forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Diferenta intre cantare (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/diferenta-intre-cantare-7298.html)

david 29 nov 2010 23:03:51

Diferenta intre cantare
 
Buna slabuta ,am si eu o intrebare poate ma poti ajuta.Am doua cantate cel vechi i-mi arata 60.3 iar cel nou 54.1,problema e ca le-am probat ,am pus 4 kg de miere pe ele si cel nou i-mi arata 4kg fix si cel vechi 4.2 ,acum nu stiu care e bun

Slabuta 30 nov 2010 10:19:05

Re: Diferenta intre cantare
 
Citat:

Anterior postat de david (Post 421176)
Buna slabuta ,am si eu o intrebare poate ma poti ajuta.Am doua cantate cel vechi i-mi arata 60.3 iar cel nou 54.1,problema e ca le-am probat ,am pus 4 kg de miere pe ele si cel nou i-mi arata 4kg fix si cel vechi 4.2 ,acum nu stiu care e bun

Te-ai cantarit pe ambele in acelasi moment al zilei?
Le pui pe o suprafata dreapta fara denivelari?

Nu au o diferenta chiar asa de mare intre ele, 200 gr nu e mult, dar vad ca atunci cand te cantaresti tu, este o diferenta mare.

claudiam 30 nov 2010 10:51:39

Re: Diferenta intre cantare
 
cel bun e cel care arata mai putin;;) bun pentru psihic>:D<
acum serios...cam mare diferenta intre ele, dar cel putin teoretic cel nou ar fi mai bun.
Sunt electronice?

Mihaela1006 30 nov 2010 12:18:11

Re: Diferenta intre cantare
 
am avut si eu un cantar care dadea eroarea cu atat mai mare cu cat era mai mare greutatea cantarita.
Cel nou ar trebui sa fie cel bun, dar verifica-le altfel: cantareste-te pe un alt cantar, de preferinta electronic, si dupa aceea cat mai repede, imbracata la fel, incearca-le din nou pe ale tale.
sau pune pe cantar atatea sticle de apa pline cat sa poti verifica mai bine cantitatea (pare cam complicata treaba asta :P) la 10, 20 sau mai multe kg. Vei vedea mai bine diferentele de cantarire ale celor doua cantare si il vei putea alege pe cel bun.

dorutza 30 nov 2010 12:25:36

Re: Diferenta intre cantare
 
Citat:

Anterior postat de david (Post 421176)
Buna slabuta ,am si eu o intrebare poate ma poti ajuta.Am doua cantate cel vechi i-mi arata 60.3 iar cel nou 54.1,problema e ca le-am probat ,am pus 4 kg de miere pe ele si cel nou i-mi arata 4kg fix si cel vechi 4.2 ,acum nu stiu care e bun

si eu am doua cantare care arata cu 2 kg diferenta. cel cu ace arata mai mult cu 2 kg decat cel electronic . dar 4 kg e cam mult.
eu stiu ca cel cu ace arata greutatea reala. pentru ca refuz sa cred ca la 55 de kg cat imi arata cel electronic arat asa cum arat. dar ma iau dupa cel electronic ca sa pot urmari mai bine evolutia

claudiam 30 nov 2010 14:36:39

Re: Diferenta intre cantare
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 421601)
si eu am doua cantare care arata cu 2 kg diferenta. cel cu ace arata mai mult cu 2 kg decat cel electronic . dar 4 kg e cam mult.
eu stiu ca cel cu ace arata greutatea reala. pentru ca refuz sa cred ca la 55 de kg cat imi arata cel electronic arat asa cum arat. dar ma iau dupa cel electronic ca sa pot urmari mai bine evolutia

Arati foarte bine si ai slabit frumos! da-i timp creierului sa memoreze noua imagine caci e tare frumoasa. si cred ca arata bine cantarul 55 kg.>:D<

iirriinnuuccaa 09 dec 2010 16:30:24

Re: Diferenta intre cantare
 
eu am problema aceasta, la un singur cantar ( electronic) :)
Daca ma cantaresc de 3 ori consecutiv, imi arata 3 greutati diferite...Si uneori diferenta este mai mare de 500gr...
:-s

lucia ely 09 dec 2010 16:34:09

Re: Diferenta intre cantare
 
eu patesc asa cand sunnt gata bateriile:-?
si trebuie schimbate:D

david 10 dec 2010 11:05:25

Re: Diferenta intre cantare
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 432921)
eu patesc asa cand sunnt gata bateriile:-?
si trebuie schimbate:D

fetele ,am schimbat bateriile si tot asa arata ,asta vechi e electronic si multa lume spune ca nu sunt bune asa ca cel nou e cu ace.Si sotului ii da la fel ,aceeasi diferenta:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:45:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO