forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Ce facem cu pielea lasata ? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/facem-pielea-lasata-8461.html)

adar 07 mar 2011 08:11:32

Ce facem cu pielea lasata ?
 
Am tot slabit de-a lungul timpului ... dar nu prea am facut sport. Si mi s-a lasat pielea pe picioare :(
Mai pot face ceva ???

Roxii 07 mar 2011 13:02:03

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Citat:

Anterior postat de adar (Post 559647)
Am tot slabit de-a lungul timpului ... dar nu prea am facut sport. Si mi s-a lasat pielea pe picioare :(
Mai pot face ceva ???

Nu o sa fie usor,si o sa dureze mult,dar daca bagi sport pt tonifiere cred ca o sa se mai ridice ea:)

deadcountess 07 mar 2011 13:03:24

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Citat:

Anterior postat de adar (Post 559647)
Am tot slabit de-a lungul timpului ... dar nu prea am facut sport. Si mi s-a lasat pielea pe picioare :(
Mai pot face ceva ???

Ti s-a lasat pielea slabind 8 kg? adica atarna :-o sau se vede doar un pic mai ne-tonifiata?

adar 08 mar 2011 06:33:32

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Nuuu, cand am inceput sa slabesc, aveam 103 kg. Cu atatea am ramas dupa sarcina ...
Acum e doar o alta etapa, pe care sper sa o pot duce la bun sfarsit.
Am inceput sa iau si vitaminea C, cica face bine ...

Cam ce fel de sport e indicat pentru asta?

deadcountess 08 mar 2011 09:44:27

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Citat:

Anterior postat de adar (Post 561502)
Nuuu, cand am inceput sa slabesc, aveam 103 kg. Cu atatea am ramas dupa sarcina ...
Acum e doar o alta etapa, pe care sper sa o pot duce la bun sfarsit.
Am inceput sa iau si vitaminea C, cica face bine ...

Cam ce fel de sport e indicat pentru asta?

Nu cred ca sportul mai are cu ce sa ajute :(

AnDrAdAxl 08 mar 2011 15:16:16

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Incearca sa iti exfoliezi si sa iti hidratezi pielea dupa fiecare baie/dus.Incearca cu fiole cu colagen daca gasesti.Si mie mi-a ramas putin lasata burtica dupa ce am nascut si am slabit si inca mai am destul de dat jos...Insista cu masaj...Este tot ce pot sa te sfatuiesc...sper sa ajute!:):-*

mvthebest 08 mar 2011 17:23:39

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Mult sport si apa>:D<>:D<

adar 09 mar 2011 07:36:59

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Va multumesc mult pentru sfaturi. Mai am inca de slabit, deci alte variante oricum nu sunt acum. Daca situatia se agraveaza (deja e destul de urata), va trebui sa iau in calcul si alte solutii posibile.

Spor la slabit tuturor si multumesc ca sunteti aici!!!

deadcountess 09 mar 2011 15:27:14

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Citat:

Anterior postat de adar (Post 562988)
Va multumesc mult pentru sfaturi. Mai am inca de slabit, deci alte variante oricum nu sunt acum. Daca situatia se agraveaza (deja e destul de urata), va trebui sa iau in calcul si alte solutii posibile.

Spor la slabit tuturor si multumesc ca sunteti aici!!!

imi pare rau daca te dezamagesc, dar pielea odata lasata nu se prea mai poate face nimic prin sport, la kg multe pierdute singura solutie e din pacate chirurgia :(

adar 10 mar 2011 07:02:11

Re: Ce facem cu pielea lasata ?
 
Da, la asta ma refeream si eu cand spuneam "alte solutii".
Probabil ca pana la sfarsitul anului voi reusi sa ajung si eu la greutatea dorita si apoi vedem ce facem.
Ideea e urmatoarea: mie nu mi-e frica de bisturiu :D
Anul trecut am scapat de sortul abdominal, prin abdominoplastie. INSA, operatia asta de lifting al pulpei, este foarte mare !!!! Taietura se intinde pana spre genunchi si e urata. Iar in cazul acesta va trebui ascunsa cicatricea. Si ma intreb daca nu e acelasi lucru ... ori ascund pielea, ori ascund cicatricea ???!!!
Voi merge oricum la medicul care m-a operat sa-i cer o parere.

Multumesc mult de tot pentru sfaturi!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:46:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO