forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Care este greutatea mea ideala? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/este-greutatea-mea-ideala-7210.html)

kikinutsza1995 22 nov 2010 22:04:24

Care este greutatea mea ideala?
 
Buna! am 15 ani ....sunt una dintre fetele care isi doresc sa devina slabute...a, 1.65 si 59 de kilograme...care credeti voi k ar fi greutatea ideala? stiu k trebuie sa slabesc...insa nu stiu cat..mi-as dori un regim cat decat rapid.NU CRED IN MIRACOLE.adica un regim de vreo 5-6 kg pe luna tinand cont ca slabesc repede.MULTUMESC ANTICIPAT.:x:x:x:-*:-*:-*>:D<>:D<

LicuriciColorat 22 nov 2010 22:56:52

Re: Care este greutatea mea ideala?
 
Hey Kiki bine ai venit
in primul rand nu ai nevoie de un regim si nici sa dai multe kg jos
ce te nemultumeste la tine?ce parti nu iti plac?
cu o alimentatie sanatoasa si sport o sa reusesti sa ajungi unde vrei,eu zic ca ar fii bine sa renunti la dulciuri(doar ocazional),sucuri,prajeli,fast-food si paine alba(inlocuieste'o cu cea neagra),papa 3 mese si 2 gustari/zi si fara infometare sau dieta drastice
intr'o luna e recomandat sa slabesti cam 4kg,
cam ce papi tu intr'o zi?prezinta'ne si noua meniul tu
mult succes;)

Livia89 23 nov 2010 09:57:38

Re: Care este greutatea mea ideala?
 
buna si bine ai venit printre noi >:D<

tu fiind inca in crestere te rog sa nu faci prostia de a apela la infometare sau diete-minune, ele fac rau oricui apeleaza la ele:-s

as zice sa te axezi mai mult pe sport si pe mancat sanatos si consistent, cu 3 mese principale+2-3 gustari, cum ti s-a mai scris :) si cu cat esti mai slabuta (iar tu esti normo-ponderala, deci slabuta destul:-?) o sa slabesti mai incet...

adica persoanele care au de slabit 20 de kg pierd mai mult fata de cele care au de slabit 5, spre exemplu... asta inseamna ca mai mult de 3-4 kg/luna nu ai cum si nici nu se recomanda sa slabesti:) in schimb te poti modela frumos cu sport ;)

asteptam mai multe detalii despre cum mananci, ce sport iti place sa faci, etc. >:D<

crissa17 23 nov 2010 10:45:09

Re: Care este greutatea mea ideala?
 
Citat:

Anterior postat de kiki1995 (Post 412846)
Buna! am 15 ani ....sunt una dintre fetele care isi doresc sa devina slabute...a, 1.65 si 59 de kilograme...care credeti voi k ar fi greutatea ideala? stiu k trebuie sa slabesc...insa nu stiu cat..mi-as dori un regim cat decat rapid.NU CRED IN MIRACOLE.adica un regim de vreo 5-6 kg pe luna tinand cont ca slabesc repede.MULTUMESC ANTICIPAT.:x:x:x:-*:-*:-*>:D<>:D<

kiki, pe site avem un calculator de greutate ideala! A mea este de 61 la 1.70 u ai cat ai zis? 1.65? Pai cred ca, greutatea ta ideala este de 47-50..:). Te pup, spor la slabit

crissa17 23 nov 2010 10:49:18

Re: Care este greutatea mea ideala?
 
Citat:

Anterior postat de kiki1995 (Post 412846)
Buna! am 15 ani ....sunt una dintre fetele care isi doresc sa devina slabute...a, 1.65 si 59 de kilograme...care credeti voi k ar fi greutatea ideala? stiu k trebuie sa slabesc...insa nu stiu cat..mi-as dori un regim cat decat rapid.NU CRED IN MIRACOLE.adica un regim de vreo 5-6 kg pe luna tinand cont ca slabesc repede.MULTUMESC ANTICIPAT.:x:x:x:-*:-*:-*>:D<>:D<

Kiki scuza-maaaaaaaaaa!!!!. Ti-am calculat acum greutatea ideala. Este de 58, asa zice :). Te pup

kikinutsza1995 30 nov 2010 20:47:54

Re: Care este greutatea mea ideala?
 
Va multumesc multt....Cam astea sunt pacatele mele:cola la greu...apa nici nu prea beau mai mult sucuri carbogazoase:d Paine iar mananc multa...Dupa dulciuri nu ma prea omor...As vrea sa dau jos din zona abdomenului in rest vreau doar sa tonific...:X va multumesc muult


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:23:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO