forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Dulce in fiecare zi? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/dulce-fiecare-zi-4168.html)

cristina22008 15 iun 2010 10:17:14

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Ma voi duce si la alt doctor cu analizele, ca si asa trebuia sa-mi fac niste analize zilele astea

DrIulia2010 15 iun 2010 10:19:33

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de cristina22008 (Post 219371)
am fost la medic si mi-a zis sa iau glucoza...



Ti-a facut doar consult sau si analize?

Edit:Acum am vazut ca ai facut si analizele.Probabil in urma rezultatelor ai o hipoglicemie si de aceea ti-a dat glucoza.

cristina22008 15 iun 2010 10:28:37

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Doctorul care mi-a zis sa iau glucoza nu mi-a dat analize. Am fost la alt doctor care mi-a prescris analizele. Acesta cu glucoza nici nu cred ca s-a uitata pe analize.

DrIulia2010 15 iun 2010 10:28:59

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 219756)
Eu una as merge in locul tau sa mai consult un medic. Stiu ca nu e placut sa alergi pe la usile lor dar ma tem ca ai nimerit un medic ori incompetent ori total dezinteresat de pacienti si situatia lor. E trist cand se intampla asa ceva :(

Probabil ca va trebui si sa faci mai multe analize.


Sa nu ne grabim sa facem un medic incompetent pana nu aflam toate detaliile.:)

DrIulia2010 15 iun 2010 10:30:58

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de cristina22008 (Post 219796)
Doctorul care mi-a zis sa iau glucoza nu mi-a dat analize. Am fost la alt doctor care mi-a prescris analizele. Acesta cu glucoza nici nu cred ca s-a uitata pe analize.

La medicul de familie ai fost?

deadcountess 15 iun 2010 10:33:12

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 219797)
Sa nu ne grabim sa facem un medic incompetent pana nu aflam toate detaliile.:)


Nu te supara, Iulia, dar tie ca medic ti se pare normal ca acel medic sa-i zica doar "du-te si ia niste glucoza" , adica nici o schema de tratament, nimic.:-/
Si in plus, nu cred ca strica sa mai ceara o parere de la alt medic ;)

DrIulia2010 15 iun 2010 10:38:09

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 219806)
Nu te supara, Iulia, dar tie ca medic ti se pare normal ca acel medic sa-i zica doar "du-te si ia niste glucoza" , adica nici o schema de tratament, nimic.:-/
Si in plus, nu cred ca strica sa mai ceara o parere de la alt medic ;)


Nu ma supar :),tocmai de aceea inainte de a acuza incercam sa aflam mai multe informatii.


deadcountess 15 iun 2010 10:47:31

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 219814)
Nu ma supar :),tocmai de aceea inainte de a acuza incercam sa aflam mai multe informatii.

Inteleg perfect :), nimanui nu-i cade bine sa auda remarci negative la adresa colegilor de breasla. Tocmai de aceea m-am gandit la o a doua parere. Ideea nu era sa acuz, ci doar atat ca nu trebuie exclusa nici varianta asta pentru ca sunt din pacate si printre medici persoane carora nu le prea pasa (cel putin asa parea medicul respectiv dupa cum descrie Cristina situatia).

DrIulia2010 15 iun 2010 10:55:23

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 219829)
Inteleg perfect :), nimanui nu-i cade bine sa auda remarci negative la adresa colegilor de breasla. Tocmai de aceea m-am gandit la o a doua parere. Ideea nu era sa acuz, ci doar atat ca nu trebuie exclusa nici varianta asta pentru ca sunt din pacate si printre medici persoane carora nu le prea pasa (cel putin asa parea medicul respectiv dupa cum descrie Cristina situatia).


Intotdeauna e bine sa cerem o a doua parere indiferent de situatie.Ideea e urmatoarea,o parte din pacienti nu explica clar cum a decurs consultatia,la ce medic au fost, prezinta informatii eronate,sau neintelese de ei,etc,tocmai de aceea in situatii ca acestea,prefer sa ma abtin sau cercetez.;)

cristina22008 15 iun 2010 22:19:46

Re: Dulce in fiecare zi?
 
Nu am fost la medicul de familie, am fost la un medic la spital care parea foarte dezinteresat, deci nu m-as mira sa nici nu se fi uitat peste analiza. Nu spun ca acel medic e incompetent, deoarece am mai fost la el si e un medic f bun.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:09:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO