forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Inainte de menstruatie... (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/inainte-menstruatie-1564.html)

roseadria 15 oct 2009 14:11:16

Inainte de menstruatie...
 
:)Fetelor, am si eu o intrebare : inainte de menstruatie , cintarul va arata ca si cum ati stagna?

Slabuta 15 oct 2009 14:15:19

Re: Inainte de menstruatie...
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 40730)
:)Fetelor, am si eu o intrebare : inainte de menstruatie , cintarul va arata ca si cum ati stagna?

La mine de obicei arata cu 1-2 kg mai mult :( dar imediat dupa ce imi pleaca musafirii cele 2 kg dispar

mayya 15 oct 2009 14:18:50

Re: Inainte de menstruatie...
 
Orice femeie trece prin asta cred,eu daca sunt la regim stagnez,daca nu iau 2 kg ...dar cred ca e retinere de apa...asa stiam!:-/

roseadria 15 oct 2009 14:49:55

Re: Inainte de menstruatie...
 
:> Aha, ma bucur sa aud asta .....se bucura si cintarul meu ca a scapat sa faca cunostinta cu peretii si tomberonul de gunoi.......
O zi frumoasa s-aveti!

Sheba 15 oct 2009 15:21:12

Re: Inainte de menstruatie...
 
E absolut normal organismul in capul lui se pregateste ptr bebe si deh retina apa cata poate... apoi cand vede ca nu-i nimic o elimina. Eu am fluctuatii si de 3 kg in perioada aia nici nu ma apropi de cantar. Dar ma duc la balta (alias bazin) chiar si in prima zi. Evident o iau un pic mai usor dar dispar si durerile si elimin si apa muult mai repede.

Roxie 16 nov 2009 11:31:23

Re: Inainte de menstruatie...
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 40731)
La mine de obicei arata cu 1-2 kg mai mult :( dar imediat dupa ce imi pleaca musafirii cele 2 kg dispar

Asa patesc si eu! Si mai am si o pofta incredibila de mancare pe care trebuie sa mi-o stapanesc scrasnind din dinti!:-s

Tina 20 nov 2010 21:57:27

Re: Inainte de menstruatie...
 
eu am 2 kg in plus...balonata, pofta excesiva de glucide :(

feelix 20 nov 2010 22:01:31

Re: Inainte de menstruatie...
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 40730)
:)Fetelor, am si eu o intrebare : inainte de menstruatie , cintarul va arata ca si cum ati stagna?

la mine nu e mare diferenta . poate am in plus 500 g .

Anorien 02 dec 2010 09:19:36

Re: Inainte de menstruatie...
 
Si la mine sunt diferente la cantar de 1-2 kg si ma simt balonata.

aycha 28 aug 2011 09:37:36

Inainte de menstruaţie
 
Am şi eu o problemă şi devin tot mai îngrijorată.Sunt înainte de menstruaţie şi mă simt atât de groaznic,am o stare psihică oribilă si simt ca mi-e lene si sa respir.Sunt balonată, constipată şi am un apetit imens pentru dulciuri:(.Deşi nu am încălcat dieta mea hipocalorică de 1000-1200kcl m-am măsurat si centimetrii mei au luat-o razna,arata ca m-am ingrasat!Am auzit că menstruatia afecteaza greutatea de aceea nici nu indraznesc sa ma urc pe cantar.Dar centimetrii in talie si solduri(sau burta)?:-oVa rog lămuriti-ma şi spuneţi-mi :voi cum va simţiţi in perioada asta "fericita" ?:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:08:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO