stii sa te faci placut
ema5288, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 709 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
forum diete, prietene, slabire, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa il ajut pe sotul meu sa slabeasca? madel Sa ne ajutam barbatii! 18 02 dec 2011 10:35:42
Cate calorii trebuie sa ard ca sa slabesc 2 kg pe luna? karmara Sport 18 02 nov 2011 21:01:45
Trebuie sa gasesc din nou ambitia ca sa slabesc th3odor Sa ne ajutam barbatii! 13 30 ian 2010 21:53:23
Cate calorii trebuie consumate zilnic ca sa nu ajung la infometare? Slabuta Am nevoie de ajutor! 0 10 dec 2009 00:27:43
Cum as putea sa slabesc? biank_elena20 Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 16 19 nov 2009 21:28:49

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole